Forum Transportowe

Dyskusje dotyczące branży transportowej

Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-10-24 19:13:00

K.A.
Forumowicz
Z: Kacha-Trans Katarzyna Andrys
TransId: 203215-1

MOŻE KTOŚ MI POLECI DOBRE SPEDYCJE

KTÓRE PŁACĄ W TERMINACH I MAJĄ STAWKI W MIARĘ

Ostatnio edytowane przez 203215-1 (2008-10-24 19:14:33)

#2 2008-10-24 19:19:02

P.L.
Forumowicz
Z: PL-Piotr Letniowski UT
TransId: 215951-1

Re: MOŻE KTOŚ MI POLECI DOBRE SPEDYCJE

W terminach płacą (z mojego doświadczenia)kurierki DHLe itp. ale stawki słabiutkie,zresztą im lepsza stawka tym większe ryzyko że w ogóle nie będzie pieniędzy,cała reszta (nie wymieniam nazw)w większości płaci ale przeterminowanie faktur jest normą,pozdrawiam

To co lubię w tej robocie,to ciągle nowy widok z okna

#3 2008-10-26 02:33:00

E.S.
Homo Spediteur
Z: Międzynarodowy Transport Drogowy Szewczyk Eugeniusz
TransId: 121421-1

Niejeden chciałby znać odpowiedź na to pytanie...

#4 2008-10-27 08:28:20

K.B.
Transportowiec
Z: PHU Darmar Dariusz Marek
TransId: 6460-10

pytanie niesamowite ;P

#5 2008-10-27 10:30:40

B.S.
Forumowicz
Z: Ab Spedtrans s.c. Bartosz i Andrzej Nowaczyk
TransId: 4524-31

Moze ktoś mi polecić gdzie kupić tanio Tira, i dobrego, niedrogiego kierowce, moze ktoś (jesli moge prosic) uzyczy mi dobrze i terminiowo płacących klientów z nieciezkimi łądunkami smile

MAM SŁABOŚĆ DO LUDZI I RZECZY WYJĄTKOWYCH

#6 2008-10-27 16:00:44

E.S.
Homo Spediteur

A ja poproszę o namiary na zleceniodawców płacących "z góry", przed zaladowaniem.Ale wyłącznie gotówką.

#7 2008-10-27 20:02:35

A.C.
Forumowicz
Z: PPUH Arpex Arkadiusz Chmura
TransId: 16042-1

Eugeniusz Szewczyk napisał(a):

A ja poproszę o namiary na zleceniodawców płacących "z góry", przed zaladowaniem.Ale wyłącznie gotówką.

i to mi się podoba ;-) ja też poproszę

#8 2008-10-27 20:12:05

R.S.
Starszy transportowiec
Z: FT Rubi Skoczylas Roman
TransId: 101492-1

Ja jednak myslę żę pani Kasia zadała normalne pytanie. To nie była prowokacja ani też inne "niesamowite pytanie". Tak komunikują się normalni ludzie i to chyba my mamy już coś poprzestawiane pod kopułą że nie potrafimy na normalne pytanie normalnie odpowiedzieć. Transport z tego co widzę prawie każdego potrafi odchylić. Byle jeden drugiemu dokopał i ośmieszył a że potem wspólne narzekanie jak to nas inni dupią na każdym kroku... co tam...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#9 2008-10-27 20:28:32

E.S.
Homo Spediteur

Roman Skoczylas napisał(a):

Ja jednak myslę żę pani Kasia zadała normalne pytanie. To nie była prowokacja ani też inne "niesamowite pytanie". Tak komunikują się normalni ludzie i to chyba my mamy już coś poprzestawiane pod kopułą że nie potrafimy na normalne pytanie normalnie odpowiedzieć. Transport z tego co widzę prawie każdego potrafi odchylić. Byle jeden drugiemu dokopał i ośmieszył a że potem wspólne narzekanie jak to nas inni dupią na każdym kroku... co tam...

Nie odważyłbym się wziąć odpowiedzialności i polecać tej czy tamtej spedycji czy innego zleceniodawcy.Zdarzało sie bowiem,że duże, na pozór solidne i wiarygodne firmy padaly pozostawiając niezapłacone faktury i utopionych w długach podwykonawców.Nie chciałbym mieć wtedy poczucia winy i być celem żalów czy pretensji.Działalność prowadzi się na własny rachunek i ryzyko.Poniekąd pomocny może być dział "opinie o kontrahentach". Ale decyzja należy po podejmującego ją.Czy też-w przypadku Pani Kasi- do podejmującej.
Osobiście nie mialem zamiaru nikogo ośmieszać, a tym bardziej "dokopywać".Czego zresztą z natury nie robię.
A jeśli byłby to śmiech, to w obecnej sytuacji najwyżej przez łzy.

#10 2008-10-27 20:48:34

T.R.
Nowicjusz
Z: Trans-Rat
TransId: 11550-1

Witam .Prawda jest taka ze na to pytanie nie jest tak prosto odpowiedziec.Nikt nie obsmaruje samego siebie a kontakty takie jak dobra spedycja i dobry przewoznik wypracowuje sie latami.Często kosztem podejmowania współpracy z nowymi przewoznikami i spedycjami jest fakt nie zapłaconej w terminie faktury dla przewoznika.i to jest plaga w obecnej sytuacji .Ja szukam spedycji która potrzebuje samochód do realizacji swoich przewozów a nie kolejnego frajera który wpompuje w upadajacy interes kolejnych kilku tysiecy złotych przy terminie 45dni to juz sie niezła kasa robi .A potem czekanie zapłaci nie zapłaci po co to ??????kazdy z nas ma inne metody w dobieraniu sobie kontrachentów.Pani Kasiu mysle ze rynek niedługo zweryfikuje zostana tylko dobre spedycje z dobrymi klientami i przewoznik nie bedzie sie musiał martwic o zapłate w koncu za własna prace .

Ostatnio edytowane przez 11550-1 (2008-10-27 21:06:20)

#11 2008-10-27 22:28:57

S.C.
Forumowicz
Z: PTU Wybrzeże S. Czajka
TransId: 3876-15

wszyscy uczymy się na własnych błędach i czy ktoś poleci kogoś czy nie to prędzej czy później wpadnie w g***.Taka jest właśnie prawda.

#12 2008-10-28 08:19:25

J.J.
Forumowicz
Z: Asiatrans Joanna Janeczek
TransId: 185007-1

AUREX GROUP ZAPŁACIŁA PRZED CZASEM!!!!FIRMA SUPER,GODNA POLECENIA:)->POZDRAWIAM

:>

#13 2008-10-28 08:51:20

J.K.
Transportowiec
Z: Polangel Sp. z o. o.
TransId: 102401-2

Prestige Sped - Barbara Rutkowska - Białystok,
Magda Robert Matracki - Kraków

#14 2008-10-28 09:24:07

A.W.
Transportowiec
Z: Grama-Travel Marek Wiśniewski
TransId: 25430-4

z tym to różnie bywa bo i dobrze płacące firmy maja nieraz chwilowe kłopoty i przeciągają termin o kilka dni co nie oznacza że nie sa warte współpracy....

Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to??!!

#15 2008-10-28 10:02:50

E.S.
Homo Spediteur

Artur Wieczorek napisał(a):

z tym to różnie bywa bo i dobrze płacące firmy maja nieraz chwilowe kłopoty i przeciągają termin o kilka dni co nie oznacza że nie sa warte współpracy....

I odwrotnie: dobre,bo do tej pory wzorowo traktujące zleceniobiorcę firmy, nagle wpadają w problemy pociągając go za sobą.Stąd moja obawa przed sugerowaniem jakiejkolwiek, by za jakiś czas nie usłyszeć gorzkich słów: mam przez firmę którą mi poleciłeś problemy! A mówiłeś,że to pewna firma... A tu niestety, jak to w życiu , decyzje i ryzyko podejmuje się na własny rachunek..

#16 2008-10-28 10:17:39

M.N.
Forumowicz
Z: Międzynarodowy Transport Drogowy - Spedycja Jan Puślecki
TransId: 102230-3

Arkadiusz Chmura napisał(a):

Eugeniusz Szewczyk napisał(a):

i to mi się podoba ;-) ja też poproszę

Bardzo będę wdzięczna za podanie choć kilku firm produkcyjnych z woj.sląskiego ,które dobrze płacą i mają w cholere ładunków.Z góry serdecznie dziękuję,noooo i jeszcze gdyby ktos dorzucił płacące spedycje to już będę dozgonnie wdzięczna....Gdyby naiwność była karalna...........autor tego wątku dostałby dożywocie!!!hehe. Wszystkich realnie patrzących na świat transportu serdecznie pozdrawiam ;@)

#17 2008-10-31 08:54:53

K.A.
Forumowicz
Z: Kacha-Trans Katarzyna Andrys
TransId: 203215-1

Oczywiście że każdy podejmuje sam decyzje na swoje ryzyko.My również byliśmy niedawno w takiej sytuacji dostaliśmy super ofertę za dobre stawki ,prawie zdecydowaliśmy się na współpracę ale ostrzegł nas przed tą spedycja forumowicz którego serdecznie pozdrawiam. Uważam że to forum jest po to żeby sobie pomagać a nie po to aby jedni z drugich się wyśmiewali!!! Jest dużo ludzi którzy polecają dobre spedycje i za to powinniśmy im dziękować!

Ostatnio edytowane przez 203215-1 (2008-10-31 08:57:15)

#18 2008-10-31 10:57:57

Z.R.
rosomak
Z: Ren-Trans Logistic Sp. z o.o.
TransId: 21376-5

To ja proszę o namiary na firmy które płacą a którym wozić nie trzeba.....

Są sprawy które dzielą inteligentne społeczeństwo na dwie grupy idiotów
Zbigniew-młody wilk. Brawurowa jazda samochodem marki Cinquecento.

Stopka

© Logintrans & R.Andersson
Europejska Giełda Transportowa TRANS