Forum Transportowe

Dyskusje dotyczące branży transportowej

Nie jesteś zalogowany.

#1 2007-10-25 07:53:32

M.P.
Forumowicz
Z: Usługi Transportowe Julian Pacan
TransId: 75227-1

Jaka DMC zestawu ciągnik + naczepa wywrotka po Polsce?

40 ton czy może 42 tony całosci. Proszę o wypowiedzi.

#2 2007-10-25 22:03:42

L.C.
Transportowiec
Z: B.S. Virtus Małgorzata Czarniecka
TransId: 24274-4

Re: Jaka DMC zestawu ciągnik + naczepa wywrotka po Polsce?

40T maksimum- podczas kontroli następuje ważenie osiowe - każda oś ważona ale nie ma kar za przeciążenie osi tylko jest potem przelicznik na calość w zalezności od rozstawu osi na ciągniku, naczepie, przedniej ciągnika do ostatniej naczepy, ostatniej ciągnika do przedniej naczepy. waży sie osie i bierze powyższe parametry i liczy wage zestawu. Nie moze byc wiecej niz 40T. Dopuszczalna jest tolerancja 2% wynikająca z możliwosci niedokladnosci wyliczen.Pozdrawiam.

Tajemnica szczęścia ukryta jest w tym, by widzieć wszystkie cuda świata i nigdy nie zapomnieć o dwóch kroplach oliwy na łyżce.
Autor: Paulo Coelho

#3 2007-10-26 07:50:09

M.B.
Transportowiec
Z: PHU Budmark Józef Budzik
TransId: 12721-4

Leszek Czarniecki napisał(a):

40T maksimum- podczas kontroli następuje ważenie osiowe - każda oś ważona ale nie ma kar za przeciążenie osi tylko jest potem przelicznik na calość w zalezności od rozstawu osi na ciągniku, naczepie, przedniej ciągnika do ostatniej naczepy, ostatniej ciągnika do przedniej naczepy. waży sie osie i bierze powyższe parametry i liczy wage zestawu. Nie moze byc wiecej niz 40T. Dopuszczalna jest tolerancja 2% wynikająca z możliwosci niedokladnosci wyliczen.Pozdrawiam.

To chyba ostatnio się przepisy zmieniły bo pamiętam jak jakieś 2-3 lata temu zapłaciłem mandat za przeładowanie osi napędowej o 1,5 T mimo, że całkowita masa to było 39,9 T. Bardzo ważne jest odpowiedne rozmieszczenie towaru - 1,5 T to niecałe 4% masy całkowitej i ciężko to wyczuć, że coś nie jest w porządku. Z tego co pamiętam co na każdą oś mogło być 8T poza osią napędową na, którą mogło być 10T z tego względu, że jest na bliźniakach.

Na Wawelu, proszę pana
Mieszkał smok, co zawsze z rana
Zjadał prosię lub barana.

#4 2007-12-11 21:59:07

K.D.
Nowicjusz
Z: PHU Uni-Trans Krzysztof Dąbrowski
TransId: 124955-1

Kto pomoże mi walczyć z zapłatą za przekroczenie wagi.Kontrolerzy nie zastosowali się do przepisów ogólnych podczas ważenia ,nie mieli odpowiedniego programu dla naczep 2-osiowych i dopasowali parametry naczepy do programu.Ponadto ciągnik i naczepa podczas ważenia były na hamulcu ręcznym i na chodzie.Mam 11 tyś . do zapłaty a masa całkowita była przekroczona o 1,5 t..HELP!!!!!!!!

#5 2007-12-14 07:59:58

M.A.
Forumowicz
Z: Ewa Hurt-Detal M.J. Antończyk s.j.
TransId: 73509-1

jak przeliczyć Mpa na manometrze na osi na nacisk w tonach na jezdnie?

http://sprzedajikup.eu/ -bezpłatyn serwis ogłoszeń motoryzacyjnych!!!

#6 2007-12-14 12:11:59

M.P.
Forumowicz
Z: Usługi Transportowe Julian Pacan
TransId: 75227-1

Mirosław Antończyk napisał(a):

jak przeliczyć Mpa na manometrze na osi na nacisk w tonach na jezdnie?

Ciężka sprawa z tym jest, musiałby Pan zawsze mieć tak samo rozłożony ładunek. U mnie kierowca "no oko" ładuje i patrzy na manometr. Czasami jest 3,5 a czasami nawet 4 jednostki i taka sama waga ładunku. Tak jak mówię musiałby Pan mieć tak samo zawsze nałożony ładunek.

#7 2007-12-16 08:34:18

M.A.
Forumowicz

mam dwa manometry na osi ciągnącej i chodzi mi o przeliczenie ciśnienia w Mpa na tony

#8 2007-12-16 08:36:17

M.A.
Forumowicz

na osi ciągnącej i w naczepie ale chodzi mi np ile jest 5Mpa w przeliczeniu na nacisk w tonach na oś

#9 2007-12-16 14:29:34

E.S.
Homo Spediteur
Z: Międzynarodowy Transport Drogowy Szewczyk Eugeniusz
TransId: 121421-1

Wystarczy przejechac przez wagę znając wskazania manometrów. Zależy to od ciężaru osi ,czy mostu napędowego.Najlepiej zrobić to doświadczalnie.

#10 2008-02-01 14:51:23

K.C.
Forumowicz
Z: BIK Czernikarz Sp.J.
TransId: 99312-2

ludzie ręce do góry postawcie auta na klocki program trans wykańczalnia rodzimego transportu jeśli jeżdzicie za 1,80 zł/km od 10 spedytora ładunek termin zapłaty 45 dni a właściwie to znacznie dłużej , inspektorzy ważą samochody na plackach i każą ile wlezie na 35,87 całkowitej zmierzył mi przekroczenie na osi ciągnącej o 520kg i zrobił wniosek . Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i zapraszam do dalszej owocnej współpracy z inspekcją i super spedytorami . krzysiek

Stopka

© Logintrans & R.Andersson
Europejska Giełda Transportowa TRANS