Forum Transportowe

Dyskusje dotyczące branży transportowej

Nie jesteś zalogowany.

Forum Transplace 

#1 2010-05-07 19:58:17

A.T.
Forumowicz
Z: ZUH Mastrans Sp. z o.o.
TransId: 292953-3

szwajcaria ZA wysokie auto POMOCY!!!!!!

WITAM moze miał ktos podobną sytuacj do naszej i wie jak wybrnąc,a wiec załadowalismy autko na szwajcarie plandekę MEGE ,kierowca dojechał do granicy z towarem a na przejsci granicznym jakis pacan bo nie mozna inaczej powiedziec ,oznajmił nam ze autko jest o 7 cm za wysokie ,ponadto stoi tam kilka polskich aut któe równiez są  o pare cm za wysokie ,robilsmy juz naprawde wszytko ,kazałam kierowcy jechac na inne przejscie ale zabrali mu dokumenty i lipa ,nasz zleceniodawca szwajcar móiwł ze tak czasami jest ,oczywiscie jak ładowali autko w belgi nikt nie powiedział ze auto za wysokie nasz zleceniodawca wiedział ze jest to mega i zastrzezen nie zgłaszał dopiero teraz .NA KONIEC POWIEDZIAŁ MI ZE MAM sciągnąc swoje drugie autko niskie i przeładowac towar jego to nie interesuje jak ,jezdziłam na szwajcarie juz wiele razy ale takiego hitu jeszcze nie miałam ,byłabym bardzo wdzieczna za wszelkie wskazówki i pomoc

#2 2010-05-07 20:56:34

G.T.
Transportowiec
Z: Tomek-Trans Tomczyk Grzegorz Usługi Transportowe
TransId: 134492-1

Re: szwajcaria ZA wysokie auto POMOCY!!!!!!

NIE POMOGĘ ALE POZWOLĘ SOBIE NA SUGESTIĘ I TROCHE OPTYNIZMU.,/?-ALE SZWAJCARIA NIE JEST W UNI,PRZYKRO O TYM CZYTAC I SŁYSZEĆ .,ALE, I TO JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE MOJA OPINIA (PROSZĘ TEGO NIE TRAKTOWAĆ JAKO BYM SIĘ Z TEGO BAWIŁ).CZY NIE JEST TO LOGICZNE ZE STRONY TEGO KRAJU .JA NAPRAWDĘ MYŚLĘ ŻE W SWOJM DOMU PANEM JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE  GOSPODAŻ .,I CO PANI ,PANU DAŁA TA" UNIA" (TO WSZYSTKO SIĘ SYPIE).MAM NADZIEJE ŻE PODOŁA PANI TEJ SYTUŁACJI .,POZDRO DLA PAŃSTWA I KIEROWCY .,?

TE ,KUP SE TIRA I SCEL SE W ŁEP.

#3 2010-05-07 21:17:48

A.T.
Forumowicz

Zaks Transport i Spedycja Anna Kuziomka-Szczurek   bardzo dziekuje  przesympatycznemu panu z tej firmy ,PAN WYTŁUMACZYŁ mi co mozemy zrobic w tej sytuacji ,naprawde nie spotkałam sie dawno z taką pomoca i zyczliwoscią mimo iz jest piątek wieczór ,BARDZO BARDZO DZIEKUJE
napisze jak cała sytuacja sie skonczyła

#4 2010-05-07 21:20:08

K.M.
Nowicjusz
Z: Express Logistic Katarzyna Mroczyk
TransId: 269762-1

koniecznie sie prosze podzielic informacjami

#5 2010-05-07 21:44:35

G.T.
Transportowiec
Z: Tomek-Trans Tomczyk Grzegorz Usługi Transportowe
TransId: 134492-1

Agata Tarasiewicz napisał(a):

Zaks Transport i Spedycja Anna Kuziomka-Szczurek   bardzo dziekuje  przesympatycznemu panu z tej firmy ,PAN WYTŁUMACZYŁ mi co mozemy zrobic w tej sytuacji ,naprawde nie spotkałam sie dawno z taką pomoca i zyczliwoscią mimo iz jest piątek wieczór ,BARDZO BARDZO DZIEKUJE
napisze jak cała sytuacja sie skonczyła

A JEDNAK ,TEZ Z CHĘCIA PRZECZYTAM (JAK TO SIE SKOŃCZYŁO ).POZDRO ,NARKA.,?

TE ,KUP SE TIRA I SCEL SE W ŁEP.

#6 2010-05-07 22:03:11

E.S.
Homo Spediteur
Z: Międzynarodowy Transport Drogowy Szewczyk Eugeniusz
TransId: 121421-1

Grzegorz Tomczyk napisał(a):

NIE POMOGĘ ALE POZWOLĘ SOBIE NA SUGESTIĘ I TROCHE OPTYNIZMU.,/?-ALE SZWAJCARIA NIE JEST W UNI,PRZYKRO O TYM CZYTAC I SŁYSZEĆ .,ALE, I TO JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE MOJA OPINIA (PROSZĘ TEGO NIE TRAKTOWAĆ JAKO BYM SIĘ Z TEGO BAWIŁ).CZY NIE JEST TO LOGICZNE ZE STRONY TEGO KRAJU .JA NAPRAWDĘ MYŚLĘ ŻE W SWOJM DOMU PANEM JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE  GOSPODAŻ .,I CO PANI ,PANU DAŁA TA" UNIA" (TO WSZYSTKO SIĘ SYPIE).MAM NADZIEJE ŻE PODOŁA PANI TEJ SYTUŁACJI .,POZDRO DLA PAŃSTWA I KIEROWCY .,?

Jakoś nie mogę wydedukować co ma przynależność-lub nie- do Unii, do egzekwowania obowiązujących w danym kraju (tu nie tylko w tym kraju, bo w bardzo wielu) przepisów.

#7 2010-05-09 03:19:03

P.G.
Homo Spediteur
Z: Usługi Transportowe Grelich Paweł Grelich
TransId: 15436-1

Próbowaliście dach obniżyć? Wiem  że naczepy Krone mają kilka wysokości dachu, na najnizszym powinno być koło 4m.

#8 2010-05-09 07:51:36

M.M.
Forumowicz
Z: FHU Transspeed Marek Majewski
TransId: 304785-1

Pozwole sie wypowiedziec w temacie. W zwiazku iż Szwajcaria to moj najgorszy kraj po którym jezdzimy to zdarza mi sie jezdzic po nim dość czesto. Ja jeżdze tylko małymi plandekami do 1,5. ale problemy sa zawsze. czasem z naszej winy a czesto nie. kierowca zna perfekt niemiecki wiec nie raz sie ykłuci ale czasem bez skutku. przewaznie zawsze wracamy z mandatem, bo to np zle zaparkował auto podczas kontroli (a sami nas kieruja zeby tam stanac) to przeładowane auto ( mimo iz w papierach mamy 1,3 ze wieziemy) długo by pisac. a działamy dopiero od poł roku. Co do Pani to moge tylko trzymac kciuki i mieć nadzieje ze sytuacja sie rozwiaże błyskawicznie i bardzo pozytywnie. prosze nas informowac

#9 2010-05-09 09:44:31

B.M.
Transportowiec
Z: Makieła Robert
TransId: 321231-2

Tak bardzo proszę o info jak sie zakończyła ta sprawa.  Jutro ładuje na Szwajcarii ( autko do 3,5 t ) ładunuek ma 500kg. To nasza druga trasa do Szwajcarii, po tym co pisze Pan Marek to chyba ostatnia , do tej pory bez mandatów. zobaczymy teraz jak będzie wyglądał powrót.
Pozdrawiam.

#10 2010-05-09 19:10:17

A.T.
Forumowicz

chciałabym Państwu bardzo podziekowac za pomoc ,zaraz napisze jak sprawa sie rozwiązała ,cały piątek nerwy stresy ,cały dzien stania na granicy, NASZ KIEROWCA DACH OBNIZYŁ , ale celnik na granicy w piątek  stwierdził ot tak ze nasz kierowca nie przejedzie bo cos jest zle wypoziomowane ,kiedy rano w sobote owego celnika nie było a była jakas babeczka nasz kierowca poszedł do niej ta go zmierzyła i powiedziała ze jest dobrze kazałą przjechac.Stracilismy cały piątek ,od godz 9 rano.Powiem Państwu szczerze ze to był juz nasz ostatni transport do tego kraju ,strata czasu i  nerwów.
JESZCZE RAZ BARDZO DZIEKUJE PAŃSTWU ZA POMOC
POZDRAWIAM

#11 2010-05-09 21:51:59

P.S.
Starszy transportowiec
Z: Al-Tras Szymańska Alina
TransId: 141223-2

Agata Tarasiewicz napisał(a):

chciałabym Państwu bardzo podziekowac za pomoc ,zaraz napisze jak sprawa sie rozwiązała ,cały piątek nerwy stresy ,cały dzien stania na granicy, NASZ KIEROWCA DACH OBNIZYŁ , ale celnik na granicy w piątek  stwierdził ot tak ze nasz kierowca nie przejedzie bo cos jest zle wypoziomowane ,kiedy rano w sobote owego celnika nie było a była jakas babeczka nasz kierowca poszedł do niej ta go zmierzyła i powiedziała ze jest dobrze kazałą przjechac.Stracilismy cały piątek ,od godz 9 rano.Powiem Państwu szczerze ze to był juz nasz ostatni transport do tego kraju ,strata czasu i  nerwów.
JESZCZE RAZ BARDZO DZIEKUJE PAŃSTWU ZA POMOC
POZDRAWIAM

pewni chodzilo mu o ecasa, pewnie byl za wysoki na siodle. wprawny kierowca opuscilby auto na zaworze w kilka minut.

#12 2010-05-09 22:52:50

A.T.
Forumowicz

widzi pan panie przemku nie tak do konca nasz kierowca pobnizał dach natychmiast jak  celnik mu powiedział ze jest za wysoki ,niestety kazał mu stac bo dalej mu cos nie grało kierowca juz bardzije obnizyc nie mógł  ,nastepnego dnia rano przyszła babeczka i według niej było ok i po zmierzeniu wszytsko sie zgadzało ,

#13 2010-05-10 11:33:06

P.S.
Starszy transportowiec
Z: Al-Tras Szymańska Alina
TransId: 141223-2

mnie nie chodzilo o dach pani Agato. zle mnie pani zrozumiala.  skoro napisala pani ze celnik powiedzial "cos bylo zle wypoziomowane" zapewne chodziło o regulacje na ecasie. to ze kierowca opuscil dach moglo nic nie dac, w miejscu gdzie naczepa lezy na siodle mogl byc nadal za wysoki,

#14 2010-05-10 12:12:35

B.M.
Transportowiec

Pani Agato bardzo się cieszę, że wszystko dobrze się skończyło. Widać, ze i w szwajcarii nie brakuje złośliwych ludzi, najgorsze jest to, ze przewoźnik jest wtedy bezradny.
Pozdrawiam.

#15 2010-05-10 13:49:43

P.T.
Forumowicz
Z: PawTransPort Paweł Trębacz
TransId: 324142-1

Tylko regulacja na zaworach w takiej sytuacji (ciągnik + naczepa). Tylko że kierowca musi wiedziec co to jest i jak działa

#16 2010-05-10 17:01:27

M.B.
Nowicjusz
Z: PHU Filip Transport Międzynarodowy Marcin Bejzemski
TransId: 215072-1

Dobrze że kierowca obniżył dach ,ponieważ opuszczenie na zaworach na chwilę w Szwajcarii nic nie daje ponieważ oni na autostradach mają czujniki i tak by go zatrzymali

#17 2010-05-10 17:18:13

P.G.
Homo Spediteur
Z: Usługi Transportowe Grelich Paweł Grelich
TransId: 15436-1

Marcin Bejzemski napisał(a):

Dobrze że kierowca obniżył dach ,ponieważ opuszczenie na zaworach na chwilę w Szwajcarii nic nie daje ponieważ oni na autostradach mają czujniki i tak by go zatrzymali

O kurcze to miałem szczęscie, koło stycznia mege puszczałem, na nowych oponach akurat, z dachem w środku 3m, to ponad 4.1 wychodzi. Widocznie wszędzie tych czujników nie mają. No a na granicy to jak co odbije któremu to świruje potem. Kiedyś w PL kierowca mówił ze ITD go złapało i też jakoś mieli wytyczne chyba mierzyć wysokość. Mówi podszedł zmierzył 4.13, wysoko, spóść Pan na poduszkach, spuścił kierowca 4.06, kazał mu spuscic az opona prawie tarła po naczepie wyszło 4.04cm. OK jechać. Aż się kierowca sam zdziwił.

#18 2010-05-11 08:28:30

P.T.
Forumowicz
Z: PawTransPort Paweł Trębacz
TransId: 324142-1

W nowych sprzętach najczęściej opuszczenie na poduszkach nic nie daje, bo po ruszeniu samoregulatory automatycznie poziomują poduszki.

#19 2010-05-11 09:38:58

E.S.
Homo Spediteur

Beata Makieła napisał(a):

Pani Agato bardzo się cieszę, że wszystko dobrze się skończyło. Widać, ze i w szwajcarii nie brakuje złośliwych ludzi, najgorsze jest to, ze przewoźnik jest wtedy bezradny.
Pozdrawiam.

A mi się wydaje,że wykonywanie pracy polegającej m.in.na kontrolowaniu i egzekwowaniu obowiązujących przepisów nie dla wszystkich jest wyłącznie złośliwością.

#20 2010-05-11 09:47:28

B.M.
Transportowiec

Eugeniusz Szewczyk napisał(a):

Pozdrawiam.

A mi się wydaje,że wykonywanie pracy polegającej m.in.na kontrolowaniu i egzekwowaniu obowiązujących przepisów nie dla wszystkich jest wyłącznie złośliwością.

Panie Eugeniuszu i tu się z Panem zgadzam, ale dlaczego jednej osobie nie pasowała ta wysokość, a na drugi dzień innej odpowiadała? Czy to nie jest złośliwość?

#21 2010-05-11 11:51:46

E.S.
Homo Spediteur

Eugeniusz Szewczyk napisał(a):

Pozdrawiam.

Panie Eugeniuszu i tu się z Panem zgadzam, ale dlaczego jednej osobie nie pasowała ta wysokość, a na drugi dzień innej odpowiadała? Czy to nie jest złośliwość?

Może nie tyle złośliwość pierwszej, co litość drugiej.A poza tym, cóż.. są formaliści i podchodzący do sprawy bardziej elastycznie.A'propos "elastycznie": mojemu kierowcy kiedyś w Polsce, we Wrocławiu, za czasów "przedunijnych" policjant zabrał dowód od ciągnika ciągnącego towar w tranzycie, na Karnecie TIR za ośmiocentymetrowe pęknięcie szyby w prawym dolnym rogu.Kierowca był na tyle "bystry", że mówiąc mi o tym użył słów "wczoraj po południu".Pojechałem natychmiast 200 km. na ul. (chyba) Hubską ,gdzie okazało się ,ze rano dowód wysłano do mojego wydz.komunikacji.Szef-sympatyczny zresztą i rzeczowy- owego policjanta kazał mi napisać skargę, która miała być podstawą pouczenia podwładnego,że powinien właśnie "bardziej elastycznie podchodzić do tego rodzaju spraw".

#22 2010-05-11 19:40:30

M.F.
Nowicjusz
TransId: 292953-2

PANI beatko PEWNIE ZE to JEST ZŁOSLIWOSC BO CO INNEGO .zreszta  my to mamy cos ostatnio pecha dzis nas dorawli bagi w austri i zapłacilismy 700 euro kary za to ,ze nikt nie przefaksował do go-boxa certyfikatu o normach spalania , certyfikat ten kierowca ma przy sobie do kontroli a go-box wykupuje ręcznie ,to jest dopiero złodziejstwo!!!!!!!mam nadzieje ze bedzie sie mozna od tego odwołąc ,bo to jest rozbój w biały dzien!!!!!

#23 2014-05-07 12:59:16

M.B.
Transportowiec
Z: Łaźnia Trans Michał Bednarz
TransId: 222749-1

Witam, jak na zlosc mam teraz ten sam problem, ktoś mogoby podpowiedziec jak wybrnac z tego? mam 4,13 m zmierzone przez nich, opuszczenie na poduchach nic nie daje

POMOCY!!!!

Przewoźnik jest jak cytryna, wycisnąć i wyrzucić.

#24 2014-05-07 13:02:34

B.P.
Transportowiec
Z: Altrans Transport Międzynardowy Spedycja Henryk Henzel
TransId: 389583-1

Panie Michale, poczekać aż przyjdzie nowa zmiana, może puści (mi się udało 2 razy) lub spróbować na mniejszej granicy. Jak nic nie da to niestety - przeładunek towaru

#25 2014-05-07 13:46:09

K.P.
Forumowicz
Z: Diesel Transport Sp. z o.o.
TransId: 563772-1

Czy to był samochód z normą euro 5 albo wyżej? jesli tak to przy pierwszej rejestracji i pobraniu boxa kierowca dostaje wydruk  gdzie i w jakim terminie wysłać certyfikat euro. Po tym terminie w systemie zmienia się na euro 3. Nie dopełniliscie obowiązku i tyle. Nie ma tu żadnej złosliwości.

Magdalena Fijałkowska napisał(a):

PANI beatko PEWNIE ZE to JEST ZŁOSLIWOSC BO CO INNEGO .zreszta  my to mamy cos ostatnio pecha dzis nas dorawli bagi w austri i zapłacilismy 700 euro kary za to ,ze nikt nie przefaksował do go-boxa certyfikatu o normach spalania , certyfikat ten kierowca ma przy sobie do kontroli a go-box wykupuje ręcznie ,to jest dopiero złodziejstwo!!!!!!!mam nadzieje ze bedzie sie mozna od tego odwołąc ,bo to jest rozbój w biały dzien!!!!!

Stopka

© Logintrans & R.Andersson
Europejska Giełda Transportowa TRANS