Forum Transportowe

Dyskusje dotyczące branży transportowej

Nie jesteś zalogowany.

Forum Transplace 

#1 2011-01-02 15:03:53

A.T.
Transportowiec
Z: FUH Art-Metal Tomala Artur
TransId: 134991-4

INSPEKCJA ITD -KONTRA BUSY =CO Z TEGO WYJDZIE????

Moim zdaniem bedzie ciekawie  do 3.5 tony DMC .   ITD nabyło nowe prawa moga kontrolować juz osobówki.Ciekawe jakie mają stawki za przeładowania,itp???

#2 2011-01-02 15:16:40

G.T.
Transportowiec
Z: Tomek-Trans Tomczyk Grzegorz Usługi Transportowe
TransId: 134492-1

Re: INSPEKCJA ITD -KONTRA BUSY =CO Z TEGO WYJDZIE????

a mi się wydaje że wyjdą z tego niezłe jaja,?no bo wiecie że bez licencji to tylko do 3.5 tony dmc, no i na wszelkie barachło na pokładzie trzeba mieć papir?!ja już się z tego śmieję .,

TE ,KUP SE TIRA I SCEL SE W ŁEP.

#3 2011-01-02 16:00:54

M.W.
Forumowicz
Z: PHU Adam Wydra
TransId: 79041-3

Jeszcze jakby wprowadzili licencje do 3,5t byłoby dobrze.

#4 2011-01-02 16:19:07

A.S.
Transportowiec
Z: Intime Transport Artur Siudak
TransId: 157290-1

Marcin Wydra napisał(a):

Jeszcze jakby wprowadzili licencje do 3,5t byłoby dobrze.

jestem za!

#5 2011-01-02 16:54:07

A.T.
Transportowiec

Wystarczy do busów do 3.5 tony montować Tachograf i po robocie.

#6 2011-01-02 17:50:55

J.S.
Nowicjusz
Z: Usługi Transportowe Krystian Forreiter
TransId: 9704-3

pANOWIE moze by tak czepis sie tych co po kraju jezdza za 2,5

#7 2011-01-02 18:54:20

M.W.
Forumowicz

Artur Tomala napisał(a):

I go kontrolować wink

Jan Sitarski napisał(a):

pANOWIE moze by tak czepis sie tych co po kraju jezdza za 2,5

Na 3,5t dmc stawka do przyjęcia wink

#8 2011-01-02 18:59:58

A.S.
Transportowiec

Artur Tomala napisał(a):

bardzo głupie stwierdzenie. w duzym stopniu skomplikowaloby to dostawy do firm produkcyjnych (motoryzacja).

#9 2011-01-02 19:03:48

A.T.
Transportowiec

Nie no temat założyłem raczej po to aby wpisywali sie tu przewożnicy do 3.5 DMC i dzielili sie informacjami czy mieli już styczność z ITD .Jeśli tak to piszcie do czego sie czepiają i jakie kary dają za co.Bo jakby niebyło to NOWOŚĆ NA POLSKIM RYNKU !!!OSOBÓWKI KONTRA INSPEKTORZY!!!A z tych tacho do busów to sie śmieje ponieważ niewiadomo co mogą jeszcze wymyślić.

#10 2011-01-02 19:06:44

A.S.
Transportowiec

beda wymyslac coraz to ciekawsze przepisy aby im wiecej do budzetu wpadało wink

#11 2011-01-02 19:13:07

A.T.
Transportowiec

Jakby niebyło ITD teraz wszystko może.Więc np złapią malucha i go wyzłomuja na drodze.Oczywiście nieżycze nikomu .Ach szkoda myśleć . :-)

#12 2011-01-02 19:46:45

M.W.
Forumowicz

Artur Siudak napisał(a):

Artur Tomala napisał(a):

bardzo głupie stwierdzenie. w duzym stopniu skomplikowaloby to dostawy do firm produkcyjnych (motoryzacja).

A co taki kierowca z "busa" się nie męczy? Pokomplikuje to życie tym, co jeździli po 15 h dziennie.

#13 2011-01-02 19:49:14

W.K.
Transportowiec
Z: Długi Wojciech Kiryluk
TransId: 248981-1

Teraz to strach nawet na rowerze wyskoczyc na trase bo ITD bedzie sie panoszyc jak nigdy dotad.Asz strach jutro gdzie kolwiek wyjezdzac.

Nie jeżdżę charytatywnie chwilowo zawieszony w dzialalnosci transportowej

#14 2011-01-03 08:10:17

A.M.
Nowicjusz
Z: FHU Mitex Artur Malatyński
TransId: 315748-1

A może trzeba by było zamontowac tacho przedstawicielom handlowym w końcu to też kierowcy "ciężarówek", a najlepiej transport w Polsce niech przejmą litwini i inni, w końcu handel jest w obcych rękach to i bez swojego transportu też się obędziemy....

#15 2011-01-03 12:57:56

M.N.
Forumowicz
Z: Jano Trans Jacek Nowak
TransId: 99721-1

a moze w koncu autka do 3,5DMC beda miały te 3,5DMC !! !! skonczy sie wozeni po 2,5tony albo 2 tony itd.... moze skoncza sie doladunki o wadze 800kg smile nie mowie ,ze nastapi to jutro, ale jak jeden z drugim zaplaci kare za to....

#16 2011-01-03 13:12:56

P.M.
Starszy transportowiec
Z: Tx Trans Paweł Michalski
TransId: 313613-1

Artur Malatyński napisał(a):

A może trzeba by było zamontowac tacho przedstawicielom handlowym w końcu to też kierowcy "ciężarówek", a najlepiej transport w Polsce niech przejmą litwini i inni, w końcu handel jest w obcych rękach to i bez swojego transportu też się obędziemy....

Tak jest i jeszcze wszystkim kasy fiskalne

big_smile

#17 2011-01-03 17:35:38

S.F.
Zablokowany
Z: Eurotrans Sebastian Firek
TransId: 333628-1

Mateusz Nowak napisał(a):

a moze w koncu autka do 3,5DMC beda miały te 3,5DMC !! !! skonczy sie wozeni po 2,5tony albo 2 tony itd.... moze skoncza sie doladunki o wadze 800kg smile nie mowie ,ze nastapi to jutro, ale jak jeden z drugim zaplaci kare za to....

Dokladnie. Jedyny sensowny post w tym temacie. Reszte kretynizmow o tachografach do busow i licencjach przemilcze. Ewentualnie licencje mają jakis sens - bo tez by to pomoglo w pewnym stopniu wyeliminowac busiarzy jezdzacych za grosze jakims zdezelowanym Iveco, albo Mercem z lat 90-tych na ktorego pakuja po 3 tony i jedzie to to zostawiajac za soba chmure dymu jak z palonej opony w ognisku. Jestem za kontrola busikow i to bardzo intensywna. Moga trzepac moje autka 2 razy dziennie i nie mam nic przeciwko temu. Tylko kary za przeladowanie to nie jakies smieszne 500-1000zł tylko tak jak w Anglii, Hiszpanii, Austrii idące w setki i tysiące euro - oczywiscie u nas w przeliczeniu na PLNy. Ale tak minimum 5000zł za przeładowanie 500kg i bedzie git smile

Ostatnio edytowane przez 333628-1 (2011-01-03 17:40:48)

ZBANANOWANY smile

"Żółta Szmatka" - http://www.facebook.com/home.php?sk=gro … 2066011811 Zapraszamy na facebooka
Nie jeżdżę charytatywnie

#18 2011-01-03 17:46:51

K.C.
Zablokowany
Z: Krzysztof Cison
TransId: 247570-1

Itd, to wsciekle psy. Trzy razy mnie kontrolowali. Dwa razy z ustawy o transporcie. Raz z ustawy o ruchu drogowym. Bilans? Prawie 3500PLN.

VOSA kontrolowala mnie…juz nie pamietam ile razy. Bilans? Raz kazali mi zmienic opone…w ciagu pieciu dni.  Raz 45£.

#19 2011-01-03 18:03:03

S.F.
Zablokowany
Z: Eurotrans Sebastian Firek
TransId: 333628-1

Krzysztof Cison napisał(a):

Itd, to wsciekle psy. Trzy razy mnie kontrolowali. Dwa razy z ustawy o transporcie. Raz z ustawy o ruchu drogowym. Bilans? Prawie 3500PLN.

VOSA kontrolowala mnie…juz nie pamietam ile razy. Bilans? Raz kazali mi zmienic opone…w ciagu pieciu dni.  Raz 45£.

Tak Krzychu ale ja mam na mysli glownie kwestie przeladowania + zlomow toczacych sie po drogach i wbitych w asfalt od paru ton jakie ma miszcz na takim Daily z 93 roku. Zrobili porzadek z przeladowanymi i walacymi dymem jak z komina elektrocieplowni duzym autkom ? Zrobili. Teraz to co jezdzi w polskich firmach transportowych to pierwsza liga floty. To samo jest z busami. Ci co jezdza za granice maja czyste sumienie i auta jak sie nalezy pod wzgledem technicznym ze wzgledu chociaz by na robiona ilosc km po UE i wlasne ograniczenie kosztow zwiazanych z serwisem auta gdzies na terenie UE. Oczywiscie sa idioci co przy mnie mieli zaladowane na busika plandeke w Torino 1800kg i jeszcze jechali cos doladowac. I takich trzeba tepic ile wlezie. Co tez bedzie mialo skutek w dzialaniach spedycji, ktorzy nie beda pakowac na auto 1500kg na solo, bo zaden bus nie ma takiej rzeczywistej ladownosci zatankowany po korek + szpeje kierowcy. Ja zaplacilem raz jedyny w swojej karierze 600e w Austrii za przeladowanie 120kg. To znaczy bylo 120e mandatu + 480e za "wynajem" bazy logistycznej do przeladunku. A nie byla to zadna moja glupota tylko w papierach mialem wpisane 1380kg, a auto wazylo lacznie 3620kg, a po zdjeciu towaru zostalo 2100kg, wiec towar wazyl 1520kg. Ale niestety spedycja i zaladowca dali doopy, a ja zaplacilem. Nie interesowalo ich jakos dochodzenie czemu w CMRki i inne DRUKOWANE, a nie pisane dokumenty transportowe były na 1380kg. Mimo tego zaplacilem nie plakalem i od tej pory jestem ostrozniejszy jesli waga oscyluje w okolicach 1400-1500kg i jesli jest mozliwosc to kierowcy waza auto po zaladunku.
A jesli napisales Krzychu, ze w GB zaplaciles tylko 45 funa za opone to widocznie takie rzeczy lagodnie traktuja. Moje auto 2 razy pomagało przeladowanym busa w Dover wziac czesc towaru i raz zdaje sie przeladowany busik zaplacil 200 funa mandatu + iles tam za zdjecie blokady z kola, a drugim razem chyba 500 czy 600 funa i to jako kaucje do sprawy w sadzie + tez jakies 100 funa za zdjecie bucika smile

ZBANANOWANY smile

"Żółta Szmatka" - http://www.facebook.com/home.php?sk=gro … 2066011811 Zapraszamy na facebooka
Nie jeżdżę charytatywnie

#20 2011-01-03 18:10:29

G.T.
Transportowiec
Z: Tomek-Trans Tomczyk Grzegorz Usługi Transportowe
TransId: 134492-1

Krzysiu,im tylko jeszcze  broni brakuje.ale jak pokombinuję to w niedługim czasie owe oręże zdobędą.i będą nas tarzać ryłem po glebie .

TE ,KUP SE TIRA I SCEL SE W ŁEP.

#21 2011-01-03 19:19:09

K.C.
Zablokowany

Sebastian Firek napisał(a):

Tak Krzychu ale ja mam na mysli glownie kwestie przeladowania + zlomow toczacych sie po drogach i wbitych w asfalt od paru ton jakie ma miszcz na takim Daily z 93 roku. Zrobili porzadek z przeladowanymi i walacymi dymem jak z komina elektrocieplowni duzym autkom ? Zrobili. Teraz to co jezdzi w polskich firmach transportowych to pierwsza liga floty. To samo jest z busami. Ci co jezdza za granice maja czyste sumienie i auta jak sie nalezy pod wzgledem technicznym ze wzgledu chociaz by na robiona ilosc km po UE i wlasne ograniczenie kosztow zwiazanych z serwisem auta gdzies na terenie UE. Oczywiscie sa idioci co przy mnie mieli zaladowane na busika plandeke w Torino 1800kg i jeszcze jechali cos doladowac. I takich trzeba tepic ile wlezie. Co tez bedzie mialo skutek w dzialaniach spedycji, ktorzy nie beda pakowac na auto 1500kg na solo, bo zaden bus nie ma takiej rzeczywistej ladownosci zatankowany po korek + szpeje kierowcy. Ja zaplacilem raz jedyny w swojej karierze 600e w Austrii za przeladowanie 120kg. To znaczy bylo 120e mandatu + 480e za "wynajem" bazy logistycznej do przeladunku. A nie byla to zadna moja glupota tylko w papierach mialem wpisane 1380kg, a auto wazylo lacznie 3620kg, a po zdjeciu towaru zostalo 2100kg, wiec towar wazyl 1520kg. Ale niestety spedycja i zaladowca dali doopy, a ja zaplacilem. Nie interesowalo ich jakos dochodzenie czemu w CMRki i inne DRUKOWANE, a nie pisane dokumenty transportowe były na 1380kg. Mimo tego zaplacilem nie plakalem i od tej pory jestem ostrozniejszy jesli waga oscyluje w okolicach 1400-1500kg i jesli jest mozliwosc to kierowcy waza auto po zaladunku.
A jesli napisales Krzychu, ze w GB zaplaciles tylko 45 funa za opone to widocznie takie rzeczy lagodnie traktuja. Moje auto 2 razy pomagało przeladowanym busa w Dover wziac czesc towaru i raz zdaje sie przeladowany busik zaplacil 200 funa mandatu + iles tam za zdjecie blokady z kola, a drugim razem chyba 500 czy 600 funa i to jako kaucje do sprawy w sadzie + tez jakies 100 funa za zdjecie bucika smile

Nie. Za opone nic nie zaplacilem. Kazali - po prostu - zmienic. W ciagu pieciu dni. Jak nie zmienisz to przy nastepnej kontroli zaplacisz. 45£ to drugim razem. Za zerwana plombe na skrzyni. Tylko prawdopodobnie on sam ja urwal. Niechcacy. Bo mnie tydzien wczesniej kontrolowali i plomba byla. Temu tak malo dal.

Ale ogolnie, jak mnie VOSA zatrzymuje to nie nachodzi mnie wizja bezdomnosci. Jak  ITD…  #’;;.X#DL#£^$”%$””^%^£*%((%(  – od razu czuje sie prawie jak bezdomny.

Itd to……_(*()&_&+*+(&”$%”^”^+**_&^)_(_*

#22 2011-01-03 19:35:10

K.C.
Zablokowany

Grzegorz Tomczyk napisał(a):

Krzysiu,im tylko jeszcze  broni brakuje.ale jak pokombinuję to w niedługim czasie owe oręże zdobędą.i będą nas tarzać ryłem po glebie .

Zebys wiedzial! Nie jest to jakies kuriozum? Rozumiem przepisy. Rozumiem prawo. Ale powiedz…jest druga taka branza, gdzie na kazdym kroku, ludzi – ktorzy  ciezko pracuja -  traktuje sie jak pospolitych przestepcow?

#23 2011-01-04 09:17:46

K.G.
Transportowiec
Z: Transmar Logistics Krzysztof Gajek
TransId: 319126-1

Artur Tomala napisał(a):

Moim zdaniem bedzie ciekawie  do 3.5 tony DMC .   ITD nabyło nowe prawa moga kontrolować juz osobówki.Ciekawe jakie mają stawki za przeładowania,itp???

Nic nie będzie! - nic się nie zmieni! - panowie/panie przeanalizujcie nowy przepis zanim zaczniecie jeden przez drugiego swoje mądrości na forum przedstawiać.......ITD nabyło prawo do zatrzymania auta do 3,5 dmc jedynie w dwóch przypadkach...........napisać w jakich ????, czy jeden z drugim zajrzy w lekturę??? tylko i wyłącznie w dwóch przypadkach i nic więcej!!!

#24 2011-01-04 10:44:47

W.K.
Transportowiec
Z: Długi Wojciech Kiryluk
TransId: 248981-1

Tak nic sie nie zmieni?Panie Krzysztofie może jakies linki Pan zapoda na poparcie swojej wypowiedzi.Jak by Pan nie zauwazyl ostatni na forum jest moda na podawanie zrodla informacj.Tylko w dwoch przypadkach powiada Pan?Ito o dwa za duzo,od takich dwoch to sie zaczyna.

Nie jeżdżę charytatywnie chwilowo zawieszony w dzialalnosci transportowej

#25 2011-01-04 16:04:38

K.C.
Zablokowany

Wojciech Kiryluk napisał(a):

Panie Krzysztofie może jakies linki Pan zapoda na poparcie swojej wypowiedzi..

No…nie mam. Ale Tomek W. pewnie ma. Jak sie temat bardziej rozkreci -  napewno zapoda

Stopka

© Logintrans & R.Andersson
Europejska Giełda Transportowa TRANS