Forum Transportowe

Dyskusje dotyczące branży transportowej

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-09-21 08:33:32

D.K.
Forumowicz
Z: Evertom Sp. z o.o.
TransId: 363945-1

Renault Magnum 460 DXI 2007 rok - poprosze o opinie

Jak w temacie, poprosze o sprawdzone opinie, oraz jak spalanie wygląda i awaryjność. Z góry dzięki

Ave atque Vale

#2 2011-09-21 09:46:18

A.O.
Starszy transportowiec
Z: Transport Spedycja Monex s.c. Monika Perec Sławomir Kleniuk
TransId: 123560-2

Re: Renault Magnum 460 DXI 2007 rok - poprosze o opinie

Też interesuje mnie ten temat.Jak sprawuje sie to auto w szczególności z skrzynią automatyczną?

Welcome to my world, the world of redbull smile

#3 2011-09-21 10:04:34

R.J.
Forumowicz
Z: MCPC Sylwan Janczuk
TransId: 320684-1

A czy nie są to już podzespoły VOLVO w tym roczniku? Czyli silnik, skrzynia i most? Jeśli tak to można być tych elementów pewnym - gorzej z elektryką. Sam się przymierzam do nowej Premiumki z rozszerzoną na 5lat gwarancją (aby usuwać wszystkie usterki związane właśnie głównie z elektryką przez serwis).

#4 2011-09-21 11:15:41

A.O.
Starszy transportowiec

Roman Janczuk napisał(a):

A czy nie są to już podzespoły VOLVO w tym roczniku? Czyli silnik, skrzynia i most? Jeśli tak to można być tych elementów pewnym - gorzej z elektryką. Sam się przymierzam do nowej Premiumki z rozszerzoną na 5lat gwarancją (aby usuwać wszystkie usterki związane właśnie głównie z elektryką przez serwis).

Zgadza sie że elementy układu napędowego są od Volvo ale interesuje mnie bardziej układ elektroniczny i elektryczny ponieważ sa to podzespoły Francuskie a z tym różnie u nich bywa. I co z Ad blu słyszałem opinie że czesto dochodziło do zawieszania sie dawkowania tego ustrojstwa.

#5 2011-09-21 12:42:15

K.P.
Transportowiec
Z: FHU Diesel Krystian Pachla
TransId: 78736-1

Mam magnum z przebiegiem 330 tys do tej pory żadnej poważnej usterki a tym bardziej z ad blue, tylko naprawa zwrotnic. A poza tym tylko wymiana oleju, filtrów. W premium padła mi grzałka ad blue, rolka napinacza.

Andrzej Orda napisał(a):

Zgadza sie że elementy układu napędowego są od Volvo ale interesuje mnie bardziej układ elektroniczny i elektryczny ponieważ sa to podzespoły Francuskie a z tym różnie u nich bywa. I co z Ad blu słyszałem opinie że czesto dochodziło do zawieszania sie dawkowania tego ustrojstwa.

#6 2011-09-21 16:57:35

A.O.
Starszy transportowiec

Krystian Pachla napisał(a):

Mam magnum z przebiegiem 330 tys do tej pory żadnej poważnej usterki a tym bardziej z ad blue, tylko naprawa zwrotnic. A poza tym tylko wymiana oleju, filtrów. W premium padła mi grzałka ad blue, rolka napinacza.

Andrzej Orda napisał(a):

Ile pali ta maszyna +/- ?
Podobno są wersje że zasuwa bez adblu i nie redukuje mocy prawda czy bajer?

#7 2011-09-21 19:32:06

W.O.
Transportowiec
Z: TH Wici Wiktor Ordak
TransId: 410383-1

Andrzej Orda napisał(a):

Andrzej Orda napisał(a):

Ile pali ta maszyna +/- ?
Podobno są wersje że zasuwa bez adblu i nie redukuje mocy prawda czy bajer?

Jak jedziesz bez ad blue to taka informacja zapisywana jest w pamieci tachografu. Jak pan inspektor zauwazy to juz nie masz auta z norma euro5 i towja oplata za droge juz nie jest liczona jak za auro e5. Mandat gotowy. Jest jeszcze kwestia zapisania tego faktu (jazdy bez ad blue) w pamieci komputera auta. Na serwisie to wypomna i zabiora gwarancje. Czy warto??

#8 2011-09-22 07:40:57

R.J.
Forumowicz
Z: MCPC Sylwan Janczuk
TransId: 320684-1

Chyba, że się jakoś czujnik AdBlue sprytnie wyłączy:)

#9 2011-09-22 07:48:14

A.O.
Starszy transportowiec

Chyba, że się jakoś czujnik AdBlue sprytnie wyłączy:)

Podobno nic się nie wyłancza tylko sensor od ad blu podobno jest inny i  w razie braku płynu nie odcina mocy.Ile w tym prawdy nie wiem ale przeczytałem to kiedyś na niemieckim forum kierowców.
Poda któś ile to pali np w automacie?Jakąś srednią z miesiąca jazdy.

#10 2011-09-22 14:20:52

K.P.
Transportowiec
Z: FHU Diesel Krystian Pachla
TransId: 78736-1

Ja z kolei słyszałem zę w niemczech mają jakiś czujnik i wkładają do wydechu i sprawdzaja spaliny. Ale jak ktos jeżdzi po kraju to moze sie pobawic w blokowanie ad blue. Tylko nie wiem po co? 2 litry na 100 km to jest 1,7 zł/100 km czuli niecałe 2 gr/km.

Uwaga

Dla tych co będą kupowali to niech sprawdzą najpierw po numerze VIN czy samochód był w serwisie na uszczelnieniu mostu oraz dokręcaniu wtrysków było kilka awarii w europie. i Potem zrobili akcję serwisową ale moze nie wszyscy właściciele to zrobili.

Z ostatniej chwili. Padała mi sprężarka w premium dxi po 330 tys km.

Ostatnio edytowane przez 78736-1 (2011-09-22 14:21:23)

#11 2011-09-22 15:46:37

A.O.
Starszy transportowiec

Ja z kolei słyszałem zę w niemczech mają jakiś czujnik i wkładają do wydechu i sprawdzaja spaliny. Ale jak ktos jeżdzi po kraju to moze sie pobawic w blokowanie ad blue. Tylko nie wiem po co? 2 litry na 100 km to jest 1,7 zł/100 km czuli niecałe 2 gr/km.

Uwaga

Dla tych co będą kupowali to niech sprawdzą najpierw po numerze VIN czy samochód był w serwisie na uszczelnieniu mostu oraz dokręcaniu wtrysków było kilka awarii w europie. i Potem zrobili akcję serwisową ale moze nie wszyscy właściciele to zrobili.

Z ostatniej chwili. Padała mi sprężarka w premium dxi po 330 tys km.

Nie mam zamiaru blokowac adblu.To czysta ciekawość gdyz chyba z 2 razy to gdzie przeczytałem.
A jak z spalaniem ON na 100km ile łupie?.Chodzi mi  jakiś współczynnik bo wiadomo ze każde auto zalezy jakimi trasami lata to inaczej spali ale jakaś srednia z miesiąca by była w miare wiarygodna.

#12 2011-10-10 14:04:54

K.J.
Forumowicz
Z: PPHU Renoma Konrad Jakubiak
TransId: 19278-1

Witam 2007 rok 460 dxi manual ZF  przebieg 530 tyś km . Umnie zrobione okolo 70 tyś km  spalanie 34do 37 l na 100 Km ładunki 24 tony w 2 strony . Akcja dokręcania wtrysków była w serwisie RTC  MROKÓW. Bez dopłaty mi to zrobili . Serwisuje unich. Wsumie to odpukać tylko jade na wymiane olei i filtrów. Ciekawostak jest taka ,że potem za podłączenie komapa  biorem 1 zł jeżeli się coś unich na serwisie kupi. Jak narazie jestem z tego samochodu zadowolony a miałem i mam Magnumki. Wolałbym tą Magnumkęze skrzynią biegów od Volvo a nie ZF.

#13 2011-10-11 20:41:30

R.W.
Betatester
Z: Transpol Rafał Witek
TransId: 18349-2

Ja mam Magnum 500DXI z automatyczną skrzynią biegów z 2007 roku i jest OK. Spalanie z plandeką do 34l. Z chłodnią z ES spaliła max 36,5l. Jeżdżę od 1,5 roku tym autem i tylko olej + filtry. Do tej pory żadnej awarii.

#14 2011-10-11 23:52:42

A.O.
Starszy transportowiec

Dziękuje za info.W koncu jakieś konkretne informacje.Jakby miał ktoś coś ciekawego do dodania na temat tej bryki z góry dzięki.

Stopka

© Logintrans & R.Andersson
Europejska Giełda Transportowa TRANS