Forum Transportowe

Dyskusje dotyczące branży transportowej

Nie jesteś zalogowany.

Forum Transplace 

#1 2011-10-11 15:05:19

S.S.
Transportowiec
Z: S.J. Trans Sosnowska Jolanta
TransId: 382770-1

NOWE LICENCJE TRANSPORTOWE OD 4 GRUDNIA

CZY KTOŚ WIE COŚ NA TEN TEMAT? PODOBNO MAJĄ BYĆ JAKIEŚ ZMIANY.

#2 2011-10-11 15:41:26

M.Ś.
Homo Spediteur
Z: ACC-Logistic Sp. z o.o.
TransId: 6444-2

Re: NOWE LICENCJE TRANSPORTOWE OD 4 GRUDNIA

ja czytałam na razie projekt ustawy, jest podobny temat na forum prosze zerknąc

#3 2011-10-12 17:49:04

S.S.
Transportowiec

Ja też to czytałem ale interesują mnie informacje dot licencji międzynarodowej, bo coś ma się zmienić ale nigdzie nie ma żadnych danych co. Gadałem z gościem z BOTM-u i on też nic nie wie. Ale licencji które kończą sie w 2012r nie można przedłużyć teraz bo mają być odnawiane na nowych zasadach. I PYTANIE:JAKICH NOWYCH? ODP:NIE WIEM ALE NOWYCH.

#4 2011-10-25 12:50:28

K.K.
Nowicjusz
Z: Firma Janko Jan Kowal
TransId: 359564-2

Jak Zwykle w Polsce nikt nic nie wie ;/ ciekawe jak bedzie wyglądał 4 grudzien 2011 ;/

#5 2011-10-25 14:10:13

M.Z.
Nowicjusz
Z: PPHU Mat s.c. Ewa Zakrzewska Piotr Zakrzewski
TransId: 78962-7

na razie z poczty pantoflowej ze zrodel zblizonych do BOTM-> ma byc okres przejsciowy 12 miesiecy.

#6 2011-10-25 16:14:28

M.J.
Nowicjusz
Z: FHU MT Jezierski Michał Jezierski
TransId: 361835-1

witam bedzie dramat rozmawiałem z urzednikiem który miał juz szkolenie a ten temat i jest tak: ten kto ma licencje na miedzynarodówke musi wyrobic tez na kraj ma byc na rok płatne 800 zł, dalej przewoznik musi miec baze gdzie bedzie warsztat do swojej floty nawet na 1 auto, jezeli chodzi o Gliwice to bedzie komisja w składzie trzech osób która stwierdzi czy dana baza moze byc , bedzie chodzic pan od ochrony srodowiska od wydawania licencji i i ktos od budynków,  trzeba bedzie miec gwarancje bankową (to najgorsze), bo nawet oni w urzedzie jeszcze nie wiedzą jak to ma bank udzielic podobno bedzie sprawozdanie finansowe robione raz do roku i tu mi kolega z zrzeszenia wytłumaczył ze firma musi miec zysk na rok w kwocie jaka teraz jeast na zabezpieczeniu czyli 9000 e na jedno auto potem 5000 e na kolejne samochody, (zysk a nie obrót podobno chodzi zeby firmy nie zarabiające nie były na rynku) a i ma byc wieksza odpowiedzialnosc osoby z certyfikatem nawet bedzie go mozna stracic tak ze pięknie kolorowo a wszystko jest w dyrektywie unijnej nr 1071/2009 WE(jest na goglach do poczytania) i na to jest czas od 4 grudnia2011 do 4 grudnia 2012

#7 2011-10-25 18:28:33

S.S.
Transportowiec

A co z międzynarodówką?Czy uzyskanie licencji będzie trudniejsze,droższe czy tylko w grę wchodzi baza i zysk firmy w rozliczeniu rocznym.

#8 2011-10-25 20:12:43

M.T.
Forumowicz
Z: UTH Trybuch Mieczysław
TransId: 95514-1

przy dzisiejszych stawkach i cenie paliwa nie wiem kto bedzie miał takie zyski

#9 2011-10-25 21:08:14

T.L.
Forumowicz
Z: L.T. Trans Lisowski Tadeusz
TransId: 5086-1

sprzedam firme transportowa z duzymi zyskami haha

#10 2011-10-25 21:20:57

M.K.
Nowicjusz
Z: FHU Gool Marcin Krański
TransId: 141688-6

@ Michał Jezierski
Nie wydaje mi sie, że ktoś to posiada miedzynarodowy certyfikat, bedzie musiał robić na kraj, ponieważ w certyfikat miedzynarodowy wchodzi krajowy. Ostatnio zdawałem miedzynardowy i wyglądało to tak: Pierwszy test na krajowy transport (składa sie z 2-óch częsci: teorii i zadania problemowego) i drugi test na miedzynarodowy transport (również składa sie z 2-óch częsci: teorii i zadania problemowego). Jeżeli którąkolwiek z części zawalisz, wynik przychodzi negatywny (ale jestem żywym dowodem, że mozna to zdaćwink )

#11 2011-10-26 08:33:54

P.M.
Nowicjusz
Z: Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Partner Małgorzata Malicka
TransId: 150089-3

"...kolega z zrzeszenia wytłumaczył ze firma musi miec zysk na rok w kwocie jaka teraz jeast na zabezpieczeniu czyli 9000 e na jedno auto potem 5000 e na kolejne samochody, (zysk a nie obrót podobno chodzi zeby firmy nie zarabiające nie były na rynku) ..."
tego nawet bredniami nie da się nazwać...
W ostateczności otworzy się kiosk ruchu big_smile

#12 2011-10-26 13:57:27

M.J.
Nowicjusz

Michał Krański napisał(a):

@ Michał Jezierski
Nie wydaje mi sie, że ktoś to posiada miedzynarodowy certyfikat, bedzie musiał robić na kraj, ponieważ w certyfikat miedzynarodowy wchodzi krajowy. Ostatnio zdawałem miedzynardowy i wyglądało to tak: Pierwszy test na krajowy transport (składa sie z 2-óch częsci: teorii i zadania problemowego) i drugi test na miedzynarodowy transport (również składa sie z 2-óch częsci: teorii i zadania problemowego). Jeżeli którąkolwiek z części zawalisz, wynik przychodzi negatywny (ale jestem żywym dowodem, że mozna to zdaćwink )

ja nie pisze o tym że trzeba robic certyfikat na kraj  (czytaj ze zrozumieniem tekst kolego) tylko trzeba licencje zrobic na kraj jak sie ma w chwili obecnej na międzynarodówke

#13 2011-10-26 14:02:27

M.J.
Nowicjusz

Przemysław Malicki napisał(a):

"...kolega z zrzeszenia wytłumaczył ze firma musi miec zysk na rok w kwocie jaka teraz jeast na zabezpieczeniu czyli 9000 e na jedno auto potem 5000 e na kolejne samochody, (zysk a nie obrót podobno chodzi zeby firmy nie zarabiające nie były na rynku) ..."
tego nawet bredniami nie da się nazwać...
W ostateczności otworzy się kiosk ruchu big_smile

he he zawsze sie znajdzie jakis transportowiec co wszystko sobie wytłumaczy, ale przeciez to tylko jakies 38 dni i ci wszystko wytłumaczą w urzedzie a potem zobaczymy kto pisze brednie
pozdrawiam

#14 2011-10-26 15:30:54

M.C.
Forumowicz
Z: Firma Handlowo Usługowa Romi Mirosław Rosiński Władysław Rosiński s.j.
TransId: 187795-2

Czyli szukają ile jeszcze z transpotu dadzą rade wyciągnąć...........

#15 2011-10-26 15:47:03

K.K.
Nowicjusz
Z: Prywatna Firma Transportowa Krzysztof Kilanowski
TransId: 349821-1

byłem w starostwie na początku pażdziernika nic nie wiedzeli, kazali przyjść wlistopadzie si dowiedzieć

#16 2011-10-27 09:10:10

M.J.
Nowicjusz

Marek Chałat napisał(a):

dla mnie to jest czysty bandytyzm i to jeszcze prawnie załtwiony, urzednik gliwicki co wydaje licencje tłumaczy to poprawą jakosci w transporcie na cel wzieli małe firmy transportowe, po prostu chcą je wyeliminowac bo psują rynek, tylko nikt nie patrzy na to ze płacimy podatki zusy, poprostu wolą zagraniczną firme która ma bazy gwarancje bankowe i inne bajery, tylko efekt bedzie taki ze kolejne pieniądze z polski wyjadą

#17 2011-10-27 12:00:40

P.J.
Forumowicz
Z: Magtrans Małgorzata Jankowska
TransId: 327787-1

suuuupeeer a my przy przewoźnicy dalej siedźmy ze skulonymi uszami i patrzmy jak wyciskaja z nas ostatnie soki wspaniały rzad wspraniały kraj !

#18 2011-10-27 14:32:08

M.C.
Forumowicz
Z: Firma Handlowo Usługowa Romi Mirosław Rosiński Władysław Rosiński s.j.
TransId: 187795-2

Sprawdzają wytrzymałośc....ciekawe , kiedy to pęknie....?..

#19 2011-10-27 15:04:29

M.B.
Transportowiec
Z: PHU Budmark Józef Budzik
TransId: 12721-4

Marek Chałat napisał(a):

Sprawdzają wytrzymałośc....ciekawe , kiedy to pęknie....?..

wydaje mi się, że wtedy kiedy ludzie przestaną jeść
czyli nigdy

Na Wawelu, proszę pana
Mieszkał smok, co zawsze z rana
Zjadał prosię lub barana.

#20 2011-10-27 15:12:34

M.B.
Transportowiec
Z: PHU Budmark Józef Budzik
TransId: 12721-4

Michał Jezierski napisał(a):

Marek Chałat napisał(a):

dla mnie to jest czysty bandytyzm i to jeszcze prawnie załtwiony, urzednik gliwicki co wydaje licencje tłumaczy to poprawą jakosci w transporcie na cel wzieli małe firmy transportowe, po prostu chcą je wyeliminowac bo psują rynek, tylko nikt nie patrzy na to ze płacimy podatki zusy, poprostu wolą zagraniczną firme która ma bazy gwarancje bankowe i inne bajery, tylko efekt bedzie taki ze kolejne pieniądze z polski wyjadą

Za granicą też są małe firmy a nie tylko molochy i mają jednakowe przepisy dla małych i dużych. I jakoś jedni i drudzy sobie radzą. W innym wątku ktoś opisywał, że w anglii jest wymóg posiadany bazy i jak się ma jedno auto też trzeba spełnić ten wymóg. Nie róbmy z Polski trzeciego świata. Oczywisty jest podstawowy podział na małe i duże firmy a nie na: polskie i zagraniczne. Bez sensu jest narzekanie, że polskie mają zawsze pod górkę a zagraniczne drogę usłaną różami.

Na Wawelu, proszę pana
Mieszkał smok, co zawsze z rana
Zjadał prosię lub barana.

#21 2011-10-28 10:40:20

M.J.
Nowicjusz

Michał Budzik napisał(a):

Michał Jezierski napisał(a):

Marek Chałat napisał(a):

Za granicą też są małe firmy a nie tylko molochy i mają jednakowe przepisy dla małych i dużych. I jakoś jedni i drudzy sobie radzą. W innym wątku ktoś opisywał, że w anglii jest wymóg posiadany bazy i jak się ma jedno auto też trzeba spełnić ten wymóg. Nie róbmy z Polski trzeciego świata. Oczywisty jest podstawowy podział na małe i duże firmy a nie na: polskie i zagraniczne. Bez sensu jest narzekanie, że polskie mają zawsze pod górkę a zagraniczne drogę usłaną różami.

oczywiscie tylko, że siła złotówki do euro jest cztery razy mniejsza

#22 2011-10-28 14:53:15

E.S.
Homo Spediteur
Z: Międzynarodowy Transport Drogowy Szewczyk Eugeniusz
TransId: 121421-1

A co to ma do rzeczy jeśli fakturę się wystawia w oparciu o kwotę w euro?

#23 2011-10-29 20:07:42

A.U.
Transportowiec
Z: Amsa Trans s.c. Anna Urbańska, Sławomir Wójtowicz
TransId: 13079-1

W Warszawie 19 października była organizowana konferencja na ten temat - projekt zmian z związku z Rozporządzeniami unijnymi nie był nawet jeszcze w sejmie, a była mowa między innymi o tym, że przewoźnicy z międzynarodówki będą musieli sobie zrobić licencje krajowe i starostwa będą miały decydujący wpływ na wszystko i wszystkie dokumenty weryfikować, a Biuro ds. Transportu Międzynarodowego ma jedynie sprawdzać jeszcze raz zabezpieczenie - ci z wyłącznie certyfikatem kompetencji na kraj nie będą musieli zdawać dodatkowych egzaminów na międzynarodówkę (czy to jest w porządku wobec tych wszystkich, którzy zdawali poszerzony egzamin na międzynarodówkę i wnosili większe opłaty za egzamin?). Duże kontrowersje budzi też kwestia osób zarządzających transportem oraz bazy eksploatacyjnej, a zwłaszcza to, że baza ma spełniać wymogi prawa budowlanego i ochrony środowiska (jest tu dużo spraw niedookreślonych, a więc wiadomo, co się z tym może wiązać - różne interpretacje zależnie od starostwa itd. itp.). Duże kontrowersje budzi też sprawa zabezpieczeń - wyłączona będzie możliwość wykazania odpowiednich środków na koncie bankowym. Nic mi nie wiadomo o jakichkolwiek okresach przejściowych. 4 grudnia przepisy Rozporządzeń po prostu wchodzą w życie i mają mieć zastosowanie w każdym z krajów Unii. Dotychczasowe licencje zachowują ważność na okres, na jaki zostały wydane, natomiast nikt nie otrzymał zadowalającej odpowiedzi odnośnie licencji, które wygasają np. w grudniu. Jeśli popełniłam gdzieś błąd w przekazie, proszę o korektę.

#24 2011-10-30 09:06:53

P.D.
Forumowicz
Z: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Marzena Dunaj
TransId: 423263-1

TAK APROPO LICENCJI KRAJOWYCH MA NIE BYĆ A WSZYSCY PISZĄ ŻE MAMY ROBIĆ LICENCJE KRAJOWE  DLA MNIE POWINNA BYĆ EDNA LICENCJA UNIJNA BO JESTEŚMY UNNIĄ

#25 2011-10-30 13:44:23

A.U.
Transportowiec
Z: Amsa Trans s.c. Anna Urbańska, Sławomir Wójtowicz
TransId: 13079-1

Tak ma być - wszyscy przewoźnicy krajowi i międzynarodowi będą musieli posiadać zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, a wykonujący transport międzynarodowy - dodatkowo muszą uzyskać licencję wspólnotową. Chodzi o to, że wszyscy ci, którym kończy się ważność licencji, mają się kierować po 4 grudnia do starostwa, a chyba nikt tak do końca nie wie, jak to będzie wyglądać. Wejdźcie np. na stronę ZMPD i tam zapoznacie się z informacją, od kiedy to Ministerstwo Infrastruktury zaczęło zajmować się przedmiotowym tematem. Warto się także dowiedzieć, jaki jest planowany termin oczekiwania na wydanie dokumentu. Weźmy jeszcze pod uwagę, w jakich regionach mamy najwięcej firm transportowych i co się może dziać w tamtejszych starostwach.

Ostatnio edytowane przez 13079-1 (2011-10-30 14:42:35)

Stopka

© Logintrans & R.Andersson
Europejska Giełda Transportowa TRANS