Forum Transportowe

Dyskusje dotyczące branży transportowej

Nie jesteś zalogowany.

Forum Transplace 

#1 2012-07-01 14:37:02

T.F.
Nowicjusz
Z: FTH Foxpol Frankiewicz Bogusław
TransId: 402950-1

viatoll armagedon 3000 x 15 bramek

Witam mam spory problem TEMAT DOŚĆ DŁUGI ALE PROSZE O CIERPLIWOŚĆ. Jechałem wczoraj drogą krajową Viabox pikał 1 raz aż tu nagle przywalił 4 razy. Doładowałem go ale okazało sie ze już 15 bramek (40 km) konto było zerowe mimo iż viabox pikał 1 raz. Zgłosiłem to telefonicznie do obsługi klienta Pani miłym głosem odpowiedziała ze zgłoszenie zostało przyjęte podała mi numer zlecenia oraz poinformowała mnie ze pocztą przyjdzie pisemko opisujące iż dnia tego i tego blabla bramownica nie przesyłała danych do viaboxu o stanie środków na koncie. Podjechałem następnie do stałego punktu obsługi klienta i gość powiedział ze viabox trzeba wymienic Dał mi nowy i potwierdzenie wymiany. Następnie zatrzymałem sie na parkingu gdzie stacjonowało ITD. Zadałem im pytanie czy kara za coś takiego będzie wynosić 15 x 3000. Odpowiedz inspektora NIE !!! Tylko za bramke na której zostało zrobione zdjęcie. zeby upewnic sie znalazłem kolejny wóz ITD i odpowidz była taka sama. zeby miec juz całkowita pewnosc zadzwoniłem do GITD i zadałem to samo pytanie odpowidz również taka sama. Jechałem wieczorem jeszcze raz ta trasa i szukałem kamerek tylko jedna bramka miała takowe. PYTANIE TERAZ DO WAS CZY KARA BĘDZIE 3000 CZY 15 X 3000?? oraz czy mając papiery od obsługi klienta informujące o błędnym działaniiu viaboxa oraz potwierdzeniu wymiany viaboxa jest realna szansa sie odwołać? Czy ktoś już wogóle zapłacił za te brameczki bo wszyscy sie wypowiadają ale nie znalazłem osoby która powiedziałaby żę zapłaciła za dajmy na to 10 nieodbitych bramek. Prosz o odpowiedz ludzi którzy naprawde mieli z tym styczność lub mają 100 % pewność co do swoich odpowiedzi. POZDRAWIAM

Ostatnio edytowane przez 402950-1 (2012-07-01 14:38:24)

#2 2012-07-10 10:34:50

Ł.C.
Moderator
Z: Kancelaria Prawna Iuridica Łukasz Chwalczuk
TransId: 396870-1

Re: viatoll armagedon 3000 x 15 bramek

kamery na bramownicach są dodatkiem i ułatwieniem dla kontrolujących. Każda bramownica powinna była zczytać, iż Pana viaBox przemieścił się pod nią a skoro opłata drogowa nie została pobrana to ITD musi nałożyć karę. Wszystkie kary jakie do tej pory widziałem nakładane były po 3000 zł za każdą bramownicę pomimo, iż ustawa mówi o przejeździe bez opłaty drogowej po drodze publicznej a nie 'pod bramownicą'. Niestety ITD  - chyba z fusów - przyjęło, że karać muszą za każdą bramownicę a nie za 'drogę publiczną' więc w Pana przypadku nałożona kara najprawdopodobniej będzie wynosić 15x 3000 zł. Przypominam, że kara nakładana jest na kierowcę a nie na firmę.
Nie wiem co to za uprzejmych inspektorów Pan spotkał bo jak do tej pory GITD w Warszawie stoi na stanowisku -> kara 3000 zł za każdą bramownicę a nie za drogę. Więc jeśli przez ostatni tydzień nic się nie zmieniło - a takie pisma z GITD dostaję - przykro mi to pisać ale proszę spodziewać się decyzji o nałożeniu kary w wysokości 52.500 zł.
Przysługuje Panu odwołanie/wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Proszę pamiętać o wniosku o wstrzymanie natychmiastowej wykonalności kary bo bez tego Urząd Skarbowy będzie Pana ścigał o zapłatę ponad 50 tyś. zł pomimo, że sprawa będzie jeszcze w toku.

Cytat z zawiadomienia GITD z początku czerwca 2012 " Transakcja poboru opłat jest rejestrowana w systemie jeśli nastąpi pełna kompletna komunikacja pomiędzy urządzeniem viaBox, a bramownicą. W ww. przypadkach urządzenie pokładowe viaBox nie nawiązało komunikacji z ww. bramownicami” - wynika z tego, że jeśli nie doszło do 'pełnej kompletnej' komunikacji pomiędzy urządzeniami dostarczonymi przez operatora systemu ViaToll, to karę płaci i tak kierowca. Pomimo, iż przewoźnik ani tym bardziej kierowca nie ma żadnego wpływu na technologiczne funkcjonowanie urządzeń w systemie viaToll (viaBox i bramownice) to wg GITD nie ma to znaczenia, kara będzie nałożona na niewinnego kierowcę.

Reasumując - składać odwołania.

P.S. jeszcze troche to będą kazać przewoźnikom/kierowcom wyposażyć się w bliżej nieokreślone mierniki sygnału pomiedzy viaBox a bramownicą aby kierowca wiedział czy nastąpiła "pełna kompletna komunikacja"... kierowca będzie nasłuchiwał 'pikania' i wzrokowo śledził poziom sygnału niezbędny do pełnej kompletnej komunikacji - tylko kto będzie w tym czasie prowadził kilkudziesięcio tonowy pojazd ? Paranoja.

Ostatnio edytowane przez 396870-1 (2012-07-11 13:06:15)

#3 2012-07-10 18:57:44

T.F.
Nowicjusz
Z: FTH Foxpol Frankiewicz Bogusław
TransId: 402950-1

Troszke mnie Pan zatrwożył tym wszystkim ale tydzień temu osobiście pofatygowałem sie do siedziby  ITD  umawiając się wcześniej na spotkanie i decyzja ta sama 3000 ale tylko za bramke która zrobi zdjęcie. Dziwne to wszystko ale pozyjemy zobaczymy jak to sie wszystko zakończy.

#4 2012-07-11 13:04:52

Ł.C.
Moderator

oby było tak jak Pan mówi, nie wszystkie bramki mają kamery a to by powodowało, że nie trzeba mieć viaBox na bramownicach bez kamer ... z ciekawością czekam na decyzję ITD w Pana sprawie

#5 2012-08-29 11:25:57

K.P.
Transportowiec
Z: FHU Diesel Krystian Pachla
TransId: 78736-1

To ja zadam pytanie czysto teoretyczne. Ponieważ nie zatrzymali kierowcy tylko na podstawie zdjęć mają samochód. Wobec tego właściciel będzie musiał wskazać kierowcę, który w tym czasie prowadził samochód aby ITD mogło nałozyć karę. Jeżeli nie wskażę kierowcy to kto wtedy odpowiada?

#6 2012-08-29 11:54:25

R.P.
Homo Spediteur
Z: Frachter-Logistic s.c. Joanna Mariańczyk-Przybysz, Damian Przybysz
TransId: 7989-1

wtedy  zrobia  panu  kontrole  w biurze     sprawdza  wszystkich   kierowców  i  sami  sobie  znajda    winowajce    a przy okazji     znajdą   coś  jeszcze    ,  przynajmniej  słyszałem    o takim  przypadku w ok    tyle  ze  chodziło  o fotoradar  i straż gminna   , która   poprosiła  itd  o pomoc   w ustaleniu  kierowcy   ,   ponieważ  właściciel  nie   był  w stanie    ustalic  kierowcy  ,   przy okazji  dostał    30 tys    za  ,; całokształt, ;

polacy  - naród  wspaniały ,  tylko ludzie  kur ...y

#7 2012-08-29 14:05:43

R.P.
Transportowiec
Z: Renata Pieprzyk - Pieprzyk Transport
TransId: 139341-1

Kto wbrew obowiązkowi nie wskaże na żądanie uprawnionego organu , komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie podlega karze do 5000 zl (art 96 Kodeksu wykroczeń )

#8 2012-08-29 14:51:18

A.O.
Starszy transportowiec
Z: Transport Spedycja Monex s.c. Monika Perec Sławomir Kleniuk
TransId: 123560-2

Renata Pieprzyk napisał(a):

Kto wbrew obowiązkowi nie wskaże na żądanie uprawnionego organu , komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie podlega karze do 5000 zl (art 96 Kodeksu wykroczeń )

Czyli jak nie wskaże to zapłaci tylko 5tys i koniec? W takim razie jest to jakies wyjście dla tych co mają kare do zapłaty np. za 5 bramek, bo da 5tys. i ma z głowy.

Welcome to my world, the world of redbull smile

#9 2012-08-29 15:41:19

Ł.C.
Moderator

Wszystko się zgadza ale w teorii. Skoro ViaToll jest potrzebny do aut powyżej 3,5 tony DMC, to każde takie auto musi mieć tachograf (o wyjątkach nie mówię). Skoro ma tachograf i spełniane są wszystkie obowiązki związane z wykresówkami, zaświadczeniami itp. ITD będzie mogło nałożyć karę za niewskazanie osoby (pierwsza kara), a później przysłać zawiadomienie o rozpoczęciu kontroli w firmie. W trakcie kontroli poproszą o wykresówki z konkretnego auta z konkretnych dni i wyjdzie jak na dłoni kto prowadził pojazd = druga kara za ViaTolla.

Wg mnie jak walczyć to tylko tam gdzie można wygrać, w tym przypadku samo przeciąganie sprawy w czasie nic nie da, a łączna kwota kar będzie jeszcze wyższa czyli ViaToll+niewskazanie, a może nawet utrudnianie przeprowadzenia kontroli.

Oczywiście można liczyć na łaskę lub niechciejstwo kontrolujących, ale jest to raczej złudne.

Andrzej Orda napisał(a):

Czyli jak nie wskaże to zapłaci tylko 5tys i koniec? W takim razie jest to jakies wyjście dla tych co mają kare do zapłaty np. za 5 bramek, bo da 5tys. i ma z głowy.

#10 2012-08-30 08:10:17

S.S.
Transportowiec
Z: S.J. Trans Sosnowska Jolanta
TransId: 382770-1

Niekoniecznie musi podlegac pod 561; sąsiad ma zwykłą T4 iciąga lawete, kazali mu kupic Viatoll ale nie ma ,bo nie musi, tachografu.Nigdy go nie pytałem co robi gdy jedzie bez owej lawety czy chowa Viatoll czy zostawia w domu ale zagadnienie dotyczy czegos innego. Viatoll był w samochodzie auto leciało bez lawety a kierował kolega nie pamientam który bo pijany byłem. I co dalej, ITD sie nie ma do czego przyczepic bo nawet działalnosci nie ma i wskazac kierowcy też nie sposób.Jest to zagadnienie czysto akademickie pomimo że VW T4 faktycznie stoi za siatką u sąsiada, czyli fabuła oparta na faktach

#11 2012-08-30 09:48:29

L.B.
Forumowicz
Z: Usługi Transportowe Duda Zygmunt
TransId: 121849-2

a jest też art na to że jako obywatel nie mam żadnego obowiązku współpracować z organami ścigania czy kontroli ! więc milczę i nie wskazuję ! radzę każdemu to samo ! chyba że ma geny kapusia

#12 2012-08-30 17:13:48

M.K.
Forumowicz
Z: Ewmar Usługi Transportowe Mariusz Kwiatkowski
TransId: 138444-1

Panie Łukaszu za brak wykresówki jest tylko 500, , także nie ma problemu.Więc w sumie 5500.

Łukasz Chwalczuk napisał(a):

Wszystko się zgadza ale w teorii. Skoro ViaToll jest potrzebny do aut powyżej 3,5 tony DMC, to każde takie auto musi mieć tachograf (o wyjątkach nie mówię). Skoro ma tachograf i spełniane są wszystkie obowiązki związane z wykresówkami, zaświadczeniami itp. ITD będzie mogło nałożyć karę za niewskazanie osoby (pierwsza kara), a później przysłać zawiadomienie o rozpoczęciu kontroli w firmie. W trakcie kontroli poproszą o wykresówki z konkretnego auta z konkretnych dni i wyjdzie jak na dłoni kto prowadził pojazd = druga kara za ViaTolla.

Wg mnie jak walczyć to tylko tam gdzie można wygrać, w tym przypadku samo przeciąganie sprawy w czasie nic nie da, a łączna kwota kar będzie jeszcze wyższa czyli ViaToll+niewskazanie, a może nawet utrudnianie przeprowadzenia kontroli.

Oczywiście można liczyć na łaskę lub niechciejstwo kontrolujących, ale jest to raczej złudne.

Andrzej Orda napisał(a):

#13 2012-08-31 13:40:06

Ł.C.
Moderator

może skrócę - jak ITD będzie chciało, bez najmniejszych problemów dojdą kto prowadził pojazd. No chyba, że się przewoźnik 'przygotuje' i wyrzuci/spali umowy o pracę, tarczki, wykresówki i zaklei usta wszystkim pracownikom, którzy będą mogli być przesłuchani jako świadkowie.
Ja bym się nie odważył machać szabelką gdy ITD ma potężne działa.

#14 2012-09-01 14:49:21

K.P.
Transportowiec

Tu nie chodzi o to żeby walczyć z ITD bo to z góry jest skazane na niepowodzenie. Tylko może w ten sposób można by obniżyć wysokość ewentualnej kary.

może skrócę - jak ITD będzie chciało, bez najmniejszych problemów dojdą kto prowadził pojazd. No chyba, że się przewoźnik 'przygotuje' i wyrzuci/spali umowy o pracę, tarczki, wykresówki i zaklei usta wszystkim pracownikom, którzy będą mogli być przesłuchani jako świadkowie.

Ostatnio edytowane przez 78736-1 (2012-09-01 14:50:50)

#15 2012-09-03 14:04:15

Ł.C.
Moderator

Wiele spraw z ITD da się wygrać, oni także popełniają błędy. Sęk w tym aby nie zamienić patyk na kijek.

Krystian Pachla napisał(a):

Tu nie chodzi o to żeby walczyć z ITD bo to z góry jest skazane na niepowodzenie. Tylko może w ten sposób można by obniżyć wysokość ewentualnej kary.

#16 2012-09-11 10:54:14

M.S.
Homo Spediteur
Z: Usługi Transportowe Mariusz Szewczyk
TransId: 4557-1

proszę o podpowiedz w sprawie Kary dla Kierowcy , mój znajomy jezdził u pewnego psiewoznika , ciągle na niskim stanie opłat na viatollu , i niestety mimo prózb miał małe doładowania , teraz psiewoznik dostał z ITD powiastke o wskazanie Kierującego pojazdem z powodu nie dopłaty za przejazd ( mysle ze brakło na bramce i nie zciągneło pełnej kwoty , jak sie teraz ten Kierowca moze odwołać , z tego co czytałem wezwanie jest definitywnie winny gdyz wg paragrafów powinien stanąć , nie jechać lub zgłaszać , Człowiek jest juz starszy ma 1,5 roku do emerytury chciał spokojnie u dziada dojezdzic a teraz ma ponad 10 000 do zapłaty , jak moge mu pomóc przy odwołaniu ? pisał moze ktoś takie odwołanie? za pomoc z góry dziękuje  w imieniu swoim oraz Kolegi.
p.s. z dokumentyów wynika,  że psiewoznik jest czysty.

Ostatnio edytowane przez 4557-1 (2012-09-11 10:55:10)

#17 2012-09-11 13:31:20

Ł.C.
Moderator

po prawie roku od złożenia odwołania ws kierowcy na którego ITD chce nałożyć karę 56.000 PLN Kapsch (łaskawie) udzielił odpowiedzi na pytania, które ITD zadawało chyba 3 albo 4 razy zmieniając nieco formę pytania. Zgodnie z pismem Ka*sch:

"Opłata elektroniczna za przejazd w/w pojazdem na wskazanym odcinku drogi w w/w czasie nie została uiszczona. Przejazd przez w/w pojazd w w/w czasie nie został zarejestrowany w systemie jako transakcja poboru opłat. Transakcja poboru opłat jest rejestrowana w systemie jeśli nastąpi kompletna komunikacja pomiędzy urządzeniem via BOX a bramownicą. W tym przypadku urządzenie pokładowe viaBOX nie nawiązało komunikacji z w/w bramownicami.
W/w czasie system elektronicznego poboru opłat viaTOLL oraz w/w bramownice działały prawidłowo.
Stan salda Konta Użytkonika w systemie w dniu:
XX września 2011 r. tuż przed incydentami wynosił 105,10 zł
XX września 2011 r. tuż przed incydentami wynosił 99,70 zł [..]"

Ludzkimi słowy mówiąc 'wszystko było ok' ale kierowca musi zapłacić karę. Bramownice niby działały dobrze, urządzenie viaBOX działało dobrze, sam system viaTOLL działał dobrze, przewoźnik miał ponad 100 zł na koncie a jakimś dziwnym trafem nie zapłacił 85 gr opłaty drogowej.
Nie mam jeszcze decyzji GITD, która powinna być wydana na początku grudnia - jak tylko ją otrzymam podzielę się z Państwem informacjami czy kierowcy będą płacić za niewinność. Oczywiście pozostaje jeszcze skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ale jeśli GITD nałoży w tym przypadku karę, będzie to jawnym karaniem kierowców za prowizorkę firmy Kap*ch.

#18 2012-09-12 10:03:00

K.P.
Transportowiec

Ja wogóle mam wrżenie że u nas wymyśla się przepisy w ten sposób aby nie można ich było spełnić. I tak za obsługe viatoll odpowiada kierowca mimo że nie ma na to wpływu. Pomijam już doładowanie bo rzeczywiście mógł stanąc i nie jechać. Ale u mnie była/jest sytuacja taka że jakiś debil( bo inaczej nie można powiedzieć) w puncie obsługi źle zarejestrował samochód zamiast powyżej 12 ton to wpisał poniżej. Ja nie mogłem tego sprawdzić a tymbardziej kierowca. I co się okazało. ITD chce nałożyć na kierowcę karę 22,5 tys ponieważ nie była uiszczana opłata w pełnej wysokości. Jak ten kierowca ma sprawdzić czy dane wprowadzone do box'a są prawidłowe ale według ustawy on za to odpowiada. A teraz sutuacja przeciwna. Ja jako pracodawca odpowiadam za obsługę tachografu i przestrzeganie czasu pracy. Tak jak ja bym siedział w kabinie i patrzył kierowcy na ręcę. Miałem taką oto sytuację. Kierowca cały dzień pracował i wieczorem się załadował w Czechach. Skończył pracę i miał robić pauzę. Ja zadowolony ze wszystko poukładane też zakończyłem pracę. Rano niespodzianka kierowca jest na ślasku, przejechał w nocy 550 km łamiąc wszystkie przepisy. Dlaczego to zrobił? Bo zona napisała mu smsa że się zabiję i ten idiota jechał całą noc. Gdyby go zatrzymali to pewnie bym się nie wypłacił. Tak więc moim zdanie przepisy pisze się tak zeby nie można było ich przestrzegać, mają służyć głównie nakładaniu kar.

#19 2012-10-18 18:47:38

M.Z.
Nowicjusz
Z: ZPHU Wega Wiesław Zjawiński
TransId: 7998-6

Czytając wszystkie wipsy wydaje mi się że te sankcje to czyse wymuszanie pod osłona prawa a system Viatoll powstał nie poto żeby pobierać opłaty tylko żeby nakładać przerażające kary  mimo że w przeważającej większości przypadki nie uiszczenia opłaty sa spowodowane problemem z systemem a nie brakiem środków na koncie przewoźnika zastanawia mnie poco przy rejestracji skanowano nasze dok zakładano nam konta jak nawet w przypadku chwilowego braku 0,83 gr. które trzeba i tak uregulowac przy nastepnym doładowaniu konta nakłada się tak wysokie kary czasami jadąc ciężarówką czuje się jak przestepca na którego za każdym rogiem czycha kontrola pomijając fakt busów ITd które jeżdźą z flintami na dachu jak kowboje na dzikim zachodzie i szukając zdobyczy. Analizuja codziennie transa i inne portale oraz stawki za przewozy które w stosunku do kar jakie są nakładane przywracaja o zawrót głowy jeszcze kila miesięcy i chyba nikt nie wyjedzie na drogi bo i po co zarobić sie nieda a stracić można roczny zarobek pozdrawiam

#20 2012-10-19 08:54:58

M.G.
Transportowiec
Z: PHT Gruszecki Mieczysław
TransId: 2174-5

Brak opłaty za jakis  iodcinek jest najczesciej naciąganiem poniewaz bramownice w większosci zasilane są agregatami  w których czesto brakuje paliwa równiez sie psują i udowadniają ze opłata nie została pobrana  a moze by tak udowodnili ze w agregacie było paliwo czy agregat był sprawny  czyli kazdego mozna naciąć na 3000zł

TRANSPORTOWIEC

#21 2012-10-19 11:20:36

A.O.
Starszy transportowiec
Z: Transport Spedycja Monex s.c. Monika Perec Sławomir Kleniuk
TransId: 123560-2

Mieczysław Gruszecki napisał(a):

Brak opłaty za jakis  iodcinek jest najczesciej naciąganiem poniewaz bramownice w większosci zasilane są agregatami  w których czesto brakuje paliwa równiez sie psują i udowadniają ze opłata nie została pobrana  a moze by tak udowodnili ze w agregacie było paliwo czy agregat był sprawny  czyli kazdego mozna naciąć na 3000zł

I to jest swieta  prawda.Ostatnio słyszałem od policjantów ze koło A4 na wysokości Kątów Wrocławskich złodzieje wysali paliwo z agregatu a pare miesiecy temu buchneli podobno cały agregat.

Welcome to my world, the world of redbull smile

#22 2012-12-03 15:03:03

Ł.C.
Moderator

no i niestety ale stało się. Otrzymałem dzisiaj decyzję GITD zgodnie z którą, karę o której pisałem na początku tego tematu rozbito na 19 odrębnych spraw, każda sprawa do naruszenia, nałożono 19 kar po 3000 zł. GITD i Kapsch przyznali, że na koncie przewoźnik miał dodatnią wystarczającą ilość środków pieniężnych,ale zgodnie z polskim prawem administracyjnym nie ma znaczenia kto ponosi winę za powstanie naruszenia, istotny jest tylko fakt naruszenia przepisów. Tym samym GITD stosując bezduszne przepisy, pomomimo braku jakiegokolwiek wpływu na powstania przez kierowcę/przewoźnika, nakłada karę 'bo opłata nie została pobrana'.
Składamy skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, obawiam się, że Sąd niestety także będzie 'zmuszony' stosować krzywdzące, niekompletne prawo więc jedyna realna nadzieja, to szybka zmiana prawa, która pozwoli na 'ułaskawienie' kierowców z kar za naruszenia na które nie mieli żadnego wpływu.

#23 2013-02-20 12:08:38

Ł.C.
Moderator

nieco ponad tydzień temu Minister Transportu udzielił odpowiedzi na pismo (skargę) Rzecznika Praw Obywatelskich w zakresie działania systemu ViaToll. Odpowiedź Ministra daje nadzieje na w miarę szybkie złagodzenie problemu, aczkolwiek zaskakujące jest dla mnie kilka kwestii, z których wynika, że ITD jak organ częściowo podległy Ministrowi Transportu w ogóle nie stosuje się do jego zaleceń.

Pełna treść odpowiedzi dostępna na tej stronie: http://iuridica.com.pl/pl/wypowiedz-min … ws-viatoll

#24 2013-02-20 13:49:53

W.S.
Forumowicz
Z: Luca-Trans Lucyna Sterna
TransId: 226866-2

A ja chciałbym wtracic swoje trzy grosze, swego czasu nasz kierowca przeleciał kilka bramek na czeskiej płatnej drodze  bez opłaty. No ale celna sprawa namierzył go i zatrzymała, konsekwencje tego były takie że kierowca dostał mandat 1000 koron (ok 170 zł) i kartkę z wyszczególnionymi bramkami do opłacenia na granicy. I też mają Kapsa.Czyli można w normalny sposóbzałatwić sprawę nieopłaconych przejechanych bramek

#25 2013-03-21 15:28:50

P.T.
Nowicjusz
Z: UT Montana Export-Import Władysław Tworkowski
TransId: 129906-3

Miał moze ktoś sytuacje z niewymienionym urzadzeniem viatoll po zmianie numeru rejestracyjnego pojazdu ?
Urządzenia viatoll mam w systemie postpay w DKV i opłaty za przejazd były pobierane, ale był stary numer rejestracyjny we Viatollu, teraz otrzymałem juz trzecie pismo o wskazanie kierujacego pojazdem w związku z brakiem uiszczenia opłaty.
Już na pierwsze pismo odpisałem, ze opłata została uiszczona tylko na stary numer rejestracyjny, przesłałem kserokopie dwóch dowodów rejstracyjnych, aby sprawdzili, że to ten sam pojazd.
Mimo, to nadal wysyłają kolejne wezwanie.

Stopka

© Logintrans & R.Andersson
Europejska Giełda Transportowa TRANS