Forum Transportowe

Dyskusje dotyczące branży transportowej

Nie jesteś zalogowany.

Forum Transplace 

#1 2012-11-27 10:44:57

J.M.
Forumowicz
Z: TKiM Expol Polnik Mirosław
TransId: 184455-8

urlopówka - błąd danych - czy przefaksowana też jest OK?

Witam, kierowca podpisał urlopówkę i pojechał w trasę. Niestety, okazało się, że urlopówka zawiera błąd - imię i nazwisko kierowcy jest inne niż powinno być, reszta danych się zgadza.
W związku z powyższym mam pytanie- czy wystarczy wypisać nową urlopówkę i przefaksować ją kierowcy? Czy w jakiś inny sposób należy rozwiązać ten problem.
Z góry dzięki za pomoc.

Your ass must get jealous of all the shit that comes out of your mouth...

#2 2012-12-27 19:05:34

J.K.
Nowicjusz
Z: FT Trans-Kemp Krzysztof Kempka
TransId: 142720-1

Re: urlopówka - błąd danych - czy przefaksowana też jest OK?

Witam,
Dokument przefaksowany będzie nie ważny, gdyż ustawodawca daje nam szczególowe wytyczne co do sposobu wystawienia dokumentu:
    zgodne ze wzorem
    wypełnione na komputerze
    muszą być podane wszystkie wymagane dane i w określony sposób
    wybrany tylko jeden powód określony w pkt 14- 19
    czytelnie podpisane przez kierowcę i wydającego zaświadczenie
    wydane kierowcy przed wyjazdem
Natomiast, aby uniknąć takich problemów na przyszłość proszę wypisać upoważnienie kierowcy do wystawiania sobie samemu w/w zaświadczeń w tedy wystarczy mu przesłać na faks wypisany dokument a on sam sobie go podpisze i będzie wszystko zgodnie z literą prawa.

#3 2012-12-29 10:30:04

E.S.
Homo Spediteur
Z: Międzynarodowy Transport Drogowy Szewczyk Eugeniusz
TransId: 121421-1

Jakub Kempka napisał(a):

Witam,
Dokument przefaksowany będzie nie ważny, gdyż ustawodawca daje nam szczególowe wytyczne co do sposobu wystawienia dokumentu:
    zgodne ze wzorem
    wypełnione na komputerze
    muszą być podane wszystkie wymagane dane i w określony sposób
    wybrany tylko jeden powód określony w pkt 14- 19
    czytelnie podpisane przez kierowcę i wydającego zaświadczenie
    wydane kierowcy przed wyjazdem
Natomiast, aby uniknąć takich problemów na przyszłość proszę wypisać upoważnienie kierowcy do wystawiania sobie samemu w/w zaświadczeń w tedy wystarczy mu przesłać na faks wypisany dokument a on sam sobie go podpisze i będzie wszystko zgodnie z literą prawa.

Na pewno tak można,że kierowca podpisuje w miejscu pracodawcy?

#4 2012-12-30 17:36:10

J.K.
Nowicjusz

Na zaświadczewniu nie mam mowy o podpisie pracodacy, natomiast jest osoba wystawiająca więć jeżeli kierowca ma do tego możliwości czyli jakiś tam komp ( big_smile) lub maszyne do pisania może sam sobie wystawić takie zaświadczenie.
Pozdrawiam
JK

Ostatnio edytowane przez 142720-1 (2012-12-30 18:27:18)

#5 2012-12-31 08:09:28

A.M.
Transportowiec
Z: Kozpol Stawowczyk-Wróbel s.j.
TransId: 22767-4

P.Jakubie jak sam sobie wystawić? smile kiedyś faxem posłałem do firmy bo zle wystawiłem i miał kontrole Itd I NIE PRZESZŁO niestety

"komu bo lece do domu"

#6 2012-12-31 21:17:07

J.K.
Nowicjusz

Adam Mleczko napisał(a):

P.Jakubie jak sam sobie wystawić? smile kiedyś faxem posłałem do firmy bo zle wystawiłem i miał kontrole Itd I NIE PRZESZŁO niestety

Panie Adamie, w Pana przypadku właśnie był problem w tym, że zaświadczenie było wysłane faksem (na dokumencie który przedstawił pana kierowca kontrolującemu brakowało oryginalnych podpisów kierowcy i Pana) w momencie kiedy Pana kierowca posiadłby stosowne upoważnienie od pana i wystawił by sobie sam zaświadczenie (oczywiście pamiętając o wytycznych, które podałem wcześniej) nie zostałby ukarany.
Podsumowując: możliwość wystawienie zaświadczenie o działalności dla kierowcy ma każda osoba której właściciel firmy (ewentualnie osoba zarządzająca transportem) udzieli takiego upoważnienia, nawet pan Franek który stróżuje na palcu gdzie zaparkowane są fury.

#7 2013-01-02 09:24:10

D.S.
Homo Spediteur
Z: TD s.j. Tomasz Kurzawski Damian Stroczyński
TransId: 325691-3

Jakub Kempka napisał(a):

Adam Mleczko napisał(a):

Panie Adamie, w Pana przypadku właśnie był problem w tym, że zaświadczenie było wysłane faksem (na dokumencie który przedstawił pana kierowca kontrolującemu brakowało oryginalnych podpisów kierowcy i Pana) w momencie kiedy Pana kierowca posiadłby stosowne upoważnienie od pana i wystawił by sobie sam zaświadczenie (oczywiście pamiętając o wytycznych, które podałem wcześniej) nie zostałby ukarany.
Podsumowując: możliwość wystawienie zaświadczenie o działalności dla kierowcy ma każda osoba której właściciel firmy (ewentualnie osoba zarządzająca transportem) udzieli takiego upoważnienia, nawet pan Franek który stróżuje na palcu gdzie zaparkowane są fury.

Kierowca wystawic moze jedynie OSWIADCZENIE; ZASWIADCZENIE wystawia  szef ....  Tak jest chyba prawidłowo??wink

#8 2013-01-02 10:54:38

J.M.
Forumowicz

dzwonilam do ITD - podobno nie przejdzie... na szczescie kierowca z felerną urlopówką nie mial miedzyczasie kontroli i zjechal szczesliwie na baze po czym urlopowka zostala podmieniona. dzieki wszystkim zaangazowanym za chec pomocy.

#9 2013-01-02 11:24:00

B.S.
Transportowiec
Z: PUH Pak-Pil s.c. J. Pakulski, H. Pilichowski
TransId: 3789-11

No tak, ale na przyszłosc wolałabym wiedziec co robic w takim przypadku- nie powinno taka sytuacja mieć miejsce ale człowek nie jest wiecznie nieomylny .

#10 2013-01-02 12:37:09

A.O.
Starszy transportowiec
Z: Transport Spedycja Monex s.c. Monika Perec Sławomir Kleniuk
TransId: 123560-2

Moze wystawic zona, kochanka,syn,teściowa,itp,wazne zeby pracodawca wystawił tej osobie upowaznienie do tego rodzaju czynności.

Welcome to my world, the world of redbull smile

#11 2013-01-02 23:56:31

E.S.
Homo Spediteur

Andrzej Orda napisał(a):

Moze wystawic zona, kochanka,syn,teściowa,itp,wazne zeby pracodawca wystawił tej osobie upowaznienie do tego rodzaju czynności.

Ale czy kierowca którego to dotyczy także? W przypadku jeśli jedzie właściciel, to podpisuje dwa razy.Ale czy na pewno zatrudniony kierowca może robić to samo to nie jestem pewien.I czy na pewno może to być rzeczony dozorca , a nie n.p. osoba zarządzająca transportem/posiadacz CPC

Ostatnio edytowane przez 121421-1 (2013-01-02 23:57:51)

#12 2013-01-03 13:07:03

J.M.
Forumowicz

Eugeniusz Szewczyk napisał(a):

Ale czy kierowca którego to dotyczy także? W przypadku jeśli jedzie właściciel, to podpisuje dwa razy.Ale czy na pewno zatrudniony kierowca może robić to samo to nie jestem pewien.

Też mi się wydaje, że kierowca, który nie jest jednocześnie właścicielem firmy, nie może sobie sam wypisać.
Czy ktoś to przerabiał i miał kontrolę?

#13 2013-01-04 08:21:00

J.K.
Nowicjusz

Szanowni Państwo,
Tak jak wcześniej napisałem świadectwo działalności może wystawić każdy kto ma do tego stosowne upoważnienie(podając wcześniej przykład pana Henia nie biorę pod uwagę jego wiedzy potrzebnej do wystawienia takiego zaświadczenia). Firmy transportowe które mają parę oddziałów w różnych miejscach i jednego zarządzającego nie miały by możliwości działania. 
Sam wielokrotnie wystawia sobie sam zaświadczenie chociaż w firmie nie jestem zatrudniony na stanowisku zarządzającego transportem i również nie jestem właścicielem. Dodam iż również miałem parę kontroli ITD i nikt nie miał do tego zastrzeżeń.   
Wystawiając zaświadczenie należy również pamiętać o datach wystawienia, i datach i godzinach za jakie jest wystawione zaświadczenie. Osoba która wystawia takie zaświadczenie i wpisze złe daty, godziny lub wystawi zaświadczenie z datą wcześniejsza niż zakończenie okresu za które jest wystawione zaświadczenie  może mieć poważne problemy, najpoważniejszym może być rozmowa z prokuratorem .

#14 2013-01-04 11:15:07

E.S.
Homo Spediteur

Myslę,że jest różnica między przefaksowaniem poprawionej przez skorygowanie błędu karty urlopowej, którą kierowca wraz z oryginalną przedstawia przy kontroli, a wypisywaną samodzielnie przez niego (niechby i na podstawie udzielonego mu , jak inemu pracownikowi firmy) w drodze. Bo w drodze czas pracy/przerw/odpoczynku dokumentuje się za pomocą metod przewidzianych przez przepisy.Choćby przez użycie długopisu i rewersu tarczy tacho.

Stopka

© Logintrans & R.Andersson
Europejska Giełda Transportowa TRANS