Forum Transportowe

Dyskusje dotyczące branży transportowej

Nie jesteś zalogowany.

Forum Transplace 

#1 2013-07-01 14:40:22

M.R.
Nowicjusz
Z: Trade-Trans Sp. z o.o.
TransId: 289938-1

Opłata drogowa na Węgrzech

Proszę o info w jaki sposób zarejestrować  się w elektronicznym systemie poboru opłat na Węgrzech

#2 2013-07-01 15:16:46

K.W.
Transportowiec
Z: Rafkyl Kubicki Rafał
TransId: 469702-2

Re: Opłata drogowa na Węgrzech

- Węgry wprowadzają dzisiaj nowy system opłat za autostrady dla tirów. Dla kierowców z zagranicy, w tym Polski, system HU-GO może jednak oznaczać spore kłopoty. Przyjezdni mogą bowiem nie mieć możliwości, by zapłacić za przejazd, a płatnych dróg ominąć się nie da - podaje Polskie Radio
Nowy system wprowadza opłaty dla pojazdów, których masa osiąga więcej niż 3,5 tony, na wszystkich głównych drogach na Węgrzech. Kierowcy alarmują jednak, że punkty poboru opłat nie są jeszcze gotowe.

Władze w Budapeszcie twierdzą, że na 1700 punktów, działa jedynie 230, ale kierowcy, którzy jeżdżą tranzytem mówią, że w praktyce takich miejsc jest znacznie mniej. Z kolei przez internet płacić mogą tylko Węgrzy, bo system żąda podania węgierskiego numeru NIP - podaje Polskie Radio.

Jak ostrzega polski konsul w Budapeszcie Andrzej Kalinowski, opłat nie da się uniknąć. -Strona węgierska informuje, że w przypadku samochodów dostawczych i ciężarowych, nie można ominąć dróg płatnych - dodaje w rozmowie z Polskim Radiem.

Węgierska policja zapowiada mandaty dla kierowców, którzy nie dokonają wpłat. Takie osoby mogą też zostać wpisane do miejscowego rejestru dłużników. Nie wiadomo na razie, jak policjanci będą traktowali kierowców, którzy chcieli zapłacić, ale nie mieli jak tego zrobić.

Według danych władz w Budapeszcie, tylko w ubiegłym roku przez Węgry przejechały 3 mln polskich ciężarówek.

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,141 … z2XnciPJuF
Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,141 … z2XnceK1VL

Wozimy z Energią www.rafkyl.pl   www.facebook.com/Rafkyl

#3 2013-07-01 16:08:35

R.S.
Forumowicz
Z: Firma Transportowo Spedycyjna Import-Export Trucking Stalmach Artur
TransId: 147676-2

Rejestraja przebiegła bez problemow, auta zarejestrowane, ticket-y za przejazd przez Wegry wykupione przez internet. Auta nie musza stac i czekac na granicy.

#4 2013-07-02 18:28:50

P.J.
Forumowicz
Z: Magtrans Małgorzata Jankowska
TransId: 327787-1

mozna przez internet kupic ticket ?

#5 2013-07-02 19:02:24

R.S.
Forumowicz
TransId: 147676-2

Tak, mozna. Nalezy sie zarejestrowac, doladowac konto ( karty Visa, Master....lub przelew ale ten moze wplynąc na konto za kilka dni ), a potem wykupuje sie "ticket" za wczesniej doladowane pieniadze. Numer ticketu podaje sie kierowcy, lub jak jest mozliwosc mozna wydrukowac i dac gotowy ticket na trase.

Patryk Jankowski napisał(a):

mozna przez internet kupic ticket ?

#6 2013-07-02 21:03:19

P.J.
Forumowicz
Z: Magtrans Małgorzata Jankowska
TransId: 327787-1

ok dzieki za info raczej nie zdaze z tym doładowaniem konta bo jutro bedzie na madziarze auto a jak z tym wykupem ticketu na granicy tranzytówke mi chodzi na słowenie cos wiadomo ?

#7 2013-07-03 10:24:14

K.H.
Forumowicz
Z: Wika Oil Logistic Sp. z o.o.
TransId: 292042-3

Węgry to jednak piękny kraj  0,3e za km co się będą ograniczać! A my przewoźnicy dalej stawki zaniżajmy!

#8 2013-09-25 20:36:19

W.B.
Nowicjusz
Z: Adena Trans Wojciech Borzucki
TransId: 104807-1

System już zdaje się dziala poprawnie - auta zarejestrowane - go-boxy pozakładane. Niech mi ktoś tylko powie w jaki sposób dostać od nich faktiure za te przejazdy. jest specjalna widze w systemie zakładka FAKTURY ale - przynajmniej u mnie nic tam się nie pokazuje...

#9 2013-09-26 08:46:41

R.Z.
Forumowicz
Z: Firma Usługowo transportowo handlowa Renoma Grzegorz Zywar
TransId: 4545-3

Jeżeli placone przelewem lub kartą kredytowa to pobiera się ze strony, a jeżeli kierowcy doładywuja w punktach to trzeba od razu brac faktury bo na stronie sie nie wyswietla.

#10 2013-10-02 08:44:06

A.G.
Forumowicz
Z: PPHU Edyta Kućmierz-Gołąb
TransId: 25599-1

Kierowca po powrocie z Węgier w zeszłym tygodniu powiedział mi, że omyłkowo zjechał wczesniejszym zjazdem na autostrade .
Nie miał na ten odcinek (4 km) wykupionej opłaty i nawet zeskanowała go bramownica.
Wczoraj z Węgier powrócił inny mój samochód i kierowca mówił ze drapła go inspekcja na drodze i sprawdzali papiery firmy i auta.
Madziar oddając mu papiery pokazał na kartce nr rej. tego auta co miał żle wykupiony maut (TABLICA RÓŻNI SIĘ TYLKO JEDNĄ LITERKĄ)
Czy przerabiał ktoś podobny temat?Jak tak to jakie konsekwencje tego przestępstwa będą?

#11 2013-10-04 17:40:03

A.G.
Forumowicz

Z postów co widze tylko u mnie jednemu takie zajście się przytrafiło.
Na jakieś bzdurne tematy każdy jest mocny cos dociać

#12 2013-10-08 13:04:50

K.H.
Forumowicz
Z: Wika Oil Logistic Sp. z o.o.
TransId: 292042-3

Nie miałem takiej sytuacji, ale przypuszczalnie dop*erdolą mandat.
Uważam tak, bo chłopaki mówili, że są te urządzenia coś jak viatoll, tylko one nie zawsze sa sprawne, a Węgra nie obchodzi, że Ci nie zeskanuje z urządenia
Płacisz mandat od razu - potwierdzone info.
Analogicznie zatem, za nie przjechanie tak jak trzeba będzie tak samo
Powiem więcej, nie zdarzyło mi się ale mandat jest dosyć wysoki coś w okolicach 1000e jak nie więcej.

#13 2013-10-11 19:41:44

A.G.
Forumowicz

.

#14 2013-10-11 21:16:01

K.K.
Nowicjusz
TransId: 147676-3

Na stronie węgierskiego myta pisze, ze mandat karny za nieuprawnione korzystanie z drogi płatnej wynosi od 80 tys do 165 tys. forintów i moze być wystawiony ponownie po uplywie 8 godzin....... i z tego co wiem, kontrolują mobilne jednostki, sprawdzają numery rej. czy na dany nr rej. i na daną trasę jest wykupiony ticket.... Bramownic nie ma, jedyna bramownica na drodze nr 86, na dwupasmowce przed Szmbothely scanuje wszystkie jednostki ktore są na szybie ( pikają wszystkie.. czeska, słowacka, polska.... ).

#15 2013-10-13 09:26:50

A.G.
Forumowicz

Najtaniej pewno wyjdzie zmiana tablic na inne

Stopka

© Logintrans & R.Andersson
Europejska Giełda Transportowa TRANS