Forum Transportowe

Dyskusje dotyczące branży transportowej

Nie jesteś zalogowany.

Forum Transplace 

#1 2008-05-09 08:53:03

K.S.
Słoneczna Spedytorka
Z: PHU Wesoły Borsuk Paweł Ślusarczyk
TransId: 3935-9

LIST POLECONY - JAK DŁUGO MOZE IŚĆ....

W normalnym trybie, nie zważając na zdarzenia losowe ile normalnie powinień iść LIST POLECONY w relacji OPOLE - WARSZAWA , Bo mój idzie od 22.04.2008 i nie może dotrzeć do odbiorcy.

nooo....

#2 2008-05-09 09:06:42

M.Ś.
Homo Spediteur
Z: ACC-Logistic Sp. z o.o.
TransId: 6444-2

Re: LIST POLECONY - JAK DŁUGO MOZE IŚĆ....

no poczta twierdzi ze 3 dni ale w praktyce idzie 2 tyg a ze był długi weeeknd, pewno listonosz chodzi raz w tygodniu, to moze w ponieidżłek dostanie

#3 2008-05-09 09:15:23

E.G.
Transportowiec
Z: PTU Wybrzeże S. Czajka
TransId: 3876-11

Miałam podobny problem i na poczcie głównej udzielono mi info,że nawet baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo długo albo jeszcze dłuuuuuuuuuużej.
Do GB np. nie doszły wcale 2 listy wysłane Priorytetem i za potwierdzeniem sad   Odpowiedź Poczty: "Takie,cuda się zdarzają"

Show Must Go On......

#4 2008-05-09 09:19:10

A.K.B.
Transportowiec
Z: Logistics Partner s.j. Adam Bazior Zbigniew Poraziński
TransId: 3276-2

...u nas w Galicji listy docierają po 2 - 3 tygodniach...lpoczta dzieli listy na sortowni na przemian..w parzyste dni polecone ; w nieparzyste - zwykłe...śmiech na sali...sad..tylko jak potem to wytłumaczyć kontrahentowi ...

#5 2008-05-09 09:22:13

K.P.
Transportowiec
Z: Usługi Transportowe Pasik Katarzyna
TransId: 134097-1

Ja zazwyczaj sprawdzam takie sytuacje gdy okazuje się że  adresat nie dostał f-ry.Jest to wszystko do sprawdzenia nawet poczta podaje osobę która podjęła przesyłkę.Tak więc Kasiu telefon na pocztę i wszystko będzie jasne. wink (w moich kilku takich przypadkach raz był to tydzień bo poczta w Warszawie była reorganizowana i stąd opóźnienia a pozostałe to ściema) smile

#6 2008-05-09 09:44:44

K.K.
Transportowiec
Z: Atone Krzysztof Kretkiewicz
TransId: 135525-1

najwazniejsze pytanie - ten list do spedycji z fakturą, czy do babci z opowiescią co tam u nas słychac ?

bowiem w zależnosci od tego odpowiedzi są dwie:

Jesli do babci - to polecony priorytet bedzie nastepne godnia /wysłany do 15:00/ lub najpozniej dwa dni. Wysyłam akurat sporo rzeczy pocztą i baaaardzo żadko sie zdarza zeby klienci nie dostali zamowionego towaru w tym czasie. Odpukac przez lat 5 ukradli tylko jedną paczke, cała reszta docierała maksymalnie w dwa-trzy dni.

Natomiast inną sprawą są listy wysyłane do Spedycji smile Ooooo... tutaj to list wysłany czymkolwiek innym niż kurier napewno nie dojdzie szybciej niż po tygodniu albo dwóch. Lezy sobie zapomniany i nieodebrany na poczcie... akurat mam u siebie w rejonie jakąś spedycje, czasem widuje ich pracownika/wlasciciela na poczcie przy okienku jak przebiera co odebrac już dzis bo zaraz mija termin 14 dni i list zostanie odesłany do nadawcy, a czego jeszcze nie bo może poczekac. Pani w okienku sprawiała wrażenie przyzwyczajonej do tego...

Wiec, to nie jest tak że zawsze tylko poczta jest winna smile

#7 2008-05-09 09:47:01

A.S.
Forumowicz
Z: Monitrans Józef Strama
TransId: 91605-2

Adam Kacper Bazior napisał(a):

...u nas w Galicji listy docierają po 2 - 3 tygodniach...lpoczta dzieli listy na sortowni na przemian..w parzyste dni polecone ; w nieparzyste - zwykłe...śmiech na sali...sad..tylko jak potem to wytłumaczyć kontrahentowi ...

z Krakowa do Krakowa 2 tygodnie........

#8 2008-05-09 09:49:01

R.P.
Transportowiec
Z: Chmielewski Piotr Sat-Trans
TransId: 76039-2

Zależy, pocztę trzeba przyzwyczaić.
Nasza Radomska sortownia w ogóle się nie śpieszy.
List priorytetowy, polecony, za potwierdzeniem odbioru szedł około 10 dni.
Jeden telefon do naczelnika UP w Radomiu i ten czas skrócony został do 3-4 dni, co jest już całkiem przyzwoitym wynikiem.

#9 2008-05-09 09:52:42

E.G.
Transportowiec
Z: PTU Wybrzeże S. Czajka
TransId: 3876-11

Poczta strajkuje!

Show Must Go On......

#10 2008-05-09 10:16:39

R.P.
Transportowiec

Celnicy strajkują!
Lekarze strajkują!
Górnicy strajkują!
Poczta strajkuje!

Kto jeszcze strajkuje?

A ktoś mąkę na chlebek dla strajkujących musi dowozić tongue

#11 2008-05-09 11:45:19

Ł.C.
Homo Spediteur
Z: Firma MEGA Roman Węgrzyński
TransId: 20413-1

Robert, szkoda prądu, bo jak widzę podejście mojego szefa do problemu, to tak jakby się sam prosił o plajtę. Mówie mu dzis rano w obecnosci kilku kierowców, ktorzy stoją bo nie ma im co załądować - nawet za marne pieniądze- że wyprowadzamy żelastwa na jedno ze skrzyżowań z DK1 (ok 3 km od naszej bazy) i zaczynamy protestować, no bo ktoś musi zacząć. Na co mój szef nie odezwał się wogóle i poszedł zaparzyć sobie kolejną kawę..............

Robert Paczkowski napisał(a):

Celnicy strajkują!
Lekarze strajkują!
Górnicy strajkują!
Poczta strajkuje!

Kto jeszcze strajkuje?

A ktoś mąkę na chlebek dla strajkujących musi dowozić tongue

#12 2008-05-09 11:47:16

Ł.C.
Homo Spediteur

Jeszcze nie widziałem tak obojętnej na swoje problemy branży jak nasza, transportowa! Jest tylko narzekanie i zaraz potem - nicnierobienie.

#13 2008-05-09 12:17:49

Z.R.
rosomak
Z: Ren-Trans Logistic Sp. z o.o.
TransId: 21376-5

Na pewno Opole - Warszawa? Przypadkiem  nie Opole - Wyspy Marshalla? wink

Są sprawy które dzielą inteligentne społeczeństwo na dwie grupy idiotów, a mleko ma najszybszy transport bo inaczej się zsiada.

#14 2008-05-09 12:24:00

R.P.
Transportowiec

Łukasz, to jest tak, że jest za duża konkurencja.
I jest świadomość, że "jak my bedziemy strajkowali, to kto inny będzie wozic".
Strajkowanie w transporcie jest jak strzał we własną stopę. Ty strajkujesz, ale literalnie NIKOGO to nie obchodzi.
Co najwyżej jakiś poseł czy inny premier będzie musiał, klnąc pod nosem ominać zablokowane skrzyżowanie.

Rząd ma nas w dup** i nic z tym nie zrobi. Oni doskonale wiedza że każdy dzieńs strajku to dla małej firmy kilka tysięcy w plecy.
A leasing trzeba płacić, spróbuj w obecnych czasach się z ratą spóźnić.

#15 2008-05-09 12:28:21

R.P.
Transportowiec

A poczta w przeciwienstwie do nas, może strajkowac, bo to przedsiębiorstwo państwowe, czyli niczyje.

#16 2008-05-09 12:33:27

Ł.C.
Homo Spediteur

Wracając do tematu poczty: mój rekord to polecony priorytet z Radomska do Irlandii - 8 tygodni. A w przesyłce: dowód rejestracyjny, tablice rejestracyjne, polisa ubezpieczeniowa (nie pytajcie po co i dlaczego bo to temat na inną rozmowę). A najlepsze jest to, że reklamację poczta może ptrzyjąć dopiero coś po ok. 4 tygodniach. Równie dobrze można by złożyć reklamację od reklamacji, bo tak długo każą czekać...............

#17 2008-05-09 14:57:11

W.B.
Forumowicz
Z: Apolonia Bogiel PHU Olpak
TransId: 4278-1

Z tym samym problemem dzwoniłem do Działu reklamacji Okręgowego Urzędu Pocztowego w Gdyni. Listy polecone Priorytet szły do nas z kraju ponad 11 dni, a nawet jeden około 2 tygodni. Zwykłe polecone mniej wiecej do tygodnia od daty stempla pocztowego do przyjęcia u nas. Zatem Pan dyrektor wytłumaczył mi że regulaminowo nie ma zapisu na dostarczenie priorytetowej przesyłki pocztowej. Statystycznie 80% takich przesyłek dociera do odbiorcy na następny dzień. Oczywiście nie mozna zwracać się z ewentualnym odszkodowaniem, poniewaz odszkodowaniom podlegają tylko przesyłki zadeklarowane oraz Pocztexu, które maja ściśle okreslony czas dostarczenia.
Dowiedziałem się że poczta Polska na dostarczenie przesyłki poleconek ekonomicznej ma 6 dni roboczych, natomiast na priorytet trzy dni. Zapis na poczcie o przyjmowaniu przesyłek priorytetowych do danej godziny w celu dostarcznia na następny dzień jest zatem iluzją. Płacąc wiecej za priorytet, płacimy za to żeby statystycznie 80% przesyłek dotarło.
Oczywiście można składać reklamacje oraz zastrzeżenia co do funkcjonowania danej placówki poczty ale to jak chyba wszyscy wiemy nic nie da.

#18 2008-05-09 15:56:13

L.S.
Forumowicz
Z: Del-Tech Leszek Szwed
TransId: 69392-1

Poki nie powstanie solidna konkurencja wobec poczty polskiej nic się nie zmieni, polecone idą po 2 , 3 tygodnie. Firma typowo komunistyczna i całe wieki muszą minąć zanim coś się zmieni.....wymiana pokoleń nic nie da , bo zazwyczaj do pracy przyjmowane są  dzieci i krewni pracowników poczty  , z  takim samym podejściem do pracy jak przodkowie....smile)

#19 2008-05-10 08:18:53

Z.P.
Starszy transportowiec
Z: Transport Zbigniew Pisarski
TransId: 9291-1

Firmy z którymi na stałe współpracuję otrzymują moje fakturki szybko i płaca w terminie , natomiast często się zdarza że przedłuża się termin dostarczenia fakturek do firm z którymi raczej rzadko mam  do czynienia , w związku z czym termin płatności z tych firm znacznie się wydłuża , przez  pocztę oczywiscie ...

ja mam 20 lat , ty masz 20 lat , a on ma dożywocie

#20 2008-05-10 10:32:27

R.P.
Homo Spediteur
Z: Frachter-Logistic s.c. Joanna Mariańczyk-Przybysz, Damian Przybysz
TransId: 7989-1

pewna  firma  z  miasta łodzi   ,postanowiła wysłac do mnie  pewne  wazne  papierki ,     nie mając  zaufania do poczty , postanowiła skorzystać z usługi firmy kurierskiej  ,i tutaj zaczyna się  najciekawsze   owa  firma potrzebowala       25 dni      ,na dostarczenie  kaperty A4 z łodzi  do zgierza - odległośc ok 15 km

polacy  - naród  wspaniały ,  tylko ludzie  kur ...y

#21 2008-05-10 13:18:30

E.D.
Zablokowany
Z: Transem Maciej Dmowski
TransId: 3989-1

Kasia Sobolewska napisał(a):

W normalnym trybie, nie zważając na zdarzenia losowe ile normalnie powinień iść LIST POLECONY w relacji OPOLE - WARSZAWA , Bo mój idzie od 22.04.2008 i nie może dotrzeć do odbiorcy.

Czas dostarczenia listu zależy głównie od tego czy jest to przesyłka zawierająca np: fakturę do zapłaty za usługę czy może jakieś mało warte pisemko, w pierwszym przypadku operator pocztowy bezbłędnie wyczuwa firmy, które regulują należności w terminie i takim dostarcza dokumenty w 1 kolejności, a 2 kolejność to są firmy które maksymalnie przeciągaja płatności i to właśnie one zawsze dostają dokumenty długo po przyzwoitym teminie ( 2-3 dni list polecony priorytetowy).

#22 2008-05-10 15:57:27

I.Z.
Nowicjusz
Z: Iwtrans Iwona Zielińska
TransId: 15656-2

Jeszcze niewidzialna ręka wyciąga z koperty fakturę a pozostawia CMR i inne dokumenty.Jak minie termin płatności to okazuje się ,że faktury po prostu nie ma i trzeba wysłać duplikat.

#23 2008-05-10 16:39:37

E.S.
Homo Spediteur
Z: Międzynarodowy Transport Drogowy Szewczyk Eugeniusz
TransId: 121421-1

Iwona Zielińska napisał(a):

Jeszcze niewidzialna ręka wyciąga z koperty fakturę a pozostawia CMR i inne dokumenty.Jak minie termin płatności to okazuje się ,że faktury po prostu nie ma i trzeba wysłać duplikat.

A my -niestety- płacimy tylko w pierwszy piątek miesiąca smile Prosimy o doslanie brakującej faktury, a my postaramy się zaplacić w kolejny pierwszy piątek miesiąca smile

#24 2008-05-11 10:05:37

T.K.
Forumowicz
Z: Transport Tomasz Kultys
TransId: 86122-1

Eugeniusz Szewczyk napisał(a):

Iwona Zielińska napisał(a):

A my -niestety- płacimy tylko w pierwszy piątek miesiąca smile Prosimy o doslanie brakującej faktury, a my postaramy się zaplacić w kolejny pierwszy piątek miesiąca smile

....w kolejny pierwszy piątek miesiąca, ale po upływie 60 dni od daty dostarczenia duplikatu, który poczta oczywiście dostarcza po 3 tygodniach.......

Ciemność porusza się z prędkością światła, tylko w przeciwnym kierunku

#25 2008-05-11 10:08:47

E.K.
Transportowiec
Z: Unitrans Bus s.c. Ewa Kajma Zygmunt Moździński
TransId: 81493-2

najlepiej wysyłać fakturki poleconym, priorytrtem, za potwierdzeniem odbioru. Zawsze wiadomo kiedy przesyłka została odebrana i nie ma tłumaczenia, że poczta nie dostarczyła, czas odbioru max.4 dni, nie zdażyło się aby trwało to dłużej, chyba,że klient specjalnie nie odbiera, ale taka sytuacja jeszcze mi się nie przytrafiła, pozdrawiam.

Stopka

© Logintrans & R.Andersson
Europejska Giełda Transportowa TRANS