Forum Transportowe

Dyskusje dotyczące branży transportowej

Nie jesteś zalogowany.

Forum Transplace 

#1 2009-09-25 11:33:53

A.W.
Forumowicz
Z: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Argwik Arkadiusz Waloszek
TransId: 103646-1

obciążenie za palety - Prote&Gambe Sochaczew

po 2 miesiącach po wykonaniu usługi  otrzymaliśmy obciążenie od spedycji za brak dok, zdania palet.Czy tam ktoś wystawia coś takiego????kierowca twierdzi,że tam nikt czegoś takiego nie daje,towar z czech.kwota jast na prawie 700zł a obciążenie otrzymaliśmy jak się dopomnieliśmy o kase za fracht

#2 2009-09-25 11:43:34

T.J.
Starszy transportowiec
Z: PHU Atlantis s.c. Jaworski Andrzej i Tomasz
TransId: 125187-1

Re: obciążenie za palety - Prote&Gambe Sochaczew

Muszą dać potwierdzenie odbioru palet, jeżeli nie ma to znaczy że kierowca palety przehandlował i tyle wink

#3 2009-09-25 12:00:24

A.W.
Forumowicz

muszą dać ale nie dali. A z tych dostaw nie ma palet na wymiane.Gdyby to jeszcze Firma poinforowała od razu ,że brak tego dok to może jeszcze coś dałoby się z tym zrobić
a teraz to już pozamiatane

#4 2009-09-25 12:58:33

A.N.
Transportowiec
Z: Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe Dartruck s.c. Dariusz Ksycki Iwona Ksycka
TransId: 200480-3

My mieliśmy identyczną sytuację po upływie terminu płatności firma TOMSPED z Gdańska obciążyła nas za palety.
Przyjmując zlecenie do realizacji uzgadnialiśmy, że żadnych palet wymieniać ani też odbierać nie będziemy, pomimo tego dostaliśmy note obciążeniową - jakieś palety nie zostały rozliczone! Spedycja została rzekomo obciążona przez klienta, jednak dowodów na to nie mamy.

#5 2009-09-25 13:03:59

R.D.
Woźny
Z: FHU Armeks Andrzej Widzyński Sp. j.
TransId: 6314-2

Aleksandra Nawrocka napisał(a):

My mieliśmy identyczną sytuację po upływie terminu płatności firma TOMSPED z Gdańska obciążyła nas za palety.
Przyjmując zlecenie do realizacji uzgadnialiśmy, że żadnych palet wymieniać ani też odbierać nie będziemy, pomimo tego dostaliśmy note obciążeniową - jakieś palety nie zostały rozliczone! Spedycja została rzekomo obciążona przez klienta, jednak dowodów na to nie mamy.

a na zleceniu było cos o paletach ?? jak nie to mogli sie cmoknąc w nos...

#6 2009-09-25 13:10:05

A.N.
Transportowiec
Z: Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe Dartruck s.c. Dariusz Ksycki Iwona Ksycka
TransId: 200480-3

Tak,  "Palety na wymianę lub wpis, że nie odebrano!" na niektórych dokumentach był ten wpis ale nie na wszystkich.
Jeżeli faktycznie coś stało się z tymi paletkami to zgodzę się na zapłatę noty- wiadomo to jest transport, różne rzeczy się zdarzają,
tylko jaką mogę mieć pewność, że spedycja faktycznie dostała obciążenie od klienta?

#7 2009-10-01 14:04:16

B.S.
Nowicjusz
Z: FF Fracht Sp. z o.o. o/Wrocław
TransId: 3069-10

wow to ja zalatwilam to tak biiorac zlecenie od firmy spedycyjnej ---realizując transport--faktura do spedycji -i nastepnie obciązenie za brak palet 5 sztuk na kwote 100 euro (na marginesie iei widzialam palet po 20 euro ale moze takie są ceny obecnie) przesłałam do załadowcy moje obciązenie na kwote 100 euro pytając o to czy rzeczywiście obciążyła ona swojego spedytora. Firma, w której ładowaliśmy podbiła nam to pobciążenie, że nie występowała z obciązeniem do spedycji, której zleciła transport i nie będzie żądać zwrotu kwoty 100 euro ( troche złamanie zasad  kontaktu z zaladowcą ale trochę wstyd, ze firmy oszukują.

#8 2009-10-01 16:23:55

J.C.
Transportowiec
Z: JTC Tomasz Ciepłowski
TransId: 224446-1

troche złamanie zasad  kontaktu z zaladowcą --> ze niby jak?? a co oni za murem kamiennym - forteca - w klatce?? Jezeli kontakt z oferta na uslugi transportowe lub spedycyjne to zakaz (o ile wpisane sa warunki OPK w zleceniu). Bez przesady - telefony sa wszedzie, ksiazki telefoniczne, internet.. Pzdr

#9 2009-10-02 11:48:36

T.K.
Forumowicz
Z: Majster-Atlas Kujawy P. Świec G. Novakovic s.j.
TransId: 86966-4

Nas ta spedycja tez obciążyła nota obciążeniową za brak zwrotu pustych palet zgodnie z punktem zlecenia.Oczywiście towar został zdany na paletach jest to potwierdzone na cmr.Sprawa tyczy się tego,że ta spedycja napisała drobnym maczkiem na zleceniu ,ze wymaga odzielnego kwitu na zdanie palet.Przy  dogrywaniu tego ładunku spedytor oczywiście nie wspomniał słowem o oddzielnym kwicie na palety.Tym bardziej kierowca nie otrzymał takiego kwitu na zaąłdunku.Cały temat tyczy sie trasy rakovnik-sochaczew.Najciekawsza jest to,że ta trase tydzień później robiłem z inną spedycja (sieciówką z kraju)i zdanie towaru odbyło się w taki sam sposób na cmr i nie ma tematu palet.I tym bardziej podpytałem się tej spedycji czy kiedys miała problemy u tego klienta z paletami.Odpowiedź :nie.Wniosek z tego taki,że w zleceniach pojawia się coraz wiecej cudów i trzeba to czytać bardzo uważnie ,a najlepeij z prawnikiiem czy wogóle brac ten ładunek.A ten przewoźniko-spedytor z  zachodniopomorskiego, który obsługuje ta relacje wali takie noty drugiemu przewoźnikowi nie nazwe kim jest ,bo nie ęde poniżal się do takiego poziomu.   
A i prośba do wszytkich mędrców transa,żeby nie pisałi tu wpisów,że nie ma tematu i trzeba dokładnie czytac zlecenia.To wiem,ale chodzi o cos innego.

#10 2009-10-03 08:04:33

R.D.
Forumowicz
Z: PHUT Dob-Bud
TransId: 2738-2

Wozimy towar na tej trasie i nie spotkałem sie z taka sytuacja. ładunek jest na paletach na to jest jeden dokument cmr .Po zdaniu otrzymujemy cmr podbity i koniec. Zero dodatkowych dokumentow .

#11 2009-10-04 21:20:57

P.K.
Forumowicz
Z: Se-An-Pol s.c. Piotr Urszula Kopyto
TransId: 9065-1

Ja tez jezdze prawie codziennie Rakovnik - Sochaczew i jeszcze z takim problemem sie nie spotkalem , woże przez Robinsona , Lkw- Walter i Van Cargo

Raben Logistics Slovakia s.r.o. Prosze o informacje jak płacą ?

#12 2009-10-06 10:00:48

A.W.
Forumowicz

Takie metody wyciągania kasy wprowadziła firma ,, transportowa  PT Jachnik Sabina Jachnik".Pan szef wystawia obciążenie a skontaktowanie się z nim jest oczywiśccie niemożliwe.Pan spedytor który wystawił zlecenie na urlopie.Wniosek nasuwa się jeden,przewożnik przewożnika dyma.Ostrzegam przed tą firmą !!oczywiście jeszcze nie zapłacone

#13 2009-10-06 10:21:47

G.K.
Transportowiec
Z: UT Piotr Golański
TransId: 8859-4

palety to jest najgorsza moja zmora, nie Tusk i nie ciągła niewiadoma kursu euro - ale te #$% palety!
Telefony nawet w nocy, ze palety sie nie podobaja, gdzies tam pekla, nie chca wydać itp - same problemy z nimi.

Niemcy przebieraja w paletach, Madziary daja same ochlapy i plastiki - a polak nie wezmie bo sa brudne....

"- Kiedy ja lubię tę robotę. Łysy powiedział, że załatwi mi oryginalną plakietkę dla transportowca...
- Plakietkę?! To rewelacja! Widze, że znasz bardzo wpływowych ludzi! Moze złatwi ci używana oponę do stara albo choinkę o zapachu kokosowym do malucha!!!"

#14 2009-11-09 21:47:26

S.W.
Forumowicz
Z: Wortel Sp. z o. o.
TransId: 108309-1

smile

Ostatnio edytowane przez 108309-1 (2009-11-09 21:47:57)

"Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie"

Jezus Chrytus

#15 2009-11-09 21:50:08

S.W.
Forumowicz
Z: Wortel Sp. z o. o.
TransId: 108309-1

Grzegorz Karaś napisał(a):

palety to jest najgorsza moja zmora, nie Tusk i nie ciągła niewiadoma kursu euro - ale te #$% palety!
Telefony nawet w nocy, ze palety sie nie podobaja, gdzies tam pekla, nie chca wydać itp - same problemy z nimi.

Niemcy przebieraja w paletach, i Madziary daja same ochlapy plastiki - a polak nie wezmie bo sa brudne....

Witam

Panie Karaś i Pan to pisze ??? cyt. "i Madziary daja same ochlapy plastiki - a polak nie wezmie bo sa brudne...."

Przed podjęciem ładunku ostrzegaliśmy Pana, że na załadunku będzie problem z paletami, ....

Nie będę na razie wyciągał naszych spraw na forum publiczne, ale może mieć Pan pewność, że sprawa naszych palet będzie musiała być załatwiona.

W ostateczności pofatyguję sie do Pana osobiście ... smile

"Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie"

Jezus Chrytus

#16 2009-11-11 14:43:48

D.K.
Nowicjusz
Z: Trans-Ked Daniel Kotas
TransId: 167244-1

Sławomir Worosilak napisał(a):

Grzegorz Karaś napisał(a):

Niemcy przebieraja w paletach, i Madziary daja same ochlapy plastiki - a polak nie wezmie bo sa brudne....

Witam

Panie Karaś i Pan to pisze ??? cyt. "i Madziary daja same ochlapy plastiki - a polak nie wezmie bo sa brudne...."

Przed podjęciem ładunku ostrzegaliśmy Pana, że na załadunku będzie problem z paletami, ....

Nie będę na razie wyciągał naszych spraw na forum publiczne, ale może mieć Pan pewność, że sprawa naszych palet będzie musiała być załatwiona.

W ostateczności pofatyguję sie do Pana osobiście ... smile

W kraju jest podobnie samochód zaplombowany podwójne plomby a tu przychodzi za 3 miesiace do zapłaty 100zł za brak palet. A to co ufoludki wyciągnely kierowcy polety spod towaru to po co te plomby jak i tak kierowca ma placić za palety szkoda plastyku lepiej bez będzie taniej. Jeśli niektórzy szukają oszczedności albo jeleni to do lasu!

#17 2009-11-11 16:38:59

P.J.
Homo Spediteur
Z: Speed s.c. Sławomir Podgórski Adam Kreft
TransId: 188998-2

Wozimy czasem "ten" towar od innej, widać lepszej spedycji bo nigdy, nikt nie rządał od Nas palet i w wyznaczoneym terminie pieniążki wpływają na konto a TU takie numery...

... tak to się właśnie robi...
Pozwalamy minimalnym dozom ulubionej substancji, spływać wolniutko w kierunku przełyku.
Chłonne ścianki z rozkoszą, wchłaniają każdą cząstkę mocy...
Moc jest z nami!

#18 2009-11-19 13:32:11

D.C.
Nowicjusz
Z: Zakład Poligraficzny Baccarat
TransId: 150190-3

ZŁUŻCIE DONIESIENIE DO PROKURATURY I WSZYSTKO SIĘ WYJAŚNI.JA JUŻ MIAŁEM PODOBNĄ SPRAWĘ ZE SPEDYCJĄ I JAK PROKURATOR SIĘ TYM ZAINTERESOWAŁ TO BARDZO ŁADNIE SPEDYCJA PRZEPRASZAŁA.TO NIC NIE KOSZTUJE TRZEBA TYLKO NAPISAĆ DONIESIENIE OPISAĆ JAK TO WSZYSTKO WYGLĄDAŁO I ZŁOŻYĆ W PROKURATURZE JAKO WYŁUDZENIE PIENIĘDZY PRZEZ SPEDYCJĘ.

#19 2009-11-19 13:39:17

L.K.
Transportowiec
Z: Globsped Sp. z o.o.
TransId: 2789-8

Arkadiusz Waloszek napisał(a):

Takie metody wyciągania kasy wprowadziła firma ,, transportowa  PT Jachnik Sabina Jachnik".Pan szef wystawia obciążenie a skontaktowanie się z nim jest oczywiśccie niemożliwe.Pan spedytor który wystawił zlecenie na urlopie.Wniosek nasuwa się jeden,przewożnik przewożnika dyma.Ostrzegam przed tą firmą !!oczywiście jeszcze nie zapłacone

my mielismy identyczna sytuacje z ta firma!!! Niby kazali odeslac ta note i ze niby zaplaca, ale to sie okaze.
My tez sporo jezdzimy z Rakovnika i tylko z firma Jachnik mielismy problemy z paletami.
Oby zaplacili!! Dam znac

#20 2009-12-02 14:27:47

K.C.
Nowicjusz
TransId: 150190-4

Jesteśmy obciążeni przez firmę PT JACHNIK za to że PROCTEL&GAMBLE ładowała nsze auto 12 h..  Zał był 4.11 na 20 godz w Rakovniku. Kierwoca przybył na miejsce, kazano mu przejechać na parking przyzakłądoway (mam rachunek z tego parkingu) i tam czekał do 3 rano dnia 5.11.. Potem  wjechał na zakłąd i tam czekał na załadunek do godz 14. (cmr podstemplowana) . Od razu ruszył w drogę do sochaczewa , był na rozładunku o 6. rano dnia 6.11. Za co firma PT JACHNIK wystawiłą note obciążeniową nr 79 o kwocie 617 zł. za opóżnienie w dostawie o 1 dzień, , które nie wynikałą z naszej winy. Teraz skłądam sprawę do prokuratury jako bezdpodstawne  wyłudzenie pieniędzy od mojej firmy. Jeżeli ktoś jest tak samo jak ja potraktowany przez tą firmę, prosze o kontakt, żeby złożyć wspólne doniesienie do prokuratury. To nic nie kosztuje. Przetrzepią najwyżej tej spedycji tyłek. I to dosyć mocno.

#21 2009-12-07 09:46:57

L.K.
Transportowiec
Z: Globsped Sp. z o.o.
TransId: 2789-8

Ja nie polecam!!! Kolega zabral dla nich ladunek z Rakovnika do Sochaczewa. Nie wiedzielismy nic o wymianie palet, az do momentu... kiedy dostalismy fakture za palety. Kolega kontaktowal sie z P. Jackiem z firmy Jachnik i Pan Jacek stwierdzil, ze zadnej wymiany palet oczywisice nie bylo i zeby fakture odeslac i pieniazki zostana zaplacone. No ale pomimo kilku rozmow z Panem Jackiem pieniazki jeszcze do nas nie dotarly. W dniu dzisiejszym dowiedzialam sie, ze o wszystkim decyduje szef a On jeszcze nei zaplacil. ZDECYDOWANIE NIE POLECAM WSPOLPRACY Z TA FIRMA!!! Ja oddaje dzis sprawe do windykacji i zglaszam na forum dluznikow Transa.

Nam wreszcie po 100 dniach zaplacili to, co odjeli sobie za ta niby wymiane palet.
Pomogl nam tu Trans, ktory troche sie opieral, ale w koncu dzieki Transowi odzyskalismy kase smile.
Walka z Jachnikiem byla ciezka, ale nic nei cieszy tak, jak odzyskane pieniadze, ktore sie naleza!

Ostatnio edytowane przez 2789-8 (2010-01-06 11:02:07)

#22 2009-12-09 21:20:03

A.W.
Forumowicz

Spedytor wszyskim mówi to samo,że nie powinno być obciążenia a pan szef i tak robi swoje i note wystawia.Odliczył sobie 700zł i reszte raczył zapłacić.Sprawa jeszcze nie zakończona

Ostatnio edytowane przez 103646-1 (2009-12-09 21:24:13)

#23 2010-01-13 08:49:38

T.K.
Forumowicz
Z: Majster-Atlas Kujawy P. Świec G. Novakovic s.j.
TransId: 86966-4

Stanęli na wysokości zadania i anulowali  to obciążenie za palety.Oczywiście nie było tak łatwo.Przelew którego dokonali pierwotnie za wykonaną  usługę pomniejszony był o to obciążenie za palety.Po kolejnym telefonie oddali kase za obciążenie.Nie zmienia to postaci rzeczy,że więcej przez tą spedycje nie wezme juz żadnego ładunku.Wniosek jeden czytac dokładnie zlecenia.

#24 2010-02-25 11:48:24

K.C.
Nowicjusz
TransId: 150190-2

Oddali pieniądze za wystawioną note obciążeniową (ok.613 zł), po skierowaniu sprawy na Transa jako długu.  Wniosek z tego jeden - nie było ŻADNEJ podstawy do obciążenia mojej firmy. Właściciel chce wyłudzac kase i czyni to w ten sposob wystawiając noty obciążeniowe. Ludzie nie wiedzą że mogą walczyc o swoje pieniądze i nie robią tego. Ale wystarczy oddać sprawe do windykacji TRansa a od razu wyjaśni się czy byly podstawy do obciążania czy też nie. . Ja również nigdy nie pojade już z tą firmą.

Stopka

© Logintrans & R.Andersson
Europejska Giełda Transportowa TRANS