Forum Transportowe

Dyskusje dotyczące branży transportowej

Nie jesteś zalogowany.

Forum Transplace 

#1 2010-11-17 13:19:21

B.K.
Transportowiec
Z: FHU Amax Paweł Kostecki
TransId: 22395-4

TIMO - Proszę o rzetelne opinie ...

Nie wiem czy post nie zostanie usunięty bo dotyczy konkurencji, ale spróbuję....

Prosze o opinie na temat timo, czy tam tez jest tyle oszołomów co na transie, czy tam tez byle kto moze zalogowac sie na giełdzie, czy jeśli firma "ciągle" nie płaci jest blokowana, czy swobodnie moze sprzedawać ładunki ?

Pytanie kieruje do firm, któr mają timo i są firmami rzetelnymi, które  płacą kontrahentom w terminie.
Osoby, które pracują w firmach "złodziejskich" proszę nie wypowiadac się w tym temacie.

Może to głupie ale od jakiegoś czasu jest strach brać ładunki z transa, to co tu się wyrabia to przeszło wszelkie moje oczekiwania (w złym tego złowa znaczeniu)

---

Praca z AMAX-em czystym RELAKSEM !!!  big_smile 

#2 2010-11-17 13:36:44

D.L.
Transportowiec
Z: Althuisius Polska Sp. z o.o.
TransId: 17003-2

Re: TIMO - Proszę o rzetelne opinie ...

yyyy no chyba niestety rozczaruję entuzjastów Timo, właśnie bujam się z dłuznikami z tej giełdy, prędzej doczekałam sie kasy po interwencji Logintransa niż Timo no i akurat w tym przypadku to firma, której nie wpuścili do Transa a w Timo jest, mimo że to kolejna firma tego samego Pana, który wiecznie naciaga ludzi

Nasze auta nie maja oznaczenia Czerwonego Krzyża, charytatywnie nie jeździmy...

#3 2010-11-17 13:44:54

R.H.
Starszy transportowiec
Z: Hars Lucjan Hojda
TransId: 94073-1

Pani Barbaro, ja osobiście nie biorę z Transa zleceń powyżej 600-700eur ( a i to tylko pod warunkiem, że firma jest na Timo), a z Timo zleceń od firm o numerach 'młodszych' od mojego i jakoś się kręci bez większych wpadek

#4 2010-11-17 13:53:08

J.K.
Starszy transportowiec
Z: PHU Petrus Piotr Skóra
TransId: 93373-3

Timo nie gwarantuje 100% ściągalności  i oszołomy też tam się trafiają ale nie ma porównania z transem. Jest ich tam mniej choćby ze względu na koszty - nie każdy zapłaci ponad 300€ za kwartał (nie wiem ile jest dokładnie).
Przez kilkanaście lat w transporcie korzystałem parę razy z ich windykacji i w 90% przypadków płatność nastepowała w dniu zgłoszenia. W jednym tylko przypadku firma się zwinęła, ale to była nauczka dla mnie - od tego jest w timo dział prawny żeby się czegoś o danej firmie dowiedzieć, np o powiązaniach z innymi, skargami itp. Ostatnio okroili informacje ze względu na jakąś ustawę, ale i tak można się sporo dowiedzieć.
A jeśli chodzi o numery to niski numer nie gwarantuje uczciwości firmy.

#5 2010-11-17 14:24:14

T.W.
Forumowicz
Z: Wiktorowicz sp.j.
TransId: 9038-6

Przede wszystkim zeby zalozyc timo firma musi istniec przynamniej rok, jeżeli chodzi o sciagalnosc dlugow firma ktora nie zaplaci w terminie podanym przez windykacje timo wylatuje z giełdy . I napewno nie ma tylu naciągaczy co w transie

#6 2010-11-17 14:41:51

I.K.
Transportowiec
Z: Markpol Marek Rzeźnik s.j.
TransId: 107418-3

Co wiecej, w przypadku gdyby na Timo chciala sie zarejestrować" nowa firma" , mam na myśli firma, która zmieniła sobie nazwę etc., jak to często bywa, a teraz dziala pod innym szyldem, wcześniej naciągając przewoźników nie ma racji bytu na TIMO, czego nie można powiedzieć o Transie. Druga rzecz to Dział Prawny, gdzie przed podjęciem ładunku zawsze  można zadzwonić i zapytać czy firma kiedykolwiek wcześniej  była zgłaszana, lub czy były z nia jakiekolwiek inne problemy.

#7 2010-11-17 16:55:58

R.S.
Transportowiec
Z: UT Marek Bednarczyk
TransId: 304701-1

a ja powiem tak..jak sie trafi nierzetelna firma wywalą ją z Timo i transa i szukaj wiatru

#8 2010-11-18 08:47:47

T.W.
Forumowicz
Z: Wiktorowicz sp.j.
TransId: 9038-6

a i jeszcze jedno zeby zalozyc timo trzeba miec licencje czego o transie powiedziec nie mozna

#9 2010-11-18 09:06:52

D.L.
Transportowiec
Z: Althuisius Polska Sp. z o.o.
TransId: 17003-2

Pani Iwono, mam przykład firmy, której nie ma na Transie a w Timo funkcjomuje, już o nich było... http://forum.trans.org/pl/viewtopic.php?id=380351

Iwona Rzeźnik napisał(a):

Co wiecej, w przypadku gdyby na Timo chciala sie zarejestrować" nowa firma" , mam na myśli firma, która zmieniła sobie nazwę etc., jak to często bywa, a teraz dziala pod innym szyldem, wcześniej naciągając przewoźników nie ma racji bytu na TIMO, czego nie można powiedzieć o Transie. Druga rzecz to Dział Prawny, gdzie przed podjęciem ładunku zawsze  można zadzwonić i zapytać czy firma kiedykolwiek wcześniej  była zgłaszana, lub czy były z nia jakiekolwiek inne problemy.

Nasze auta nie maja oznaczenia Czerwonego Krzyża, charytatywnie nie jeździmy...

#10 2010-11-18 09:15:06

P.M.
Starszy transportowiec
Z: Tx Trans Paweł Michalski
TransId: 313613-1

Tomasz Wiktorowicz-Warchała napisał(a):

Przede wszystkim zeby zalozyc timo firma musi istniec przynamniej rok, jeżeli chodzi o sciagalnosc dlugow firma ktora nie zaplaci w terminie podanym przez windykacje timo wylatuje z giełdy . I napewno nie ma tylu naciągaczy co w transie

0,5 roku teraz starcza

#11 2010-11-18 10:18:07

B.K.
Formoza
Z: Transport Ciężarowy Mieczysław i Bogumiła Róg
TransId: 100577-4

Nie wiem jak inni, ale ja zauważyłem, że coraz mniej ogłoszeń na timo się pojawia. Taka tendencja spadkowa jakby. Zarówno jeśli chodzi o auta jak i ładunki. No i timo nie ma komunikatora i forum tongue pod tym względem trans ma zdecydowana przewagę smile

When you get the money, you get the power, when you get the power, there c'mons' chicks.

I always tell the truth... Even when I' lie.

#12 2010-11-18 10:19:26

P.G.
Profesjonalny gwizdajło
Z: Taurus Sp. z o.o.
TransId: 6041-4

Bartosz Kroggel napisał(a):

Nie wiem jak inni, ale ja zauważyłem, że coraz mniej ogłoszeń na timo się pojawia. Taka tendencja spadkowa jakby. Zarówno jeśli chodzi o auta jak i ładunki. No i timo nie ma komunikatora i forum tongue pod tym względem trans ma zdecydowana przewagę smile

Krajowych?

Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

#13 2010-11-18 12:25:37

B.K.
Formoza
Z: Transport Ciężarowy Mieczysław i Bogumiła Róg
TransId: 100577-4

Jeśli chodzi o krajówki to na timo w ogóle nie patrzę. Mam na myśli relacje międzynarodowe, zwłaszcza CZ, SK, SRB czasem D.

When you get the money, you get the power, when you get the power, there c'mons' chicks.

I always tell the truth... Even when I' lie.

#14 2010-11-19 09:18:52

A.T.
Forumowicz
Z: ZUH Mastrans Sp. z o.o.
TransId: 292953-3

MY JESTESMY Przewoznikiem i własnie zrezygnowalismy z TIMO ,MAM DWIE wtopy z tej giełd i timo nie jese w stanie nic pomóc jedna to drakar-trans druga wirz  ,ładunków jakby  coraz mniej  ,najlepiej na stałych sprawdzonych kontaktach pracowac ,plusem jest to ze jest duzo firm zagranicznych i mozna wyrobic sobie nowe kontakty
pozdrawiam

#15 2010-11-19 09:59:27

Z.K.
Transportowiec
Z: UAB Adro-Trans
TransId: 101337-1

Timo kupujemy raczej z przyzwyczajenia i tylko dlatego bo czesc przewoznikow potrzebuje aby firma miala Timo .... lecz nasi spedytorzy rzadko korzystaja z uslug TIMO... Trans o wiele atrakcyjniejszy: komunikator, cena, wiecej ofert...   Co do wyplacalnosci klientow, nigdy nie biore pod uwage gield.... Tu trzeba miec wlasna glowe i pretenzji tylko do siebie....

#16 2010-11-19 10:12:38

P.J.
Homo Spediteur
Z: Speed s.c. Sławomir Podgórski Adam Kreft
TransId: 188998-2

Agata Tarasiewicz napisał(a):

MY JESTESMY Przewoznikiem i własnie zrezygnowalismy z TIMO ,MAM DWIE wtopy z tej giełd i timo nie jese w stanie nic pomóc pozdrawiam

Od 2008r tylko dwie firmy z Timo próbowały nie zapłacić - próbowały bo Timo za drobną opłatą szybko wymysiło uregulowanie należności!
Jakbym miał zrobić zestawienie firm z Transa, które próbowały Nas oszukać to byłaby to długa lista...
Ale dziś bym nie chciał wchodzić z nowym numerem w Timo bo większość użytkowników nie chce współpracować z wysokimi numerami.

"W moim domu nie ma problemu z alkoholem
albowiem piję na mieście..."

#17 2010-11-19 10:32:20

A.T.
Forumowicz
Z: ZUH Mastrans Sp. z o.o.
TransId: 292953-3

to prawda ja tez nie biorę zleceń od firm z duzym numerem timo ,moje zdanie jest takie najlepiej pracowac na sprawdzonych stałych kontaktach ,timo sie przydaje do wyrobienia takowych ,poweim tak na pewno sie przydaje ale czy nie zastąpione w pracy ??? raczej nie

#18 2010-11-19 11:44:17

J.K.
Starszy transportowiec
Z: PHU Petrus Piotr Skóra
TransId: 93373-3

Jak już wcześniej pisałem niski numer nie gwarantuje że wszystko będzie OK. To jedynie efekt psychologiczny, realnych korzyści to nie przynosi.

#19 2010-11-19 13:22:29

P.P.
Starszy transportowiec
Z: Rozcomtel Robert Franaszczyk
TransId: 95745-2

Nigdzie nie ma żadnej gwarancji , ale jakoś ja spokojniej spie biorac ladunki z timo.

Transport to usługa, a nie przysługa !

#20 2010-11-19 13:40:12

P.G.
Profesjonalny gwizdajło

Jeśli chodzi o krajówki to na timo w ogóle nie patrzę. Mam na myśli relacje międzynarodowe, zwłaszcza CZ, SK, SRB czasem D.

Faktycznie na tych relacjach, to w timo mało ładunków... ale inne wyglądają atrakcyjnie, no i umówmy sie stawki frachtowe ciut wyższe niż na transie

#21 2010-11-19 13:44:30

G.K.
Transportowiec
Z: UT Piotr Golański
TransId: 8859-4

Paweł Gruszczyński napisał(a):

Faktycznie na tych relacjach, to w timo mało ładunków... ale inne wyglądają atrakcyjnie, no i umówmy sie stawki frachtowe ciut wyższe niż na transie

często pseudo "spedycje" biorą ladunek z timo wystawiając go na transie - oczywiście pomniejszony o x€... tak to się robi ludzi w butelkę. Ale za niewiedzę się płaci.

Swoją drogą jak wspominali poprzednicy timo wymięka przy krajówka i niektórych eksportach. Natomiast jeśli chodzi o przerzuciki i eksporty to Timo Rules!!

Ściagnie długów też jest bardziej dokładne...

"- Kiedy ja lubię tę robotę. Łysy powiedział, że załatwi mi oryginalną plakietkę dla transportowca...
- Plakietkę?! To rewelacja! Widze, że znasz bardzo wpływowych ludzi! Moze złatwi ci używana oponę do stara albo choinkę o zapachu kokosowym do malucha!!!"

#22 2010-11-19 14:00:30

P.G.
Profesjonalny gwizdajło

Grzegorz Karaś napisał(a):

Paweł Gruszczyński napisał(a):

często pseudo "spedycje" biorą ladunek z timo wystawiając go na transie - oczywiście pomniejszony o x€... tak to się robi ludzi w butelkę. Ale za niewiedzę się płaci.

Swoją drogą jak wspominali poprzednicy timo wymięka przy krajówka i niektórych eksportach. Natomiast jeśli chodzi o przerzuciki i eksporty to Timo Rules!!

Ściagnie długów też jest bardziej dokładne...

ściąganie długów.. ta sama zasada co w transie blokada dostepu do giełdy nic pozatym

#23 2010-11-19 15:09:39

J.W.
Transportowiec
Z: Usługi Transportowe Wojciech Nowak
TransId: 230349-3

Jeśli chodzi o ładunki to sa ale zdecydowanie inna kasa która jest lepsza niż na Transie. Program sie nigdy nie zawiesza i działa bez zarzutów. Nie ma także wyścigów szczurów ładunek sie pojawia i znika po jakimś czasie. Plusem jest to także nie ma tzw. dzikich przetargów

Kibicuje naszym... MIESZKO, START , STELLA, PELIKAN, KS, ZJEDNOCZENI, LECHITA, WIKTOVIA ... Górą Powiat Gniezno

#24 2010-11-19 15:10:27

P.G.
Profesjonalny gwizdajło

Jacek Walkowiak napisał(a):

Jeśli chodzi o ładunki to sa ale zdecydowanie inna kasa która jest lepsza niż na Transie. Program sie nigdy nie zawiesza i działa bez zarzutów. Nie ma także wyścigów szczurów ładunek sie pojawia i znika po jakimś czasie. Plusem jest to także nie ma tzw. dzikich przetargów

Do plusów że ludzie kasuja oferty jesli nie aktualne...

#25 2010-11-23 16:38:18

G.G.
Starszy transportowiec
Z: Emons Air & Sea GmbH
TransId: 228442-2

ladunek w timo D76 do Pl 05 + PL4 Opole. 1450 €. Ten sam ladunek na transie inna spedycja 800 €

prawdziwych mezczyzn ocenia sie nie po tym jak zaczynaja, ale jak koncza

Stopka

© Logintrans & R.Andersson
Europejska Giełda Transportowa TRANS