Forum Transportowe

Dyskusje dotyczące branży transportowej

Nie jesteś zalogowany.

Forum Transplace 

#1 2011-02-17 10:44:06

B.S.
Nowicjusz
Z: PPH Stan Max s.c. Krystyna Staniak Jacek Staniak
TransId: 364773-1

Certyfikat kompetencji zawodowych.

Witam,

mam zamiar przystąpić do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych (międzynarodowy przewóz rzeczy). Ma ktoś może jakieś zbędne materiały, propozycje z literatury, linki które pozwolą mi rzetelnie przygotować się do takiego egzaminu?  Będę również bardzo wdzięczny, za wszelkie wskazówki i rady dotyczące nauki (na co zwrócić szczególna uwagę), jak i samego egzaminu.

#2 2011-02-17 11:25:55

A.W.
Nowicjusz
Z: PTUH Adam Wodniok
TransId: 278395-1

Re: Certyfikat kompetencji zawodowych.

Egzamin nie jest trudny, opanuj przede wszystkim zadania. Wpisz sobie w google testy+certyfikat i znajdziesz stronkę, która losuje testy.

#3 2011-02-17 11:27:50

K.P.
Transportowiec
Z: FHU Diesel Krystian Pachla
TransId: 78736-1

Można oczywiście samemu ale łatwiej isc na kurs tam przerabiaja materiał pod kątem egzaminu. To jest towarzystwo wzajemnej adoracji i firmy organizujace szkolenia wiedzą jaki są pytania i zadania.

#4 2011-02-17 11:31:19

P.T.
Forumowicz
Z: PawTransPort Paweł Trębacz
TransId: 324142-1

Szkoda pieniędzy na to szkolenie - testy sa proste, zadania też tylko trzeba mieć jakieś jedno - dwa rozwiazane żeby schemat rozwiązania opanować.

Kasę zaoszczedzoną na kursie lepiej przeznaczyć na oblanie zdanego egazminu smile

Powodzenia

Ostatnio edytowane przez 324142-1 (2011-02-17 11:32:13)

#5 2011-02-17 11:44:06

A.R.
Forumowicz
Z: Auto Usługi Adam Radziejewski
TransId: 354367-1

Prosty egzamin, zadania takie przerabiały moje dzieci w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Testy są (były) gdzieś na stronach ITS.

#6 2011-02-17 11:47:34

E.S.
Homo Spediteur
Z: Międzynarodowy Transport Drogowy Szewczyk Eugeniusz
TransId: 121421-1

To albo dzieci obecnie mądrzejsze niz ja, albo tematy ulegly zmianie.Bo gdy na samym początku po wprowadzeniu tego obowiązku zdawałem, to mimo że nie byłem nowicjuszem wcale takie proste dla mnie nie było.

#7 2011-02-17 11:54:05

I.G.
Transportowiec
Z: Fercam Polska Sp. z o.o.
TransId: 128229-5

A ja uwazam, ze warto isc na taki kurs, bo mało, ze dostaje sie testy i na miejscu mowią na co zwrocic szczegolna uwage, co ma mniejsze znaczenie, to jeszcze daja książke, gdzie sa zgromadzone wszelkie zagadnienia dotyczace transportu (przynajmnie tak bylo jak organizowalo ZMPD w warszawie, zdawalam w 2005 smile ), daja wszystkie ustawy, ktore potem są wykorzystywane w pracy. Polecam. Ja zrobiłam ten kurs i certyfikat dla własnej satysfakcji i na wszelki wypadek, ale jak ktoś musi, a przecież nie każdy jest Alfa i Omegą - polecam kurs. Na egzaminie było bardzo duzo przerazonych przewoźnikow, których zmiana przepisów zmusiła do wyrobienia certyfikatu i powiem szczerze malo kto mówił, ze zadania są latwe. Ja na szczęście dostałam łatwe, ale były i takie, co trzeba było pogłówkować. Życzę powodzenia smile

#8 2011-02-17 12:05:52

A.R.
Forumowicz

Eugeniusz Szewczyk napisał(a):

To albo dzieci obecnie mądrzejsze niz ja, albo tematy ulegly zmianie.Bo gdy na samym początku po wprowadzeniu tego obowiązku zdawałem, to mimo że nie byłem nowicjuszem wcale takie proste dla mnie nie było.

Dzieci są mądrzejsze to fakt.
Może ja miałem szczęście i dostałem proste zadania.
Ale na kursie były wszystkie tego samego typu.
Jeżeli chodzi o teorię to jak ktoś nie ma czasu (lub nie chce mu się szukać i czytać) to na kursie dostanie wszystko podane na stole.

#9 2011-02-17 12:16:12

B.S.
Nowicjusz

Adam Radziejewski napisał(a):

Jeżeli chodzi o teorię to jak ktoś nie ma czasu (lub nie chce mu się szukać i czytać) to na kursie dostanie wszystko podane na stole.

Właśnie czas to jest to, czego mi akurat nie brakuje, jestem aktualnie studentem III roku logistyki (dziennie), sesja zaliczona więc chciałbym się możliwie jak najniższym kosztem przygotować do takiego egzaminu. Wiele osób zachęca do skorzystania z takich kursów, ale z tego co się zdążyłem zorientować do wydatek około 700-1200zł. A może znacie jakieś pozycje z literatury, które mogą przygotować do takiego egzaminu?

#10 2011-02-17 12:26:39

K.P.
Transportowiec

Na takim kursie dają taką cegłę w ktorej jest wszystko. Nie ma sensu czytac 10 książek. Wiec może warto odkupic od kogos taka knige, kto nie dawno zdawał bo bedzie miał w miare aktualną.

Bartłomiej Staniak napisał(a):

Właśnie czas to jest to, czego mi akurat nie brakuje, jestem aktualnie studentem III roku logistyki (dziennie), sesja zaliczona więc chciałbym się możliwie jak najniższym kosztem przygotować do takiego egzaminu. Wiele osób zachęca do skorzystania z takich kursów, ale z tego co się zdążyłem zorientować do wydatek około 700-1200zł. A może znacie jakieś pozycje z literatury, które mogą przygotować do takiego egzaminu?

#11 2011-02-17 13:08:22

B.S.
Nowicjusz

W takim razie może ktos ma na sprzedaż zestaw materiałów, lub knige która kompleksowo przygotuje mnie do tegóż egzaminu?

#12 2011-02-17 13:29:53

D.P.
Forumowicz
Z: Mitmar Sp. z o.o.
TransId: 167114-5

gg 4813544 , skype : dawid.piorun

#13 2011-02-17 13:31:59

D.P.
Forumowicz
Z: Mitmar Sp. z o.o.
TransId: 167114-5

Jesli ubiegasz sie o " certyfikat kompetencji zawodowych (międzynarodowy przewóz rzeczy) " jak to ujoles to ta ksiazke polecam
http://www.its.waw.pl/Podrecznik_dla_os … 145,1.html

gg 4813544 , skype : dawid.piorun

#14 2011-02-17 14:27:15

M.S.
Forumowicz
Z: Prywatny Transport Bagażowy Marian Szpak
TransId: 10551-1

proponuje poszukać kursów unijnych, ja w zeszłym roku załapałem sie na taki w PSPD Gdynia, darmowy kurs + wszystkie materiały, darmowy pierwszy egzamin i darmowe wydanie certyfikatu. Na kursie naucza jak zdac i na co zwrócić uwagę. Testów troche jest podchwytliwych, a zadania to sa typowe: wyliczenie pensji kierowcy lub rentownosc firmy - to na krajowke, a do miedzynarodowki zadanie z czasu pracy kierowców.

#15 2011-02-17 16:31:03

I.G.
Transportowiec
Z: Fercam Polska Sp. z o.o.
TransId: 128229-5

jak pisalam prace magisterska z Zasad wykonywania transportu drogowego, oblazłam wszystkie biblioteki w mieście wielkim Warszawa i nic nie znalazłam kompletnie, co by się nadawalo, same dyrdymały, rozważania na tematy filozoficzne nie mające nic wspólnego z rzeczywistościa i transportem. Książka, którą dostałam na kursie na certyfikat (tzw. materiały szkoleniowe) była jedynym pomocnikiem. Jezeli ITS juz wydał cos takiego, jak kolega wyżej podaje linka, to zapewniam, ze nic bardziej sensownego na rynku pan nie znajdzie. PS. jeśli pracuje pan w firmie i nikt z tej firmy (choc wątpie) nie robil jeszcze kursu na jej koszt, to z tego co pamietam ZMPD dawalo rabat ok 500 zł (pod warunkiem ze firma nalezala do zrzeszenia).

Ostatnio edytowane przez 128229-5 (2011-02-17 16:32:48)

#16 2011-02-17 16:44:18

G.G.
Starszy transportowiec
Z: Emons Air & Sea GmbH
TransId: 228442-2

ale to w polsce skomplikowane jest smile

prawdziwych mezczyzn ocenia sie nie po tym jak zaczynaja, ale jak koncza

#17 2011-02-17 16:44:52

E.S.
Homo Spediteur
Z: Międzynarodowy Transport Drogowy Szewczyk Eugeniusz
TransId: 121421-1

Tylko się cieszyć z takiego poziomu intelektualnego dzieci.Ja certyfikat mam wydany 9 sierpnia 2002r. i do dziś pamiętam ,ze nie było to łatwe.

#18 2011-02-18 07:51:24

R.D.
Forumowicz
Z: PHUT Dob-Bud
TransId: 2738-2

CPC jest nie potrzebnym do niczego dokumentem. Nie uczy niczego, służy tylko do zarabiana pieniedzy na kursantach. Robi się sztuczne zawyżania poziomu poprzez rozbudowywanie zagadnień.

#19 2011-02-18 07:58:06

S.K.
Forumowicz
Z: TC Wiesław Kiona
TransId: 110548-1

Tylko się cieszyć z takiego poziomu intelektualnego dzieci.Ja certyfikat mam wydany 9 sierpnia 2002r. i do dziś pamiętam ,ze nie było to łatwe.

Co fakt to fakt smile ja zdawałem w 2007 i kurcze polowa ludzi nawet nie zdała .... w 2002 przeciez zdawalnosc też była beznadziejna, czyżby w tej chwili to wszystko zaraz stało się takie proste ?

Czas to pieniądz, a pieniądz to więcej niż czas....

#20 2011-02-18 09:06:12

M.B.
Transportowiec
Z: Łaźnia Trans Michał Bednarz
TransId: 222749-1

zakupilem ostatnio w formie PDF testy i zadania,oczywiscie rozwiazane, moge sie podzielic za dobra flache:P

Przewoźnik jest jak cytryna, wycisnąć i wyrzucić.

#21 2011-02-18 09:25:17

K.P.
Transportowiec

Bardziej słuzy zarabianiu pieniędzy przez panstwo bo certyfikat jest obowiązkowy a kurs nie. Do tego jeszcze licencja. Jezeli jeszcze za certyfikatem szła by wiedza przewoźnika to ok. Na egzaminie jest zadanie aby policzyc stawkę za km dającą zysk firmie. A rzeczywistośc pokazuje ze wiekszosc nie potrafi policzyc to ja sie zastanawiam jak oni zdali ten egzamin. Bo wiekszosc kupuje juz rozwiązane testy albo zadania, albo uczą się jak je rozwiązać bez zrozumienia. Ale taki mamy cały system kształcenia w Polsce poczynając od podstawówki na studiach kończąc. Liczy sie papier nie wiedza.

Robert Dobjasz napisał(a):

CPC jest nie potrzebnym do niczego dokumentem. Nie uczy niczego, służy tylko do zarabiana pieniedzy na kursantach. Robi się sztuczne zawyżania poziomu poprzez rozbudowywanie zagadnień.

Ostatnio edytowane przez 78736-1 (2011-02-18 09:29:15)

#22 2011-02-18 10:53:14

A.R.
Forumowicz

Sławomir Kiona napisał(a):

Co fakt to fakt smile ja zdawałem w 2007 i kurcze polowa ludzi nawet nie zdała .... w 2002 przeciez zdawalnosc też była beznadziejna, czyżby w tej chwili to wszystko zaraz stało się takie proste ?

Połowa zdających to i tak dużo bo 3/4 zdających zamiast poczytać, policzyć, zrozumieć próbuje iść na łatwiznę załatwiając sobie jakieś gotowce lub inne ściągi i efektem tego jest to co jest. A jak już się uda zdać to później handlują certyfikatami po różnych forach. Albo zadają pytania typu czy w samochodzie o DMC 3 490 kg wymagany jest tachograf?

#23 2011-02-18 12:18:14

B.S.
Nowicjusz

Michał Bednarz napisał(a):

zakupilem ostatnio w formie PDF testy i zadania,oczywiscie rozwiazane, moge sie podzielic za dobra flache:P

Jestem zainteresowany taką transakcją smile Możesz pisac śmiało na Transie albo na maila batigoool@o2.pl

#24 2011-02-18 14:03:24

M.J.
Nowicjusz
Z: FHU MT Jezierski Michał Jezierski
TransId: 361835-1

Bartłomiej Staniak napisał(a):

Witam,

mam zamiar przystąpić do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych (międzynarodowy przewóz rzeczy). Ma ktoś może jakieś zbędne materiały, propozycje z literatury, linki które pozwolą mi rzetelnie przygotować się do takiego egzaminu?  Będę również bardzo wdzięczny, za wszelkie wskazówki i rady dotyczące nauki (na co zwrócić szczególna uwagę), jak i samego egzaminu.

witam ja zdawałem i zdałem egzamin w styczniu 2011 i na zaden kurs nie chodziłem wpisz sobie na allegro certyfikat kompetencji zawodowych i wyskoczy ci pare ofert oddnosnie materiałów kup od gosiaczek kosztuje około 150 zl i tam masz wszystko testy opracowanie i zadania na kraj i miedzynarodówke a jezeli chodzi komus o dobrą książke to polcam tez na allegro znalazłem Certyfikat kompetencji zawodowych podrecznik przewoznika drogowego wydanie 2 .BIBLITEKA TRANSPORTU I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI . książka ma zółtą okładke i jest w niej naprawde wszystko konkretnie opisane kosz 100zł
za 250 zł masz wszystko a ksiązka sie napewno przyda w pózniejszej pracy
a tak od siebie dodam ze jest troche nauki i pamietaj na egzaminie przy podwójnej załodze nie robi sie przerw 45 minutowych, bo to róznie opisują książki
pozdrawiam i zycze powodzenia jak bedziesz miał pytania to na komunikatorze mozesz pisac

#25 2011-02-18 19:47:30

J.D.
Transportowiec
Z: PT Elkor s.c. Poland Elżbieta Korolczuk Jacek Dziedzic
TransId: 101575-1

Musze się pochwalić ,wczoraj zdał egzamin mój 9miesięczny owczarek niemiecki.Trochę się bałem ,trochę za młody ,chciałem go puścić dopiero po półtora roku.Psisko jednak się uparło i proszę ,jeden wolny certyfikat w firmie jest.A tak poważnie ,poziom egzaminu pozwala na wynik celujacy ociężałym umysłowo.Stąd nie dziwię się ,że znikają frachty na poziomie 1,9zł/km lub 0,5 eur/km.Podejrzewam ,że trudniejszy jest egzamin na babcie klozetową.

Stopka

© Logintrans & R.Andersson
Europejska Giełda Transportowa TRANS