Forum Transportowe

Dyskusje dotyczące branży transportowej

Nie jesteś zalogowany.

Forum Transplace 

#1 2011-03-15 09:43:42

D.M.
Forumowicz
Z: Transpec Krzysztof Goc
TransId: 23910-6

Ładunki ze stalą na budowy -jedna wielka TRAGEDIA !

Witam, przytoczę Państwu pewną sytuację z dnia wczorajszego otóż byłam z kierowcą na rozładunku stalowych prętów na budowie i powiem tak nawet ludzie niewiecie co się dzieje z waszymi autami na takich teranach. Akurat tego dnia było dużo aut z dostawą i tak, naszemu kierowcy niepozwoliłam wjechac w zabłoconą drogę na rozladunek  choć cięzko to nazwać drogą ale dwa inne auta które wjechały na rolzdunek pod dźwig to współczucia dla wlasciecieli jednemu sie tak w błoto zapadała naczepa ze niemógł wyjechać i co próbował próbował aż sprzegła szkoda, a drugiego wyciągali z błotna ciężkim sprzetem, i słyszalam też ze raz auto wjechalo na budowe i przebiło opone tylko dlatego ze była kałuża i niebylo widać ze jakis ostry drut wystaje. Dlatego też uważam ,że ładunki na tzw. budowy obwodnic itd. powinny dołączac obowiązkowo do zlecenia pismo w którym rozładowca zaświadcza ,że rozładunek jest na prostym podłożu a nie w błocie przecięż ciężarówki to nie maszyny budowlane , a pan na budowie powiedział mi ze skoro kierowca jezdzi po drogach miedzynarodowych to chyba z taki rozladunekim w normalnych warunkach sobie poradzi -o tóż nie !!! drodzy budowlańcy auta cięzarowe sa przystosowane do DRÓG a nie do grząskich terenów a obowiązkiem kazdego rozladowcy jest zapewnic bezpieczny rozładunek na normlanym podłozu. Bo co z tego ze wezmie sie ladunek ze ślaska za 950-1000zł a potem jak sie kierowca zapokopie to na sprzegło nowe ile wydasz?Dlatego też uczulam na rozładunki na budowach ,

Pozdrawiam,

#2 2011-03-15 09:53:16

B.K.
Formoza
Z: Transport Ciężarowy Mieczysław i Bogumiła Róg
TransId: 100577-4

Re: Ładunki ze stalą na budowy -jedna wielka TRAGEDIA !

Proszę wybaczyć zgryźliwość, ale ameryki to Pani nie odkryła. Każdy spedytor/dyspozytor powinien przed podjęciem pracy za biurkiem "zrobić" ze dwie trasy na fotelu pasażera. Wtedy może miałby jakieś pojęcie o pracy którą wykonuje kierowca.

When you get the money, you get the power, when you get the power, there c'mons' chicks.

I always tell the truth... Even when I' lie.

#3 2011-03-15 10:12:08

G.K.
Transportowiec
Z: UT Piotr Golański
TransId: 8859-4

Bartosz Kroggel napisał(a):

Proszę wybaczyć zgryźliwość, ale ameryki to Pani nie odkryła. Każdy spedytor/dyspozytor powinien przed podjęciem pracy za biurkiem "zrobić" ze dwie trasy na fotelu pasażera. Wtedy może miałby jakieś pojęcie o pracy którą wykonuje kierowca.

True true.
I to raz na kwartał / pół roku ku przypomnieniu!

"- Kiedy ja lubię tę robotę. Łysy powiedział, że załatwi mi oryginalną plakietkę dla transportowca...
- Plakietkę?! To rewelacja! Widze, że znasz bardzo wpływowych ludzi! Moze złatwi ci używana oponę do stara albo choinkę o zapachu kokosowym do malucha!!!"

#4 2011-03-15 10:13:46

A.Z.
Transportowiec
Z: PW Andrzej Zrajko
TransId: 83962-1

Dlatego nie biorę ładunków gdy rozładunek jest na budowie . I zawsze słyszę pytanie : a dlaczego ? przecież wszyscy to wożą i jeszcze nikt nie narzekał . Widać właśnie jak to nikt nie narzeka ,pani za biurka nie ma pojęcia jak wygląda naczepa wewnątrz a co dopiero teren budowy .

#5 2011-03-15 10:50:56

P.J.
Homo Spediteur
Z: Speed s.c. Sławomir Podgórski Adam Kreft
TransId: 188998-2

Jeszcze jak sam jeździłem to szefciu uraczył mnie po miesiącu przerzutów "krajóweczką"... Wbiłem się błyszczącą TopLine'ką (megą) w Dąbrowie Górniczej na hutę zimą, poszedłem po papiery, wracam a obok mnie Majorka i stare Dafisko. Podchodzi kiero z Majorki i mówi: "powiedż szefowi że jest debil i zwolnij się", następnie zniknął w budynku wink

... tak to się właśnie robi...
Pozwalamy minimalnym dozom ulubionej substancji, spływać wolniutko w kierunku przełyku.
Chłonne ścianki z rozkoszą, wchłaniają każdą cząstkę mocy...
Moc jest z nami!

#6 2011-03-15 15:24:17

P.B.
Nowicjusz
Z: Profesional Piotr Badawika
TransId: 319376-1

to nic! mój kierowca widział  jak ładunkiem na A4 (szalunkiem budowlanym) ładowano CHŁODNIĘ! ... na magazynie załadowano wózkiem widłowym od tyłu a na budowie wydzierano palety na siłę koparką, łańcuchami drąc po podłodze! ruski cyrk! a że akurat nie mieli niczego wolnego do rozładunku to kieroca czekał ponad dzień... dodajmy, że pojechał z  tym za marną stawkę...

jeśli ktoś puszcza auta na budowy niech wyposaży kierowców w  mocną linę... wink

#7 2011-03-15 19:16:22

S.S.
Transportowiec
Z: S.J. Trans Sosnowska Jolanta
TransId: 382770-1

ZNAM TEN BÓL KIEDYŚ KIEROWCA DZWONI ŻE W SCANI FADROMA WYRWAŁA ZACZEP DO HOLOWANIA PYTAM DLACZEGO? A ON MI NA TO Ż E WSZYSTKIE AUTA WYCIĄGAJĄ FADROMĄ BO TU TROCHE BŁOTO ALE ŻEBYM SIE NIE PRZEJMOWAŁ BO INNEGO WYCIĄGALI DO TYŁU I OSTATIA OŚ W NACZEPIE WYLAZŁA NA ZEWNĄTRZ. WIEC U NAS USZKODZENIE JEST NIEWIELKIE

#8 2011-03-15 19:28:21

K.P.
Transportowiec
Z: FHU Diesel Krystian Pachla
TransId: 78736-1

Powinno byc jasne powiedziane przed załadunkiem że rozładunek jest na budowie. Człowiek sam by decydował czy bierze i ryzykuje. Ale jak to w zyciu to na miejscu okazuje się że to budowa obsługa zdziwiona bo samochód miał byc za 2 dni nie ma dzwigu drogaz płyt nie ułozona, a najlepsze że jak rozładują to jakos wszyscy znikaja i kierowcę maja w dup** skoro wjechał to i wyjedzie. Oczywiście ile człowiek połamie zderzaków stopni poprzebija opon i nikt za to nie odpowiada. jedyna metoda to musimy sie na forum ostrzegac ktora firma skad dokąd oferuje ładunki na budowy. Od siebie zaczne załadunki w gliwicach w firmie Ros Cesares idą na budowe autostrady w okolicach debicy.

#9 2011-03-15 20:07:29

P.S.
Starszy transportowiec
Z: Al-Tras Szymańska Alina
TransId: 141223-2

Raz mi sie zdarzylo rozladowywac na budowie. ciagnik utopil sie po osie i mili panowie po rozladunku udali sie do domow mowiac ze ich czas pracy dobiegł konca. kiero zostal sam jak kołek, zreszta dobrze mu tak bo trzeba byc idiota zeby sie wepchac w takie bagno. dopiero straż pożarna wyciagnela moje auto z tego gó......
to był moj dziewiczy kurs na place budów. teraz jak sie dowiaduje ze towar ma isc na budowe prosze o anulacje zlecenia.

#10 2011-03-15 21:03:03

P.B.
Nowicjusz
Z: Profesional Piotr Badawika
TransId: 319376-1

ostrzegać swoja drogą... po pierwsze odmawiać wjazdu na "poligon", niech rozładują na twardym a potem sobie podwożą np. czteroośkami z napędem na kilka osi, pouczyć kierowców... jesli kilka aut odmawia wjazdu droga zaraz się poprawia, już to ćwiczyłem i wiem co mówię...

#11 2011-03-15 21:20:13

S.F.
Zablokowany
Z: Eurotrans Sebastian Firek
TransId: 333628-1

Co tam Panowie budowy u nas. W Chorwacji to sa dopiero geniusze. Nie wiem jak tam jakis zestaw rozladowywali albo jakies duze autko ale przejechac to sie dalo tylko amfibia. Budowa centrum handlowego w Zagrzebiu. Sam wiozlem jakies lampy czy cos - busem - lekkim, zwinnym na porzadnych oponach. Najpierw kazali mi wjechac "droga dla ciezarowek". Chorwaci to maja bujna wyobraznie jak te bagna niczym w dzungli nazwali droga dojazdowa do rozladunkow. No i mowie dobra ale macie mnie czym wyciagnac ? Spoko dasz rade. I jade powolutku.... pomalu... 3 metry, dup, auto wbite przodem po samą miske - dobrze, ze osłona silnika była wzmocniona. Wyciagneli mnie do tylu jakas koparka i mysla co tu zrobic. Ze nie umiem po ichniejszemu, a oni po angielsku to sobie nie pogadalismy jak tedy cos moze przejechac skoro lekki bus sie zapada jak w g..... . No ale wymyslili zebym wjechal na hale przyszlym glownym wejsciem do tego centrum. Kolejny genialny pomysl ale jak chcom to jadem. Wszystko ok do wejscia ... zatrzymalem sie bo myslalem, ze starczy i sobie zdejma te lampy i uruchomia rozladunek za pomoca łap i noszenia ale gdzie tam. Pokazuje zebym sie pakowal do srodka. No to czemu nie. Po centrum handlowym jeszcze autem nie jezdzilem, a wiekszosc byla juz wykonczona, takze kuszaca propozycja. Stanal koles jakies 50m wgłab hali i mi pokazuje, zebym kolo niego podjechal. To jedyneczka i jedziemy... Tak sie zafascynowalem jazda po przyszlej galerii, ze nie zauwazylem, ze biegnie za mna koles i macha lapami. Znaczy zauwazylem ale jak dojechalem 50m w wyznaczone miejsce. Podbiega do mnie i drze mi jape do okna i macha lapami. Gasze zloma, wychodze i staram sie zalapac o co mu chodzi bo przeciez nie rozumiem co tam belkocze. Zalapałem szybko .... połamałem im 50m płyt marmurowych. Afera jak byk. Dzwonienia, grozby obciazeniami, a na koniec rozmowa z kierownikiem budowy, ktory specjalnie przyjechal i z tym juz sie dalo pogadac po angielsku i wytlumaczyc mu co sie stalo. Na szczescie wszystko sie dobrze skonczylo i nikt mnie nie obciazał za ten cholerny marmur ale tez mam nauczke, zeby na budowach wszelkiej masci uwazac x10 na kazdy ruch.

ZBANANOWANY smile

"Żółta Szmatka" - http://www.facebook.com/home.php?sk=gro … 2066011811 Zapraszamy na facebooka
Nie jeżdżę charytatywnie

#12 2011-03-16 10:05:00

M.M.
Forumowicz
Z: FHU Matyka - Walczak s.j.
TransId: 82643-1

hehe co wy wiecie ;-) niech sie wypowiedza Ci ktorzy uczestnicza w akcji "korpiel" , wozenie burakow z pola hehe tam jest jazda, osobiscie widziałem jak z nowego Axora przy wyciaganiu wyproli zderzak z połowa przodu hehe

#13 2011-03-16 10:24:54

P.W.
Nowicjusz
Z: RS Logistics S.Rożeński, M.Sitarz Sp.j.
TransId: 187073-4

Pani Doroto zgodzę się z Panią. Ja obsługuję firmę , która zaopatruje budowy w stal. W zeszłym tygodniu byłem osobiscie w okolicy Dębicy i Jarosławia. Warunki tragedia.
Kierowca który był na rozładunku odmówił wjazdu , po czym jeden z "wielkich" robotników kazał wracać na ślask z stalą. Po moim telefonie do klienta i oczekiwaniu około pół godziny , podjeto decyzję o rozładunku w miejscu twardzonym , które zrobił miejscowy spychacz. Powiem tak to wina kierwców ,ze tam wjezdzają , jeśłi każą mu wjechać do rzeki  lub w 3,5t wjedzie.Naświetliłem problem klientówi ,który powiedział ,że dopiero odemnie dowiedział się o takim problemie i proszę o każdorazwe zgłaszanie.
Co do wyciągania samochodu z błota , widziałem jak Renault Magnum zapieli za line i ciągneli wozidłem-MASAKRA ,kierowce powiesic za... z reszta jeden z pracowników chciał pomóc z ludzmi opkopac samochód , ale niestety Pan Kierowca nie miał czasu.... nie musiał nic robić. Zderzaki i spojlery i nadokol apoleciały.....Dlatego wpis na zleceniu nic nie zmieni , liczy sie wyobraźnia i dojrzałośc kierowcy , a rozładują zawsze , ponieważ towar idzie proszto na budowę i nie mają strefy buforowej i go potrzebują

#14 2011-06-06 10:15:07

B.D.
Nowicjusz
Z: Firma Handlowo-Usługowa Benotrans Dytrych Benedykt
TransId: 343045-1

Rzeby być dobrym spedytorem trzeba trochę pojeździć i wtedy się zna tą robotę i rozumnie drugiego człowieka!!! Wiem bo sam kiedyś siedziałem za biurkiem i mi się wydawało, że co tam się nie da!! Teraz jak pojeździłem trochę to rozumnie tego Pana Kierowcę jak mówi, że się nie da to się nie da!!! I to są święte słowa!!!

#15 2011-06-06 19:30:35

P.G.
Homo Spediteur
Z: Usługi Transportowe Grelich Paweł Grelich
TransId: 15436-1

Dobry kierowca wjedzie wszędzie. Bardzo dobry kierowca nie wjedzie wszędzie. Tłumacze to kazdemu mojemu kierowcy. Ze nie musi wjeżdzać jak widzi ze będzie problem z wyjazdem, czy tez samym wjazdem.

Stopka

© Logintrans & R.Andersson
Europejska Giełda Transportowa TRANS