Forum Transportowe

Dyskusje dotyczące branży transportowej

Nie jesteś zalogowany.

Forum Transplace 

#26 2011-04-26 18:16:54

M.S.
Starszy transportowiec
Z: Usługi Transportowe Mariusz Szewczyk
TransId: 4557-1

Re: OPOLTRANS UWAGA !!!!!

Jacek Dziedzic napisał(a):

Wyleczyłem się z Opoltransu już dawno.A wyleczyły mnie ich amortyzatory.

fakt amortyzatory mają tanie i niby firmowe , ale zawsze jakoś szybko sie zuzywają , to mnie zawsze zastanawiało jak to sie dzieje , na oryginałach naczepa jezdzi 7 lat na nowych rok , ale myślałem ze  Sachs , czy inny wuj w Chinach ma fabryke i nie jest to wina Opoltransu, a kazdy ma amortyzatory tej samej jakości wiec cena mnie kusiła , musze następne amorki kupić w Inter Carsie lub BSL-u.

#27 2011-06-16 17:17:54

T.S.
Transportowiec
Z: T-Trans Tomasz Soboń Tomasz Górecki Sp. J.
TransId: 168773-2

nie zebym sie czepiał ale super nakładki jurida co ida na pierwszy montaz wg specjalistów ze sklepu przejechały rowno 47 tys km i zniły zostały same nity na szczekach na dwóch osiech ciągnika a poprzednie przejechaly 400tys bubel na bublu

#28 2011-06-16 18:25:06

T.K.
Nowicjusz
Z: TWK Sp. z o.o.
TransId: 309806-1

Panowie z częściami tak samo jak i z i resztą badziewia które kupujemy to jest tak  - może produkować jedna firma dla VOLVO i dla Opoltransu nie ma problemu tylko Volvo będzie miało  inne materiały wykorzystane w produkcji a opoltrans nie - bo chce taniej. Firmie która nie może sobie pozwolić na dużą wadliwość będzie często monitorowała jakość. Te dwie firmy dałem dla przykładu.

Ostatnio edytowane przez 309806-1 (2011-06-16 18:29:05)

#29 2011-06-16 21:35:28

P.K.
Nowicjusz
Z: Maxi Plus Grzegorz Krzyżaniak
TransId: 345391-2

opoltrans to wichłacze , resory do sprintera pękają po 3 miesiącach , po reklamacji stwierdzili , że nastąpiło "zmęczenie" materiału i resor pękł , zakupiliśmy potem resor niemiecki , chodzi już 6miesięcy i nic , jedyne co może się stac to może się zmęczyć ale nie w rozumieniu OPOLTRANSU ( pęknąć) , mam szwagra , który zajmuje się handlem stalą i  stwierdził , ze w stali jest za dużo śmieci , ( elemnent zrobiony nie z pożądnej stali tylko z odpadów), i jakby dać do ekspertyzy to okazało by sie , że materiał z którego wykonano resor nie spełnia normy europejskiej , a na pewno żadnej normy  mercedesa.NIE POLECAM OPOLTRANSA!!!!!!!!!!!!!!!

#30 2011-06-16 22:44:42

P.M.
Transportowiec
Z: TMiK Teretrans s.c. Teresa Piotr Jacek Maciejewscy
TransId: 6185-1

Sprzedają nam coraz większy chłam, produkty coraz gorszej jakości. Nie wiem czy zauważyli Państwo ale ostatnio coraz częściej słyszy się o wystrzałach opon na osi prowadzącej, co niestety prowadzi czasami do tragedii jak ta ostatnia. W ciągu ostatnich 2 -3 miesięcy słyszałem już o kilku przypadkach wystrałów na przodzie i to nie żeby były jakieś nalewki czy zjeżdżone opony. potrafią bez powodu wystrzelić opony z 30-40% zużyciem. To jest już sztraszne jeśli firmy oszczędzają i dorabiają się na czyjejś smierci. Taki producent jeden z drugim powinien zapłacić milionowe odszkodowania dla ofiar jak i nabywcy, jak to ma miejsce np w Stanach, może to by nauczyło. U nas zazwyczaj jest zawsze odpowiedź na pękające opony, albo źle użytkowane, albo za małe ciśnienie, albo amortyzatory wybite, co ciekawsze jeszcze koleiny powoduja pękanie opon.

#31 2011-06-16 23:29:53

A.W.
Forumowicz
Z: Kacpi Logistic Aleksandra Wójcik
TransId: 380318-1

250 na klockach ?? powiem szczerze ze zadna rewelacja. polecam volvo z veb-em.na klockach latamy do 600tyś.km ciągając chlodnie schmitza na tarczach. dla niedowiarkow prosze zadz. do serwisu Annopol w Warszawie.tam znają dokladnie jakie robimy przebiegi na klockach.

Marek Grochal napisał(a):

Tomasz Soboń napisał(a):

Remigiusz Przybysz napisał(a):

sam  sie przekonałem     ,że    -  --    kto  tanio kupuje      -     ten drogo płaci

ja juz policzyłem i wychodzi tanio dwa razy drozej przykład kiedy klocki kupowałem w serwisie volvo z montazem 750pln os przejezdzało autko 250tys zamiennik tekstar lub jurid z opoltransu 480-560pln bez montazu przejechało autko 85tys i po klockach i jeszcze pazury pozdzierane i z oszczednosci nici akumulatory  w volvie podobnie róznica 100zł a problemu po uszy i włuczenie sie po sądach gratis

"zamiennik tekstara lub jurid"??  tzn   fomar lub  lumag..?

,,,, klocki w opoltransie radom  do dafa XF textary  na 1 os 380 brutto.

#32 2011-06-16 23:56:23

M.S.
Starszy transportowiec
Z: Usługi Transportowe Mariusz Szewczyk
TransId: 4557-1

Aleksandra Wójcik
Nowicjusz
E-mail  WWW 250 na klockach ?? powiem szczerze ze zadna rewelacja. polecam volvo z veb-em.na klockach latamy do 600tyś.km ciągając chlodnie schmitza na tarczach. dla niedowiarkow prosze zadz. do serwisu Annopol w Warszawie.tam znają dokladnie jakie robimy przebiegi na klockach.
więc ja coś napiszę Pani Aleksandro DAF XF 95 200 tyś z izo na tarczy klocki jak nowe ale auto jezdzi PL-GB, ale Volvo na tarczach wyciąga od 70 do 80 tyś na klockach po kraju, natomiast Volvo na bębnach 200 tys i narazie okładzina jest około 50% tez na kraju. aha rózni kierowcy wszystkim wychodzi podobny wynik .

#33 2011-06-17 01:19:04

A.W.
Forumowicz

my jezdzimy z PL-UK-NL-RUS-PL. nie mam zbytnio doswiadczenia w dafie.opieram sie na swoim.polecam  volvo z doswiadczenia jako malo wadliwe autko.jedyny mankament to elektryka a konkretnie wiązki.

#34 2011-06-17 09:21:18

J.D.
Transportowiec
Z: PT Elkor s.c. Poland Elżbieta Korolczuk Jacek Dziedzic
TransId: 101575-1

Panowie ,Textar produkuje klocki /nakładki w trzech wersjach jakościowych.Oczywiście chodzi o jakość materiału ciernego.Symbol klasy jest wybijany na boku nakładki/klocka.I tak, symbol 30 oznacza totalne g*** ,60 średnia klasa ,trochę gorsza od naszego Łumaga i szczyt jakości ,praktycznie nieuchwytny w Polsce oznaczony symbolem 90.A my jak przestało na naiwnych Polaczków kupujemy g*** w firmowym opkowaniu płacąc jak za towar z górnej półki.Oczywiście w wiszczukowej firmie zapominają poinformować ,że ich Textar jest do d...y.Kupując sworznie resorowe ,tuleje decydujemy się na kolejną naprawę za max trzy miesiące.Szczytem badziewia są podstawy osuszaczy ,które spełniają jedyną funkcję ,regulują ciśnienie .I tak zresztą bardzo krótko.U Wiszczuka można jedynie kupić tekelan, obrysówkę i na tym trzeba skończyć zakupy.Pozdrawiam wszystkich wyleczonych z Opoltransu ,a tym którzy jeszcze tam kupują,szybkiego powrotu do zdrowia.

#35 2011-06-17 10:43:04

M.C.
Nowicjusz
Z: Transport Krajowy i Zagraniczny Import-Export Krzysztof Cichon
TransId: 94463-3

Witam, nie wszystko made in China, bo ladowalismy im kiedys zbiorniki na paliwo w D73 takze prawdziwe niemieckie tongue ale reklamacje tez im składamy

#36 2011-06-20 11:01:52

P.L.
Transportowiec
Z: Usługi Transportowe Ligmanowski Marek
TransId: 136465-1

cześci cześciami, ostatnio wyminiałem koncówkę wtryskiwacza, zawiesiła się no trudno bywa ( fakt że miała 2 miesiące pomijam), nie tracąc czasu kupiłem bosh-a turecki, pojechałem ja ustawić na stół, zamotowałem do auta, koncówka wytrzymała 200km i sie zawiesiła, nerw jak .... ale co robić zacisnołem zęby kupilem kolejna ( normalnie totolotek), montaż i chodzi narazie. Tę co wytrzymała 200km oddałem na reklamacje i pewnie w odpowiedzi usłysze Paliwo złej jakości. Jak tak mi odpisza to w odpowiedzi dam iż dziwny jest fakt taki, że pozostałe koncówki dostawały dobre paliwo a ta na 4 cylindrze złej jakości. Panie i Panowie rece opadają, człowiek chce kupić raz i dobrze, kupuje Bosha a to szmelc

#37 2011-06-20 14:06:24

T.S.
Transportowiec
Z: T-Trans Tomasz Soboń Tomasz Górecki Sp. J.
TransId: 168773-2

ja bosha wycieraczki kupiłem do szyb w opoltransie  i po 2 miesiacach musiałem przeprosic stare bo były lepsze potem okładziny akumulatory i pare innych rzeczy az w końcu niechcieli uznac reklamacji akumulatorów ze zwarta celą i sprawa trafiła do sadu

#38 2011-06-21 23:57:55

M.K.
Nowicjusz
Z: FHU Gool Marcin Krański
TransId: 141688-1

kolejny przykład: gaśnice ABC - dla ADR 6sio kilowe 90 netto po dwóch latach do utylizacji - jeszcze trzeba zapłacić 15zł za utylizacje żeby było wszystko na legalu....  ,im więcej wpisów to może zmieną polityke maksymalizacji zysków a zaczną dbać o jakość...  , to chyba racja że przy takim przemiale sprzedaży większość produktów jest robiona w Chinach i to nieżle po bandzie....

#39 2011-06-22 07:56:00

M.C.
Transportowiec
Z: Centrum PKS Sp. z o.o.
TransId: 174409-5

Marcin Krański napisał(a):

kolejny przykład: gaśnice ABC - dla ADR 6sio kilowe 90 netto po dwóch latach do utylizacji - jeszcze trzeba zapłacić 15zł za utylizacje żeby było wszystko na legalu....  ,im więcej wpisów to może zmieną polityke maksymalizacji zysków a zaczną dbać o jakość...  , to chyba racja że przy takim przemiale sprzedaży większość produktów jest robiona w Chinach i to nieżle po bandzie....

Bo na pewno ktoś z OPOLTRANS-u siedzi na TRANS-ie i obgryza paznokcie za każdym razem jak ktoś napisze że są BE smile
Oni to mają wora wywalonego na to. Jakoś obroty im nie spadają i spadać raczej nie będą.

A konkurencja to myślicie że skąd biorą część towaru? Odpowiedź brzmi - OPOLTRANS smile Nawet autoryzowane serwisy lub duże sieci sklepów z częściami się tam stołują. Bo taniej i można sobie jeszcze marże nabić. Trzeba się więc zastanowić czy warto zmieniać sprzedawcę na innego sprzedawcę wyższą cenę i ten sam towar smile

#40 2011-06-22 08:14:10

Z.R.
rosomak
Z: Ren-Trans Logistic Sp. z o.o.
TransId: 21376-5

Zatrudniają pracownika monitorującego satysfakcję smile

Są sprawy które dzielą inteligentne społeczeństwo na dwie grupy idiotów, a mleko ma najszybszy transport bo inaczej się zsiada.

#41 2011-06-25 21:00:17

M.W.
Forumowicz
Z: PHU Adam Wydra
TransId: 79041-3

Opoltrans czy nie opoltrans, nie ważne. Na rynku jest pełno podróbek, zamienników bardzo słabej jakości. Każdy jednak ma chyba świadomość, że jeżeli kupuje część pięciokrotnie tańszą niż oryginał  czy  też nawet kilkukrotnie tańszą niż porządny zamiennik, to gdzieś ta różnica musi być. Oczywiście część produktów jest droga tylko ze wzgędu na markę.. Poza tym zawsze przy kupnie można się spytać o producenta danego produktu czy też kraj pochodzenia. Więc nie bardzo rozumiem niezadowolenie z bardzo tanich zakupów. Duża część sklepów oferuje wybór części od chińszczyzny po oryginały, więc nie wiem gdzie leży problem. Tak , są produkty złej jakości ale w większości sami świadomie je kupujemy.

Co do działaności, obsługi Opoltransu się nie wypowiem, bo nie miałem styczności.

Ostatnio edytowane przez 79041-3 (2011-06-25 21:14:49)

#42 2011-06-29 23:45:25

B.G.
Nowicjusz
Z: Bart-Trans Bartłomiej Gościniak
TransId: 161732-1

Od siebie dodam, że Opoltrans szeroko rozumianej "konkurencji", towaru nie sprzedaje.

#43 2011-11-02 14:56:21

D.S.
Nowicjusz
Z: PHU Dominik Sałbut Dominik
TransId: 148445-2

witam dodam od siebie  że kupiłem dwie opony marki Nokian na prowadzącą oś   w OPOLTRANSIE 02.10.2010r i  5 dni temu zauważyłem że popekały wzdłóż bieżnika a bieżnik jest idealny, zadzwoniłem i odpowiedz była taka że w OPOLTRANSIE gwarancja na opony to tylko rok od daty zakupu i mają gdzieś klienta nawet w głównej siedzibie w Brzeziu. NIE WOLNO OD NICH NIC KUPOWAĆ SZKODA PIENIEDZY PRZESTRZEGAM.

#44 2011-11-02 17:49:49

D.P.
Transportowiec
Z: Bimar Marta Bicz
TransId: 91067-8

na własnej d. stwierdziłem, że w tej firmie nie ma czegoś takiego jak reklamacje i od dwóch lat nie kupiłem tam nawet śrubki.

#45 2011-11-03 10:03:27

M.C.
Transportowiec
Z: Centrum PKS Sp. z o.o.
TransId: 174409-5

Bartłomiej Gościniak napisał(a):

Od siebie dodam, że Opoltrans szeroko rozumianej "konkurencji", towaru nie sprzedaje.

Panie Bartku, proponuje żeby sprawdził Pan skąd Pana serwis czerpie swoje dobra. Może akurat w Pana rejonie to nie Opoltrans ma najniższe ceny, może jest InterCars, AutoLand albo Inni krwiopijcy.Co najwyżej oryginały mogą pochodzić od oficjalnych przedstawicieli danej marki w Polsce (wtedy warto do nich zadzwonić i taniej kupić od przedstawiciela). Obu firmom zależy na jednym - odnieść zysk. Jeżeli Opoltrans sprzeda konkurencji i na tym zarobi to im to będzie koło f.i.u.t.a. latać za przeproszeniem ile konkurencja jeszcze na tym zarobi. Obrót jest? Jest. Zysk jest? Jest. Mina szefa działu Opoltrans na koniec miesiąca? Bezcenna big_smile

Jak już parę razy pisałem, rynek części, a w szczególności zamienników, jest łakomym kąskiem. Pośredniczenie w transakcji to czysty pieniądz. Analogia do spedycji pasuje tutaj jak najbardziej. Kupić taniej - Sprzedać drożej. To jest ich dewiza. A My musimy jedynie upewnić się że nikt nas nie d.y.m.a za bardzo - wystarczy podzwonić, poklikać, postrzelać fochów, przyaktorzyć i zawsze można dojść kto w danym rejonie rozdaje karty. Z racji tego że panuje tu symbioza, trzeba korzystać z tego ile się da.

Stopka

© Logintrans & R.Andersson
Europejska Giełda Transportowa TRANS