Forum Transportowe

Dyskusje dotyczące branży transportowej

Nie jesteś zalogowany.

Forum Transplace 

#1 2008-02-11 11:50:51

M.M.
Transportowiec
Z: MF Logistic FHU Mariusz Frąc
TransId: 16660-2

UPOWAŻNIENIE DLA KIEROWCY DO UŻYTKOWANIA SAMOCHODU!

CZY KTOŚ WIE COKOLWIEK NA TEN TEMAT? CZY KTOŚ POSIADA JAKIŚ SPECJALNY DRUK, LUB PRZEPIS W TEJ SPRAWIE? BARDZO PROSZE O PILNE INFO.

#2 2008-02-11 20:54:35

M.B.
Starszy transportowiec
Z: Decotrans Peda Zbigniew
TransId: 81452-4

Re: UPOWAŻNIENIE DLA KIEROWCY DO UŻYTKOWANIA SAMOCHODU!

potrzebne przy wyjazdach poza UE , wydaje właściciel pojazdu - osoba fizyczna musi poświadczyć notarialnie

życie - nieuleczalna choroba przenoszona drogą płciową

#3 2008-02-11 21:01:43

E.S.
Homo Spediteur
Z: Międzynarodowy Transport Drogowy Szewczyk Eugeniusz
TransId: 121421-1

Dawniej Łotysze żądali czegoś takiego

#4 2008-02-11 21:18:20

K.P.
Transportowiec
Z: FHU Diesel Krystian Pachla
TransId: 78736-1

Sprawa dotyczy samochodów w leasingu ponieważ w dowodzie jest inny właściciel a licencja jest na kogos innego. W takim przypadku firma leasingowa wystawia upoważnienie do użytkowania samochodu. Czasami wystaczy polisa OC tam jest wyrażnie napisane kto jest włascicielem a kto użytkuje

#5 2008-02-20 00:34:30

R.S.
Forumowicz
Z: SŁOWIK Robert Słowik
TransId: 2114-1

Wymagają Węgrzy i jeszcze kilka państw w UE.   Dotyczy samochodów leasingowych lub jeśli kierowca nie jest właścicielem auta wpisanym w dow.rej..... Ja załatwiłem tak:  dostałem upoważnienie  od leasingodawcy - z tym poszedłem do PZMotu.... za 260 zł /rok pani wystawiła mi to w 3 językach na papierze firmowym PZMot. Mozna dostać na 1-3 miesiące za 60 - 120 zł lub na cały rok za 260 zł..... jeśli ktoś ma zamiar dyskutować na temat : czy jednak muszę to mieć ,,,,to polecam telefonik do PZMotu - oni wyjaśnią gdzie wymagane, ile kosztuje i jaka jest kara za brak.  .................... ps : w tym roku to olałem i mam 260 zzł w kieszeni. smile

#6 2008-02-20 14:31:15

M.M.
Transportowiec

CZY KTOS MOZĘ MI PUŚCIC NA MAILA TAKIE UPOWAZNIENIE W TRZECH JĘZYKACH? Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI office@mflogistic.com

#7 2008-02-20 16:38:31

R.N.
Transportowiec
Z: PHU Nocuń Rafał
TransId: 6822-1

Też bym prosił takie upoważnienie na email    Hajo000@poczta.onet.pl.

#8 2008-02-27 14:06:20

R.P.
Nowicjusz
Z: Kor-Mar Robert Piotrowski
TransId: 169662-1

Jezeli mozna to ja tez poprosze na e-maila takie upowaznienie - robert.p2@wp.pl. Pozdrawiam

#9 2008-02-27 15:17:54

Ł.C.
Homo Spediteur
Z: Firma MEGA Roman Węgrzyński
TransId: 20413-1

Ludzie kochani nie ma takiego wzoru upowaznienia uniwersalnego! Co leasingodawca to inny wzór i inna forma. A z tłumaczonym to się tylko spotkałem bodajże w przypadku Handlowy Leasing. Gdyż na przykład EFL wydaje już tylko w języku polskim. Natomiast jeśli ktoś bardzo potrzebuje tłumaczenia to pozostaja tłumacze przysięgli ale my osobiście nie tłuymaczymy tego i kierowcy woża takie upowaznienia jakie dostalismy od firm leasingowych, czyli jedne z tłumaczeniami (Handlowy) a inne bez (EFL).

#10 2008-02-28 10:24:41

M.M.
Transportowiec

Łukasz Ciupa napisał(a):

Ludzie kochani nie ma takiego wzoru upowaznienia uniwersalnego! Co leasingodawca to inny wzór i inna forma. A z tłumaczonym to się tylko spotkałem bodajże w przypadku Handlowy Leasing. Gdyż na przykład EFL wydaje już tylko w języku polskim. Natomiast jeśli ktoś bardzo potrzebuje tłumaczenia to pozostaja tłumacze przysięgli ale my osobiście nie tłuymaczymy tego i kierowcy woża takie upowaznienia jakie dostalismy od firm leasingowych, czyli jedne z tłumaczeniami (Handlowy) a inne bez (EFL).

No tak, ale leasing wydaje upoważnienie do użytkowania firmie, a nie kierowcy. Ten wątek wzioł sie z tąd, ze w Hiszpanii zarzadała policja upowaznienia immiennego dla kierowcy do używania samochodu.

#11 2008-03-12 22:25:26

R.S.
Forumowicz
Z: SŁOWIK Robert Słowik
TransId: 2114-1

Ja załatwiłem tak:  dostałem upoważnienie  od leasingodawcy - z tym poszedłem do PZMotu....i tam  za 260 zł /rok pani wystawiła mi to w 3 językach na papierze firmowym PZMot. Mozna dostać na 1-3 miesiące za 60 - 120 zł lub na cały rok za 260 zł..... jeśli ktoś ma zamiar dyskutować na temat : czy jednak muszę to mieć ,,,,to polecam telefonik do PZMotu - oni wyjaśnią gdzie wymagane, ile kosztuje i jaka jest kara za brak.  ....................

#12 2008-03-27 10:58:28

S.Ć.
Forumowicz
Z: Tempo Sp. z o.o.
TransId: 14053-1

jakie opłaty obowiąiązują w austri

Stopka

© Logintrans & R.Andersson
Europejska Giełda Transportowa TRANS