Forum Transportowe

Dyskusje dotyczące branży transportowej

Nie jesteś zalogowany.

Forum Transplace 

#1 2013-06-13 17:57:40

S.S.
Transportowiec
Z: S.J. Trans Sosnowska Jolanta
TransId: 382770-1

VIA TOLL NA SŁOWACJI;CZY KTOS PRZERABIAŁ KARY ZA NIETERMINOWY ZWROT

Witam poszukuje informacji na temat nieterminowego zwrotu urządzenia do Viatolla Słowackiego; odemnie żądają 307euro kary bo auto nie pojawilo sie od 6 miesiecy w w/w kraju. I podobno nie ma od tego odstępsw ,oczywiscie kaucje w wys. 50 euro tez juz zawalili,nie pamiętam ile jest na koncie ale to też pewnie przepadnie.Czy na przykład z drugiego auta,tam jest oddzielna umowa ale ta sama firma mogą pobrac kase?Tam na pewno jest więcej niż oni chcą wiec sprawe mają rozwiązaną w przeciwienstwie do mnie. Czy ktos miał taki problem ze Słowakami?Jesli tak bardzo prosze o podpowiedz jak postąpić z "sąsiadami" i gdzie się zgłosić opomoc. Za podpowiedzi z góry dziękuję.

#2 2013-06-13 19:41:49

M.M.
Nowicjusz
Z: PUTiH M.S.M.M Expres Marciniak Małgorzata
TransId: 182192-2

Re: VIA TOLL NA SŁOWACJI;CZY KTOS PRZERABIAŁ KARY ZA NIETERMINOWY ZWROT

Sylwester Sosnowski napisał(a):

Witam poszukuje informacji na temat nieterminowego zwrotu urządzenia do Viatolla Słowackiego; odemnie żądają 307euro kary bo auto nie pojawilo sie od 6 miesiecy w w/w kraju. I podobno nie ma od tego odstępsw ,oczywiscie kaucje w wys. 50 euro tez juz zawalili,nie pamiętam ile jest na koncie ale to też pewnie przepadnie.Czy na przykład z drugiego auta,tam jest oddzielna umowa ale ta sama firma mogą pobrac kase?Tam na pewno jest więcej niż oni chcą wiec sprawe mają rozwiązaną w przeciwienstwie do mnie. Czy ktos miał taki problem ze Słowakami?Jesli tak bardzo prosze o podpowiedz jak postąpić z "sąsiadami" i gdzie się zgłosić opomoc. Za podpowiedzi z góry dziękuję.

Witam mi przysłali listownie że  zostanie naliczona kara za nie oddanie urządzenia w ciągu 2 tygodni!   Zadzwoniłem na ich infolinie ( rozmowy również w języku Polskim) i  jest możliwość  odroczenia  o miesiąc   terminu oddania urządzenia)! Mi odroczyli a ja w ciągu miesiąca  znalazłem   towar na Słowacje  na inne auto i przy okazji oddałem urządzenie bez jakichkolwiek  konsekwencji!

#3 2013-06-13 20:35:07

M.K.
Nowicjusz
Z: Usługi Transportowe Kowalski Grzegorz
TransId: 323774-2

WITAM A JAKI JEST TERMIN NA ZWROT URZADZENIA W AUSTRII?

#4 2013-06-13 21:26:03

A.W.
Forumowicz
Z: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Argwik Arkadiusz Waloszek
TransId: 103646-1

na słowacje można odesłać przez DHL,KOSZT OKOŁO 250ZŁ

#5 2013-06-13 21:38:46

L.K.-.K.
Transportowiec
Z: Rafkyl Kubicki Rafał
TransId: 469702-3

nam tez przyslali pismo, ze trzeba oddac. nie bylo zadnej kary, obciazen... kierowca na granicy oddal i oddali za kaucje i to co bylo "zaladowane".wszystko bylo ok smile

Wozimy z Energią www.rafkyl.pl www.facebook.com/Rafkyl

#6 2013-06-13 22:43:52

S.S.
Transportowiec
Z: S.J. Trans Sosnowska Jolanta
TransId: 382770-1

Mi juz niestety naliczyli tą kare ,nie wiem tylko na jakiej podstawie.Nigdzie w umowie nie ma wzmianki o 6 miesiącach ani o karach i ich wyskościach. Gosc na infolini powiedział ze to są ich wewnętrzne przepisy i trzeba czytać na uch stronach internetowych. Moze jest sposób na uniknięcie takich opłat jakich oni żądają tylko jeszcze o nich nie wiem a ktoś to przerabiał.Odesłanie przez DHL w/g mniie mija się z celem bo kaucja wynosi 50 euro a przesyłka 60 euro, Myslałem ze kaucja oznacza ze w razie zagubienia kaucja przepada,taka jest przynajmniej definicja tego słowa

#7 2013-06-14 14:37:04

K.K.
Forumowicz
Z: Aks Transit Sp. z o.o.
TransId: 123424-1

u mnie karę naliczyli i po odesłaniu im pocztexem (ok. 120 zł) anulowali.

#8 2013-06-14 14:40:08

B.M.
Transportowiec
Z: Euro-Trans Misiura Stanisław
TransId: 204989-1

Hmm, nam zawsze do tej pory przysylali njapierw list, potem byl telefon z prosba o dodatkowy termin i robil sie 1 m-c na zwrot. Jak sie nie udalo mi zwrocic, wczesniej kolejny telefon i bylo dodatkowe 2tygodnie.
Towar zawsze zwracal kierowca z wypelnionymi kwitami o zwrot nadplaty.

#9 2013-06-16 10:19:40

P.G.
Homo Spediteur
Z: Usługi Transportowe Grelich Paweł Grelich
TransId: 15436-1

Witam, mi czesto przysyłają takie monity, jednak według mnie to jest tylko i wyłącznie straszak!!! Prosze o wypowiedz kogoś komu rzeczywiście pobrali kase. Odemnie chcą zawsze coś koło 250-260e. Raz był monit, 2 tygodnie czasu, Nikt nie jechał w tamtą strone, kara juz przyszła, urzadzenie oddałem moze po 3 miesiacach od chwili upomnienia i grosza odemnie nie wzieli. Dostałem zwrócono i kaucje i dostepne środki. Z 5-6 razy zwracałem min po miesiacu od chwili otrzymania ponaglenia z 2 tygodniowym okresem zwrotu, nigdy centa nie zapłaciłem.

Stopka

© Logintrans & R.Andersson
Europejska Giełda Transportowa TRANS