Forum Transportowe

Dyskusje dotyczące branży transportowej

Nie jesteś zalogowany.

Forum Transplace 

#1 2008-04-01 18:02:49

T.F.
Forumowicz
Z: Falmar Tomasz Fularczyk
TransId: 176011-1

OC przewoznika do licencji miedzynarodowej...

Zabezpieczenie finansowe dla BOTM moze byc OC przewoznika, teraz pytanie, czy musi to byc to OC przewoznika dokladnie z tego dokladnie samego samochodu co bedzie wydana licencja miedzynarodowa czy moze byc to OC przewoznika np z innego samochodu?

#2 2008-04-01 21:14:40

S.S.
Forumowicz
Z: Usługi Transportowe Wykopy Ziemne Stanisław Szczęsny
TransId: 13190-1

Re: OC przewoznika do licencji miedzynarodowej...

OCP czyli OC Przewoźnika to OC dotyczące ubezpieczenia towaru i jest jedno na całą flotę i myli Pan to z OC pojazdu które to jest indywidualne dla każdego pojazdu

#3 2008-04-01 21:20:28

K.Ś.
Transportowiec
Z: Bit-Trans Katarzyna Świerczyna
TransId: 80683-1

smile

Ostatnio edytowane przez 80683-1 (2011-12-15 08:50:09)

Nie taki diabełek straszny na jakiego wygląda...
bit-trans@o2.pl
gg: 5337654
662-066-142

#4 2008-04-01 21:56:49

C.S.
Homo Spediteur
Z: PHU Mańk Sp. z o.o Sp. Komandytowa
TransId: 2918-1

OCP

#5 2008-04-01 23:15:54

E.S.
Homo Spediteur
Z: Międzynarodowy Transport Drogowy Szewczyk Eugeniusz
TransId: 121421-1

Jestem pełen podziwu dla fachowości kolejnych Przewoźników. Bardzo budujące..Branża sie rozwija.

#6 2008-04-02 08:43:27

Z.P.
Starszy transportowiec
Z: Transport Zbigniew Pisarski
TransId: 9291-1

OCP lub AC

ja mam 20 lat , ty masz 20 lat , a on ma dożywocie

#7 2008-04-17 00:32:30

S.C.
Homo Spediteur
Z: Sebig Sp. z o.o.
TransId: 3245-1

Eugeniusz Szewczyk napisał(a):

Jestem pełen podziwu dla fachowości kolejnych Przewoźników. Bardzo budujące..Branża sie rozwija.

Panie Eugeniuszu , U Nas Tez powstają Nowe Firmy - Sprzedając Rodzinne Ziemie , i Zamykają sie te ktore istnieją nawet 10 lat. Na to nic nie poradzimy.
Czasem Niewiedza to daje dużo Szczescia i Kasy .

.
.
.

#8 2008-04-17 09:47:02

M.D.
Nowicjusz
Z: Elgro Dorobek Michał
TransId: 94665-1

HTYUYHGHJG

#9 2008-04-17 11:18:20

E.S.
Homo Spediteur
Z: Międzynarodowy Transport Drogowy Szewczyk Eugeniusz
TransId: 121421-1

Sebastian Cwyl napisał(a):

Eugeniusz Szewczyk napisał(a):

Panie Eugeniuszu , U Nas Tez powstają Nowe Firmy - Sprzedając Rodzinne Ziemie , i Zamykają sie te ktore istnieją nawet 10 lat. Na to nic nie poradzimy.
Czasem Niewiedza to daje dużo Szczescia i Kasy .

Nie mam nic przeciw rozpoczynającym działalność (no, może głowa mi się czasem sama w pewnym niekontrolowanym odruchu kręci) , ale -parafrazując pewną znaną wypowiedź- jak najwięcej elementarnej elementarności dobrze by się było jeszcze przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu działalności dowiedzieć, poznać, doczytać. Wtedy nie byłoby tylu pytań i wypowiedzi ,przy których ze zdumienia dostaje się wytrzeszczu oczu.A później bywa "co mam teraz zrobić, bo ja nie wiedzialem... !!
Pomijam nonsensowną mozliwość posiadania polisy w momencie składania wniosku o licencję, jako potwierdzenie "dobrej kondycji finansowej" , ale tutaj zostało wszystko pokręcone.Choć mi i tak najbardziej podobało się pytanie sprzed pewnego czasu : "gdzie najszybciej i najtaniej można Karnet TIR kupić? "
W "czasach minionych" poza potwierdzeniem o którym mowa trzeba było posiadać na każdą licencje ok. 80 tys. złotych.Do zaplacenia,a nie pokazania.
Oczywiście także nie wiedzialem wszystkiego rozpoczynając dzialalność, ale 1.była ona wtedy dużo trudniejsza, bo dochodziły odprawy celne, przekazy itd.. we wszystkich kierunkach. 2.Zanim ten pomysł zacząłem realizować, to dość duzo już wiedzialem z najrozmaitszych źródel.
Dlatego uważam,że w tej kolejności powinno się to dziać.

#10 2011-12-13 18:43:57

G.P.
Nowicjusz
Z: Z&G Trans Zdzisław i Grzegorz Pysz Sp. j.
TransId: 269242-3

byłem  12.12 w BOTM i złożyłem wniosek, niestety niekompletny, wiedziałem że tak będzie , ponieważ nic nie wiadomo na temat zabezpieczenia finansowego.
przy ladzie powiedziała mi Pani, która przyjmowała wniosek że jako zabezpeczenie przyjmują bilans lub gwarację bankową.Skłaniam się do gwaracji bankowej , ponieważ z bilansu mi nie wyjdzie przwdopodobnie taka wysokosć zabezpieczenia jaka jest potezebna.
Na temat gwaracji banowej nic więcej nie było wiadomo za wyjątkiem na jaką kwotę ma być i na jaki okres., ale na kogo ma być gwaracja to już nie wiadomo.
zapytalem też o ubezpieczenie, natomiast powiedziano mi że nie moze być to OCP a poza tym nie ma żadnych wytycznych.
Dzodzwonić się na informację -nie ma szans.

Ostatnio edytowane przez 269242-3 (2012-01-03 13:29:27)

#11 2011-12-13 18:46:26

G.P.
Nowicjusz

zapomniałem dodać że jest to przedłużenie licencji

#12 2011-12-14 09:03:25

G.S.
Transportowiec
Z: Firma Usługi Transportowe Paweł Podsiadły
TransId: 241401-8

wysłałem do BOTM nastepujące pytanie
WItam!

Dziękując za szybką odpowiedź, zadam pytanie może inaczej.
Czy ubezpieczenie OC Przewoźnika Drogowego w ruchu międzynarodowym bedzie dopuszczone jako zabezpieczenie zdolności finansowej przewoznika w ubieganiu sie o licencję, lub wypis.
(bo w sumie w brzmieniu literalnym z ubezpieczeniem odpowiedzialności zawodowej przewoźnika nie spotkałem się)

i dostałem w skrócie odpowiedź, która jest naprawdę w ostatnim zdaniu. (a nawiasem pytałem też telefonicznie i chyba sami nie wiedzą jakie ubezpieczenia autor przepisu miał na myśli
rozmawiałem też z brokerem który siedzi w transporcie i powiedział mi wprost, że chodza słuchy o projekcie takiego ubezpieczenia zawodowego, ale literalnie takie nie istnieje (odpowiedzialności zaowodowej przewożnika - nie mylić z OCP)
Dzień dobry,
zapisy ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (WE) NR 1071/2009 z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającego wspólne zasady dotyczące warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego i uchylające dyrektywę Rady 96/26/WE w kwestii warunków związanych z wymogiem zdolności finansowej brzmią w następujący sposób.

Artykuł 7
Warunki związane z wymogiem zdolności finansowej1.
W celu spełnienia wymogu określonego w art. 3 ust. 1lit. c) przedsiębiorca musi być w stanie w każdym momencie roku finansowego spełnić swoje zobowiązania finansowe. W tym celu przedsiębiorca wykazuje na podstawie poświadczonych przez audytora lub odpowiednio upoważnioną osobę rocznych sprawozdań finansowych, że co roku dysponuje kapitałem i rezerwami o wartości co najmniej równej 9 000 EUR w przypadku wykorzystywania tylko jednego pojazdu i 5 000 EUR na każdy dodatkowy wykorzystywany pojazd.
Do celów niniejszego rozporządzenia wartość EUR ustala się co roku w walutach krajowych państw członkowskich, które nie uczestniczą w trzecim etapie unii gospodarczej i walutowej. Stosowane kursy odpowiadają opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej kursom z pierwszego dnia roboczego października. Kursy te obowiązują od dnia 1 stycznia następnego roku kalendarzowego.
Pozycje księgowe, o których mowa w akapicie pierwszym, odpowiadają pozycjom określonym w czwartej dyrektywie Rady78/660/EWG z dnia 25 lipca 1978 r. wydanej na podstawie art. 54 ust. 3 lit. g) Traktatu, w sprawie rocznych sprawozdań finansowych niektórych rodzajów spółek(1)
Dz.U. L 222 z 14.8.1978, s. 11. (1).2.
W drodze odstępstwa od ust. 1 właściwy organ może zgodzić się lub wymagać, aby przedsiębiorca wykazał swoją zdolność finansową za pomocą zabezpieczenia, takiego jak gwarancja bankowa lub ubezpieczenie, w tym ubezpieczenie odpowiedzialności zawodowej z jednego lub kilku banków lub innych instytucji finansowych, w tym przedsiębiorstw ubezpieczeniowych, składających solidarną gwarancję za przedsiębiorstwo na kwoty określone w ust. 1 akapit pierwszy.3.
Sprawdzeniu podlegają roczne sprawozdania finansowe, o których mowa w ust. 1, oraz gwarancja, o której mowa w ust. 2, jednostki gospodarczej posiadającej siedzibę w państwie członkowskim, w którym został złożony wniosek o zezwolenie, a nie innej jednostki posiadającej siedzibę w innym

Biuro nie jest upoważnione do dokonywania interpretacji przepisów powszechnie obowiązujących na potrzeby osób fizycznych lub innych podmiotów, ponieważ obowiązek ten nie wynika z żadnych aktów normatywnych.
Janusz Sokalski

#13 2011-12-15 08:27:05

G.P.
Nowicjusz

Pytanie moje jest następujące:
1. co to znaczy że bilans ma być potwierdzony przez odpowiednią osobę jeżeli biegły nie miał konieczności przeprowadzania bilansu?-czy moja ciocia może mi podpisać bilans?
2.Na kogo ma być wystawiona gwarancja bankowa?-przecież musi ktoś występować w gwarancji komu bank będzie musiał w razie czego wypłącić to zabezpieczen ie.

czy ktoś zna odpowiedzi na te pytania, bo 12.12.2011 w BOTM nikt nie potrafił nic powiedzieć w punkcie przyjmowania wniosków.

Grzegorz Pysz
606 798 166

#14 2011-12-15 08:38:15

G.S.
Transportowiec
Z: Firma Usługi Transportowe Paweł Podsiadły
TransId: 241401-8

WYsłąłem tez zapytanie do BOTM o wzór gwarancji akceptowanej przez BOTM (bo nie wiadomo ani jakie warunki gwarancji ani nawet kto ma byc dokładnie uprawniony do wypłaty)
Ale nie mam odpowidzi

Stopka

© Logintrans & R.Andersson
Europejska Giełda Transportowa TRANS