Forum Transportowe

Dyskusje dotyczące branży transportowej

Nie jesteś zalogowany.

Forum Transplace 

#1 2008-11-18 19:01:58

W.G.
Nowicjusz
Z: PW Roltom Małgorzata Tomczyk
TransId: 192773-1

Wynagrodzenie kierowcy - jak obliczac?

Witam,

Mozecie mi powiedziec, jaki system platnosci stosujecie dla swoich kierowcow? Moje auta jezdza na kontenerach, rozne trasy, przede wszystkim czechy i slowacja. Do tej pory placilem podstawe + stawke od kilometra 30gr. Chce byc fair wobec kierowcow, ale mysle nad zaoszczedzeniem troche. Bo duzo kilometrow robia na dojazdy itp. Moze macie jakies inne sposoby na rozliczanie kierowcow?

Pozdrawiam
Wojtek

#2 2008-11-18 21:01:04

G.T.
Nowicjusz
Z: FHU Turexim Turski Grzegorz
TransId: 21107-1

Re: Wynagrodzenie kierowcy - jak obliczac?

poczekaj jeszcze dwa miesiące . Chłopie firmy padają widzisz co się dzieje ja zaczynam płacić 13% na wschód bez podstawy a płaciłem 12% 800 zł podstawy

#3 2008-11-18 23:45:36

K.A.M.
Nowicjusz
Z: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Alkar Karol Albert Maciorowski
TransId: 87796-1

Ja płace za Polska - Pribaltika 13% od frachtu + za postoje ( zadko ale jednak - dniowka - kolo 90 zł). Tylko u mnie frachty są krótkie i kierowca se chwali. Średnio ponad trojke mu z łatwościa wychodzi a kazdy weekend w domu. To jest najlepszy sposob na moj tryb pracy. Ile kierowca sie postara tyle zarobi - kilometrow moze nabic a na dniowkach badz miesiecznych to moze zamienic sie w calkowitego lenia !! - taki tez mi sie trafił.

#4 2008-11-19 09:03:28

S.S.
Forumowicz
Z: FH "Domiseb" Samek Dominika
TransId: 11605-1

Panowie od Nowego Roku czuje że bedziemy obniżać zarobki kierowców ja też na wschód płace 14% + 1000 podstawy ale widze ze trzeba bedzie szukac oszczednosci. Kierowcy z ukrainy juz wydzwaniają o prace 3000zł m-c im wystarczy i przy aucie zrobią wszystko

#5 2008-11-19 16:56:00

M.D.
Nowicjusz
Z: PUH Stanisław Mierzejewski
TransId: 7904-2

u nas też się płaci 13% od frachtu,ale kręcą nosem że mało, a my już nie mamy cierpliwości bo to paniska nic by nie robic a zarobić,myślę że niedługo sie to wszystko wyprostuje,czego życzę sobie i innym

#6 2008-11-19 17:14:26

M.S.
Nowicjusz
Z: PW Ed-Mar Edward Sulecki
TransId: 31867-2

My dajemy podstawe + diety wychodzi około 3000 tys kręcą nosem ale jezdzą , podają zasłyszane przykłady ze inni płacą po 7000 tys na m-c ale gdy prosze o adres to bym z chęcią poszedł pojezdzic to nikt nie chce mi podac , moze na forum znajdze sie odwazny i cos podpowie , chciałem dodac ze robimy tylko krótkie trasy miedzynarodowe i kazda sobota i niedziela w domu, pozdrawiam

#7 2008-11-19 19:08:14

R.S.
Starszy transportowiec
Z: FT Rubi Skoczylas Roman
TransId: 101492-1

Marzena Sulecka napisał(a):

My dajemy podstawe + diety wychodzi około 3000 tys kręcą nosem ale jezdzą , podają zasłyszane przykłady ze inni płacą po 7000 tys na m-c ale gdy prosze o adres to bym z chęcią poszedł pojezdzic to nikt nie chce mi podac , moze na forum znajdze sie odwazny i cos podpowie , chciałem dodac ze robimy tylko krótkie trasy miedzynarodowe i kazda sobota i niedziela w domu, pozdrawiam

No właśnie. Chwalić to kierowcy się potrafią- na parkingach. Też nie raz słyszałem takie bajki kiedy jeden kierowca z firmy X mówi że ma 7000 / mieś a inny z tej samej firmy że szuka roboty cyt; "żeby tak ze 3000 zarobić... " No ale niektórym to działa na wyobraźnie.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#8 2008-11-19 19:40:00

E.J.
Forumowicz
Z: TKiM Mirosław Jedut
TransId: 8448-1

U nas  podstawa + km+ dodatek za sobote , niedzielę  wychodzi  w przedziale 4000-4800 , jak siedzi w kapciach w domu to nie zarabia  jak się stara to i premia jakaś jest .Ale niebyli by Polakami gdyby co jakiś czas nie narzekali tak dla podtrzymania tradycji w relacji pracownik - pracodawca . Jeden odszedł bo w nowej firmie płacą diety a nie od km , minął m-c i co tydzień telefon czy mamy dla niego pracę  .

#9 2008-11-26 12:58:01

M.P.
Forumowicz
Z: FHUP Dominex Andrzej Gąsior
TransId: 43131-3

Witam smile
My płacimy podstawe + 12% frachtu (1 kierowca za granicę)/ 16% (2 kierowców)/ 15% (1 kierowca po kraju) + weekendy.

Illusion... ;]

#10 2008-11-26 17:15:24

M.K.
Forumowicz
Z: Mar-Trans Marek Kornatko
TransId: 111117-1

.....i czasem auto zgubi się za granicą razem z kierowcą...

Sebastian Samek napisał(a):

Panowie od Nowego Roku czuje że bedziemy obniżać zarobki kierowców ja też na wschód płace 14% + 1000 podstawy ale widze ze trzeba bedzie szukac oszczednosci. Kierowcy z ukrainy juz wydzwaniają o prace 3000zł m-c im wystarczy i przy aucie zrobią wszystko

#11 2008-11-26 17:25:46

E.K.
Transportowiec
Z: Unitrans Bus s.c. Ewa Kajma Zygmunt Moździński
TransId: 81493-2

witam,
a jak jest jeśli chodzi o wynagrodzenie dla kierowców małych autek /busy, jazda w expresach na trasach międzynarodowych/, pytam ,ponieważ szukamy kierowcy na takie autko i  słyszę od kierowców, że jesli nie zapłacimy 3,500-4.000 pln to im sie nie opłaca jeździć, proszę o info i pozdrawiam.

Stopka

© Logintrans & R.Andersson
Europejska Giełda Transportowa TRANS